Futbal 21/2011

Šport / Futbal / Futbal 21/2011

III. liga

Poprad – Vranov 0:0
Vo vyrovnanom zápase videli diváci minimum gólových šancí. Domáci sa snažili presadiť dôrazným presingom, no s výnimkou viacerých štandardiek sa v ofenzíve výraznejšie nepresadili. Po zmene strán mohli o výsledku stretnutia rozhodnúť tri momenty. V prvom prípade Makó vychytal v priamom súboji útočníka Popradu a v záveru mu pomohlo aj šťastie, keď sa lopta odrazila od brvna do jeho päty a na roh. Definitívne mohol o osude stretnutia rozhodnúť v 90. min. Streňo, ale mieril iba do žrde.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Jenčko, Magáč, Novák, Kulich, Turcovský, Lazur (Jáchym), Šamo, Adam (Streňo), Hamuľak (Breda).

Majstrovstvo regiónu Východ

N. Hrušov - V. Šariš 2:2 (1:2)
Nižný Hrušov odohral ďalší nešťastný zápas s infarktovým koncom. Po rýchlom góle Palka patril záver  prvého polčasu hosťom, ktorí sa vďaka Jačišinovi a Olejarovi dostali do vedenia. Po zmene strán najskôr domáci nepremenili štyri gólové príležitosti, aby sa o vyrovnanie postaral Hamza, ktorý bol na trávniku iba jednu minútu. V druhej minúte nadstaveného času mal V. Šariš výhodu pokutového kopu, ale Klamár ho zneškodnil.
Góly: 7. Palko, 88. Hamza – 39. Jačišin, 45.Olejar.
ŽK: Mikloš, Gromina - Olejar, Pendrak.
Zostava N. Hrušov: Klamár – Lukáč, Demčák (76. Gromina), Vajda, Palko, Mezej (87. Hamza), Sakala, Mikloš, Duda, Kukuruc (46. Ivan), Komjatý.

IV. liga, Sever

Fintice - Dl. Klčov 0:1 (0:1)
Hostia sa predviedli kvalitným výkonom, ktorý v 15. min. korunoval po individuálnej akcii Babjak. Od tohto momentu domáci znervózneli a počas celého zápasu sa nedokázali dostať do adekvátneho herného tempa, naopak Dl. Klčovo malo v závere na potvrdenie svojho zaslúženého víťazstva ešte tri ďalšie príležitosti.
Góly: Babjak.
Zostava Dl. Klčovo: Janok R. - Košuda, Paľuš, Chmura, Kostúr, Komár, Durkaj, Babjak, Kolesár, Petričko, Homoľa.

Hanušovce – Kľušov 2:0 (2:0)
Kľušov sa predstavil ako zdatný súper, no domáci dokázali jeho defenzívu prekonať v prvom polčase hneď dvakrát. Najskôr sa po rohu presadil Kmec a po prihrávke Mattu zvýšil na 2:0 Komar. Po zmene strán síce hostia prevzali na dvadsať minút iniciatívu na svoje kopačky, ale záver sa už niesol opäť v réžii Hanušoviec.
Góly: Kmec, Komár.
Zostava Hanušovce: Suchý - Kmec, Verčímák, Jankovič M., Lacko J., Bic, Knašinský, Jabčanka, Jankovič Ľ., Komár, Matta.
ŽK: Lacko J., Matta, Knašinský.

V. liga, S-V

Čierne – Stakčín 0:3 (0:1)
O osude zápasu sa rozhodlo v druhom polčase, kedy domáci nedokázali premeniť svoju šancu na vyrovnávajúci gól a vzápätí hostia zvýšili na 0:2. Hoci sa Čierne ešte snažilo urobiť niečo s výsledkom, jeho herný prejav nebol dostatočne efektívny a preto putovali tri body do Stakčína.
Zostava Čierne: Nagy - Fedor, Mihalčin, Mihalenko, Kontúra, Čurilla, Dvorjak M., Dvorjak S., Lajčák, Poláček, Grega. Striedali: Sirotiak M., Sirotiak P., Repja.

Ubľa - V. Žipov - 1:2 (0:2)
Hostia pricestovali do Uble s cieľom vyrážať zo zabezpečenej obrany do rýchlych kontier, čo im prinieslo ovocie hneď v 3. min, keď po krásnej kolmici Mattu otvoril skóre Ľ. Vagaský, ktorý sa presadil aj v 30. min. po akcii Ocilku. Ten sa mohol do listiny strelcov zapísať aj sám, ale v 55. min. svoj nájazd nepremenil. Domáci sa z kontaktného gólu tešili v 60. min., no stav už ostal do konca stretnutia nezmenený.
Góly: Vagaský Ľ. 2
Zostava V. Žipov: Medvec – Eštok, Baláž, Gonďúr, Krištan, Hric J., Žipaj, Vagaský Ľ., Ocilka. Arendáš, Straka, Malý, Hric D. Striedali: Demčák, Balint.

Zámutov – Hrabovčík – 3:1 (3:0)
Zámutov mal raketový nástup, pretože v 9. min. viedol po góloch Kertisa a Dzurovčina už 2:0. Tretí presný zásah pribalil hosťom do šatne Molek. Po zmene strán však domáci upustili od svojej aktívnej hry, čo súper využil aspoň na čestný úspech.
Góly: Kertis, Dzurovčin, Molek.
Zostava Zámutov: Mucha - Kertis, Béreš M., Dzivák, Uhlík, Biž, Beňo, Kaliaš, Varechaj, Molek, Dzurovčin. Iľko, Višňovský.

Kalnište - Soľ - 2:1 (2:0)
Soľanci cestovali do Kalnišťa s malou dušičkou, no ale ako sa neskôr ukázalo, nemuseli sa domov vracať s prázdnymi rukami. Úvod zápasu patril domácim, ktorí si vypracovali tri štandardky, no nedokázali využiť ani jednu. Hra sa postupne vyrovnala, osmelili sa aj hostia, ale Horaničovu strelu domáci brankár kryl. Už keď sa zdalo, že mužstva sa rozídu do kabín za bezgólového stavu, domáci hráč Uličný hlavou otvoril skóre. Po následnej rozohrávke zvýšil na 2:0 z pokutového kopu Mati. Druhý polčas patril viac Soľancom ako domácim. Hostia sa predsa len dočkali po delovke Horaniča z 20 m. Domáci hrozili najmä brejkami, ale nájazd domáceho hráča Dudáš zneškodnil, takisto aj Uličného strelu. Záver bol trocha nervózny, najmä zo strany hostí, ktorým už nezostal čas na vyrovnanie výsledku. Remíza by duelu svedčala viac.
Góly: Horanič
Zostava Soľ: Dudáš - Tabaka, Tokár, Gazdik, Glod, Fedorko, Demčák, Horanič, Hájnik, Čarný (Surňák), Mikloš.

Vechec – Seč. Polianka 1:1 (0:0)
Konečný výsledok nezodpovedá priebehu stretnutia a obrazu hry, ale pánmi na trávniku boli obaja brankári, ktorí za svoje chrbty pustili iba po jednej lopte. Prvé slovo si vzali domáci, no Soták nezakončil, Adamovi chýbal väčší dôraz a po akcii M. Hajducha so Sotákom zachraňoval v súboji s M. Hanusinom spoľahlivý Grošaft. V 21. min. pálil z priameho kopu P. Šimai a svoje kvality ukázal aj Šimko. Na druhej strane zasahoval na bránkovej čiare po rohu Tkáč a po ďalšom priamom kope, ktorého realizátorom bol M. Hanusin, vytiahol ťažkú loptu spod brvna ochranca svätyne Seč. Polianky. Grošaft sa vyznamenal i po strele J. Hajducha a účet prvého polčasu uzavrel tesnou strelou nad bránu Kaňuch. Výborný futbal pokračoval aj po zmene strán, kedy mal ako prvý plné ruky práce s Ľ. Šimaiovým zakončením Šimko. V 60. min. sa v samostatnom prieniku ocitol Kováč a popri vybiehajúcom brankárovi nezaváhal. Odpoveď hostí prišla o deväť minút, čo rovnako z nájazdu zariadil Ľ. Šimai. Vyvrcholenie zaujímavého stretnutia prišlo v závere, kedy najskôr Grošaft stiahol loptu pred unikajúcim M. Hajdúchom a finále si hráči nechali na druhú minútu nadstaveného času. Ľ. Šimai sa od polovice rútil sám na bránu Vechca, ale Šimko vytiahol zákrok zápasu a pre svoj tím zachránil remízu.
Góly: 60. Kováč – 69. Ľ. Šimai.
Zostava Vechec: Šimko – Palko (80. Gromina), M. Hanusin, Tóth, M. Hajduch, Soták, J. Hajduch, A.
Demčák, Adam, Kováš, Š. Hanusin (80. P. Demčák).
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Urban, Brindzák, Pačuta (90. Nemčík), Tkáč, Ripiš, P. Šimai, Ľ. Šimai, Vaľovčin, Juhás (46. Popaďak), Kaňuch.