Futbal 24/2011

Šport / Futbal / Futbal 24/2011

III. liga

Bardejov – Vranov 0:0
Bardejovčania chceli dať zabudnúť na posledné herne nevydarené zápasy a keďže hostia postrácali v prvých minútach niekoľko lôpt v osobných súbojoch, či po pokazených ľahkých prihrávkach, patril úvod domácim. V 7. min. napriahol z 25 m Kundra a Makó jeho delovku vyškrabal na roh. O minútu centroval Vasiliak na hlavu Palšu, ten však hlavou z päťky minul. Po štvrťhodine sa dostal kostrbato k zakončeniu Goga, no jeho strele chýbalo všetko, razancia, aj umiestnenie. Vranov prvýkrát pohrozil v 23. min., kedy Šamo sklepol loptu pre Adama, ktorý pálil tesne vedľa. Rovnako sa medzi žrde nevošlo ani Šamove zakončenie po akcii Lazúra. V ďalšom priebehu sa domáci ofenzívny stroj zadrhol, pričom najväčšiu škodu mu spôsobovala nervozita vo vlastných radoch. Vranovčania hrali opäť so srdcom a súpera držali na dištanc od bezprostredného ohrozenia svojej brány. Po zmene strán vystrašil hostí hlavičkou tesne vedľa žrde Vasiliak a Seman pálil sám pred brankárom MFK krížnou strelou vedľa. Najskúsenejší hráč Partizána mohol zložiť reparát v 68. min., keď sa zo 17 m snažil hlavou vrátiť do opustenej brány Makóom vyboxovanú štandardku. Napriek nemohúcnosti v koncovke sa Bardejov nechcel vzdať nádeje na úspešný výsledok, no Cuprišin v ďalšej vyloženej pozícii minul a Semanov pokus z hranice bieleho bodu vychytal Makó. V záverečnej desaťminútovke to skúšali zverenci trénera M. Komanického nakopávanými loptami, z ktorých síce vznikli dve nepríjemné skrumáže, ale zodpovedne hrajúci hostia ich obetavo odvrátili.
ŽK: Palša, Seman, Kundra - Streňo, Šamo.
Zostava Vranov: Makó - Paluba, Magáč, Novák, Streňo, Adam, Turcovský, Šamo (90. Bréda), Kulich, Lazúr (90. Sopko), Hamuľák (69. Stanislavský).
Hlasy trénerov: Mikuláš Komanický (Partizán Bardejov): „Momentálne sme v kríze spôsobenej poklesom výkonnosti. Náš vrchol bol asi v prvých troch kolách, odkedy sa nevieme opäť nakopnúť. Hoci sa trápime, v každom zápase máme množstvo šancí, len ich nedokážeme premieňať. Úlohou nás trénerov je pripraviť mužstvo tak, aby sa dokázalo prepracovať do streleckých pozícií, no ich realizácia už závisí od hráčov. V tomto nám nepomôže nikto, dostať sa z toho musíme sami. Nechcem sa však vyhovárať iba na útočníkov, lebo dnes pozahadzovali svoje príležitosti aj ďalší hráči.“
Jozef Lehocký (MFK Vranov): „Predchádzajúce zápasy domácim herne veľmi nevyšli, preto sme od súpera očakávali, že na nás bude od úvodu vyvíjať výrazný tlak. Naša voľba padla na zodpovednú organizáciu defenzívy a opäť sa nám to vyplatilo, lebo ani v treťom zápase po sebe sme vonku neinkasovali. Z tohto pohľadu som spokojný, trošku ma len mrzí prechod do protiútoku, i keď dnes sme predviedli niekoľko náznakov. Bohužiaľ, ani raz sme netrafili bránu, no napriek tomu vidím v prechodovej fáze zlepšenie. Ak túto činnosť postupne zdokonalíme, verím, že vonku si pripíšeme na konto aj prvé víťazstvo.“

Majstrovstvo regiónu Východ
Stropkov – N. Hrušov 1:0 (0:0)

Hoci prvý strelecký pokus do priestoru brány patril Dzivákovi, v ďalšom priebehu už zasahoval iba hosťujúci Klamár. V 13. min. vykryl brankár N. Hrušova priestor pri žrdi po strele Vargu a v 25. min. vychytal v nájazde Čepu. Medzitým pálil dôrazný Čepa nad bránu a Medvecov pokus letel tesne vedľa žrde. Tri minúty pred odchodom do kabín chýbala Čepovmu lobu výška a v nadstavenom čase vytiahol Klamár po jeho hlavičke robinsonádu. V druhom polčase Stropkov utriasol svoj herný prejav do ucelenejšej podoby, no v úvode sa ešte Pavlík v dvoch prípadoch nepresadil. Rozhodujúci moment prišiel v 57. min., kedy uplatnil svoje kreatívny talent Bilas a pre Vargu nebolo problémom zasunúť jeho prihrávku do siete. V 64. min. obstrelil Poľak brankára, aj bránu súpera, no dielo mohol dokončiť Čepa, ktorý z pár krokov hlavičkoval z uhla vedľa. Keď zmenu skóre neprinieslo ani Reiterovo pohotové zakončenie z otočky a Bilasova strela skončila na bočnej sieti, ostali tri body doma po najtesnejšom výsledku 1:0.
Gól: 57. Varga.
ŽK: Kaňuk, Kentoš – Gromina, Mezej.
Zostava Stropkov: Biroš – Zápotocký (70. Reiter), Pavlík, Bochin, Kaňuk, Medvec, Kentoš (41. Bilas), Poľak, Onder (53. Vachaľ), Čepa, Varga.
Zostava N. Hrušov: Klamár – Gromina (84. Čop), Lukáč, Demčák, Dzivák, Mezej (50. Hamza), Bereš, Duda, Mikloš, Komjaty, Kukuruc (41. Ivan).

IV. liga, Sever

Dl. Klčovo – Ľubotice - 0:6 (0:3)
Domáci vystihli priebeh zápasu jednou vetou - výsledok hovorí za všetko!
Zostava Dl. Klčovo: Janok R. - Košuda, Paľuš, Chmura, Kostúr, Komár, Babjak, Petričko, Tušim, Kolesár, Homoľa.

Hanušovce – Jasenov - 1:0 (0:0)
V prvom polčase sa odohrávala hra v strede poľa. Hoci obaja súperi mali niekoľko náznakov šancí, do vyložených príležitostí sa prepracovať nedokázali. Po zmene strán Hanušovce zlepšili svoj herný prejav a odmenou im bol jediný gól stretnutia, ktorý dosiahol Komár.
Góly: Komár.
Zostava Hanušovce: Suchý - Kmec, Jankovič M., Lacko J., Jabčanka (Matta M.), Bic, Lacko P., Jankovič Ľ., Matta J., Komár, Knašinský (Hadžala).
ŽK: Matta J., Komár.

V. liga, S-V

Čierne – Belá n/C - 5:1 (2:0)

V Čiernom platilo staré známe nedáš – dostaneš. Kým hostia nastrelili v 15. min. brvno, domáci sa následne v dvoch prípadoch nemýlili, vďaka čomu sa dostali do dvojgólového vedenia. Belá si kalich horkosti vypila do dna v momente, keď zahodila pokutový kop. Po zmene strán hostia znížili na 2:1, no Čurillova reakcia z penalty vrátila pohodu na stranu Čierného, ktoré mohlo nakoniec vyhrať aj vyšším rozdielom.
Góly: Lajčák, Šinklár, Čurilla 2 (1-11m), Hubler M.
Zostava Čierne: Nagy – Fedor, Mihalčin, Kontúra, Čurilla, Grega, Lajčák, Sirotiak M., Poláček, Šinklár, Sirotiak P.
Striedali: Hubler M., Hubler L.

Radvaň - Vechec – 5:0 (0:0)
V prvom polčase si obaja súperi mohli rozdeliť po góle, pričom v drese hostí mal najbližšie ku zmene skóre po samostatnom nájazde Š. Hanusin. Po zmene strán však Vechec po prvom inkasovanom góle stratil istotu a po sérii hrubých chýb inkasoval ešte štyrikrát. Prehra Vechca je zaslúžená, no rozdiel v skóre je krutým vyjadrením pomeru síl na trávniku.
Zostava Vechec: Šimko – Gromina, Adam J., Demčák, Tóth, Adam M., Hajduch J., Hanusin M., Hanusin Š, Hajduch M., Iľko. A., Palko, Demčák P., Soták. Striedali: Habina.

S. Polianka – Ubľa - 2:0 (1:0)
Víťazstvo Seč. Polianky sa nerodilo ľahko, pretože hostia stavili na pozornú defenzívu s cieľom vyrážať do rýchlych kontier. Skóre otvoril v 15. min. Bryndzak. Od tohto momentu sa odohrávalo stretnutie vo vyrovnanom duchu s tým, že hostia cítiac šancu sa začali s pribúdajúcimi minútami druhého polčasu postupne osmeľovať. K dráme nakoniec nedošlo, pretože druhú poistku pridal v 81. min. Ľ. Šimai.
Gól: Bryndzak, Šimai Ľ.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft - Tkáč, Bryndzak, Urban L., Ripič, Hadzuga, Šimai P., Juhas, Kohút (Varga), Šimai Ľ. Kaňuch.

Stakčín - V. Žipov – 2:0 (0:0)
V. Žipov výkonom nesklamal, ale napriek viacerým výborným zákrokom Medveca zápas do úspešného konca nedotiahol. Hostia nemali k remíze ďaleko, ale v koncovke sa nepresadali, čo sa v konečno účtovaní ukázalo ako rozhodujúce.
Zostava V. Žipov: Medvec – Kambera, Gonďúr, Eštok, Arendáš, Matta T., Hric J., Baláž, Bálint, Straka, Havran, Demčák.

Udavské - Zámutov - 0:2 (0:0)
V prvom polčase diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Po zmene strán však hostia pridali a Udavské postupne odpadlo kondične. Zámutov sa prvýkrát dočkal zásluhou Biža v 85. min. a o minútu postil vedenie hostí Dzurovčin.
Góly: Biž, Dzurovčin.
Zostava Zámutov: Mucha – Kertis, Béreš, Varechaj, Uhlík, Biž, Kaliaš, Ihnát, Molek, Dzurovčin, Višňovský. Náhradníci: Dzivák, Beňo, Paľuš, Šandrej, Bujko.

Soľ – Hrabovčík - 2:0 (1:0)

Soľ začala od úvodu náporom, ale Sakala, Horanič a Mikloš svoje príležitosti nepremenili. V 30. min. využil nepozornosť súpera Sakala, ktorý ako prvý prekonal výborne chytajúceho brankára Hrabovčíka. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Na 2:0 zvýšil z pokutového kopu nariadeného za faul na Gazdika v 47. min. Hájnik. Postupne sa osmelili aj hostia, no Dudáš bol vždy pripravený. Od 60. min. rozbehli Soľanci festival zahodených šancí, pričom Hrabovčík môže za lichotivé skóre ďakovať v prvom rade brankárovi Vaňkovi.
Góly: Sakala, Hájnik - 11m
Zostava Soľ: Dudáš – Širák, Fedorko, Glod, Gazdik (Michalič), Hájnik (Tabaka), Horanič, Orosi, Mikloš, Sakala, Čarný (Biž).