J. Lehocký: Zápas sme si prehrali v prvom polčase

Šport / Futbal / J. Lehocký: Zápas sme si prehrali v prvom polčase

MFK Vranov ukončil sériu troch bezgólových remíz na pôde súperov v Družstevnej pri Hornáde, kde má svoj domovský stánok FC Lokomotíva Košice. Pri pohľade na konečný výsledok 2:0 nemáme istotu, či môžeme napísať, že domáci boli naozaj o dva góly lepší. Vranovčanov spálili dve chyby, v 3. a 27. min., ktoré potrestal Miroslav Keresteš. Hostia nehrali horšie ako napr. v Bardejove, no v tomto prípade im Košičania vystavili za zaváhania kruté tresty. Hoci Lokomotíva mala niekoľko dobrých streleckých príležitostí, do vedenia sa dostala paradoxne po situáciách, kedy im len ťažko môžeme priradiť status gólovej šance. Podobne vstúpil do zápasu vo Vranove v 10. kole Zvolen a ak to máme porovnať, Vranov pôsobil nebezpečnejšie, najmä v druhom polčase si jeho hráči vypracovali niekoľko sľubných streleckých pokusov, no ani v piatom zápase na ihriskách súperov bránu súpera neodkliali. „Zápas sme si prehrali v prvom polčase, pričom súper skóroval zo situácií, ktoré nemôžeme považovať za vypracované šance. Na druhej strane však musíme priznať, že domáci mali niekoľko ďalších možností, a tie volali po góle oveľa viac. V úvode sme nevyplňovali stred ihriska, čoho výsledkom bol aj prvý presný zásah, kedy proti M. Kerestešovi nikto nevystúpil. V kabíne sme si povedali, že nemáme čo stratiť a preto sa pokúsime zariskovať. Druhý polčas sme začali aktívnejšie a myslím si, že ak by sme dali kontaktný gól, domácich by sme potrápili ešte viac. Po zmene strán sme síce mali loptu častejšie na kopačkách, vytvorili sme si i nejaké šance, no, bohužiaľ, vonku nám to zatiaľ nepadá,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Okrem dvoch chýb z prvého polčasu môže Vranovčanov mrzieť i efektivita v koncovke. Do druhého dejstva nastúpili s dvojicou útočníkov P. Šamo – R. Lazúr, ku ktorým sa v závere pridal E. Streňo. Hoci hostia držali režisérsku taktovku vo svojich rukách, prvého gólu na pôde súpera sa nedočkali. Ak sa pozrieme na druhú 45-minútovku pozitívne, zverenci trénera J. Lehockého naznačili, že pokiaľ pritlačia ofenzívny plynový pedál na zem, dokážu pomotať hlavy aj ašpirantovi na postup. „V prechádzajúcich zápasoch sme vonku dobre bránili, ale k protiútokom sme sa už dostávali pomenej. Dnes, keďže sme prehrávali 2:0, sme útočili o čosi odvážnejšie. Nakoniec sa ukázalo, že keď máme dosť odvahy, môžeme hrať vyrovnanú partiu s každým. Hoci sme niektoré akcie nedotiahli do konca, vypracovali sme si niekoľko nebezpečných streleckých pokusov. Z môjho pohľadu sme podali v druhom polčase jeden z našich najlepších výkonov na ihriskách súperov, preto je škoda, že sme okrem dobrého dojmu nevyťažili viac,“ konštatoval J. Lehocký.