Futbal 27/2011

Šport / Futbal / Futbal 27/2011

III. liga

Dolná Ždaňa – Vranov 2:1 (0:1)
V prvom polčase diváci veľa futbalového vzruchu nevideli. Domáci sa proti konsolidovanému súperovi presadiť nedokázali a Vranovčania pripravení vyrážať do rýchlych brejkov trpezlivo čakali na svoju príležitosť, ktorá prišla v 45. min., kedy sa po akcii Kulicha presadil Šamo. Po góle do šatne mohli hostia zlomiť zápas hneď po obrátke, ale z troch šancí volajúcich po góle vyšli naprázdno. D. Ždaňa kľúč k bráne hostí dlho nenachádzala a pokiaľ aj zakončila, obrana MFK a Makó (v jednom prípade aj s pomocou žrde) všetko vyriešili. Bič však plieskal na konci, kedy sa najskôr v 83. min. presadil Sedliak a v nadstavenom čase sa asistentovi rozhodcu za neodmávaný ofsajd poďakoval rozhodujúcim presným zásahom Liška.
Gól: 45. Šamo.
Zostava Vranov: Makó – Streňo, Jenčko, Magáč, Paluba, Lazúr, Stanislavský, Sopko, Kulich, Šamo, Hamuľák.

Vranov – Košice B 4:2 (2:1)
Vranov začal aktívne, vďaka čomu sa v úvodnej 10-minútovke prepracoval k trom rohovým kopom, Magáčovej hlavičke po centri Palubu, Lazúrovej krížnej delovke a prvému presnému zásahu, o ktorý sa postaral Hamuľák. Gólovú akciu rozbehol jeho autor ešte na vlastnej polovici, pred pokutovým územím súpera si narazil loptu so Šamom a sám pred Repiským nezaváhal. Košická mládež dostala ďalšiu lekciu z koncentrácie v 17. min., keď Streňo s Lazúrom bleskovo rozohrali roh a Jenčko hlavou zvýšil na 2:0. Hostia kontrovali v 20. min., ale Makó si s priamym kopom Skvašíka poradil. Obidvaja si svoj súboj zopakovali v 34. min., kedy domáci gólman stihol ešte jeho strelu vyraziť, no pre nekrytého Ostojiča už nebolo problémom doraziť loptu do siete. Záver prvého polčasu sa nakoniec niesol v zhustnutej atmosfére, pretože v 39. min. neplatil pre ofsajd gól Hamuľáka, o tri minúty musel opustiť hraciu plochu na nosidlách Jenčko a v poslednej minúte prvého dejstva stopla zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu ďalší presný zásah Hamuľáka. Útočník MFK si však všetko vynahradil po zmene strán. Tri minúty po návrate z kabín dali spolu s Kulichom najskôr hosťom ďalšiu lekciu z kombinácie, následne stredopoliar Vranova doviezol loptu pred bránu, kde ju pre Hamuľáka pristavil Šamo a Repiský ostal trikrát bez šance. V 67. min. si Hamuľák opäť narazil so Šamom a s pokojom na kopačke skompletizoval svoj hetrik. Domáci boli pri chuti naďalej. V 75. min. sa pri čiare presadil Lazúr, no jeho prihrávka skončila na pätách Hamuľáka. Obidvaja však boli pri ďalšej paráde svojho tímu v 77. min., kedy sa Kulich po niekoľkýkrát presadil rýchlosťou a dravosťou. Po jeho prihrávke zakričal Lazúr Hamuľákovi, aby mu loptu pustil. Hostia boli v tej chvíli v úlohe štatistov a poďakovať sa môžu iba žrdi, ktorá sa ako jediná postavila do cesty Lazúrovej obaľovačke. Košičania pohrozili až v závere druhého polčasu, keď Trebuňák v prvom prípade zavrel oči a buchol to plnou silou do Makóa, no v 85. min. už dal svojej hlavičke správny smer. Gólovú bodku mohol dať za stretnutím po akcii Šama mimoriadne aktívny Hamuľák, ale Repiský jeho tutovku v 86. min. reflexívne vyrazil.
Góly: 10. Hamuľák, 17. Jenčko, 48. Hamuľák, 67. Hamuľák – 34. Ostojič, 85. Trebuňák.
ŽK: 19. Jenčko, 90. Stanislavský – 40. Matyi, 49. Skvašík, 70. Gondoľ.
Pred 200 divákmi rozhodoval Mriglot.
Zostava Vranov: Makó – Streňo (73. Breda), Jenčko (42. Stanislavský), Magáč, Paluba, Lazúr, Turcovský, Sopko, Kulich, Šamo, Hamuľák.
Zostava Košice B: Repiský – Kražel, Žebík, Ostojič, Sekulič, Popik (82. Šipoš), Gondoľ (72. Pilipčuk), Matyi (72. Trebuňák), Gál Andrezly, Skvašík, Kubík.

Majstrovstvo regiónu Východ

N. Hrušov - Svit 0:1 (0:1)
Napriek tomu, že hral posledný s prvým, zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Hostia boli v prvom polčase maximálne efektívni, keď Lelkeš využil ich jedinú príležitosť. Obraz hry sa po zmene strán príliš nezmenil. V domácom drese mal najbližšie ku gólu Mezej, ktorý sa však nepresadil.
Gól: Lelkeš.
Zostava N. Hrušov: Klamar - Gromina, Lukáč, Demčák, Dzivák, Palko, Mikloš (Hamza), Mezej Komjatý, Kukuruc, Ivan.

IV. liga, Sever

Bystré – V. Tatry 0:2

Kežmarok - Dl. Klčovo – 2:1 (1:0)
Keďže domáci boli počas celého zápasu aktívnejší, ich víťazstvo je zaslúžené. Hostia doplatili na nekoncentrovanosť na začiatku obidvoch polčasov. Konečný výsledok korigoval v 85. min. Babjak.
Góly: Babjak.
Zostava Dl. Klčovo: Janok R. - Košuda, Paľuš, Chmura, Kostúr, Babjak, Komár, Tušim, Kolesár, Petričko, Homoľa.

Kračúnovce - Hanušovce – 1:0 (0:0)
Hostia si v prvom polčase vytvorili niekoľko príležitostí, ktoré však nevyužili, čo ich v druhom polčase po góle súpera z priameho kopu muselo mrzieť. Hoci Hanušovčania mali výhrady k výkonu hlavného rozhodcu, športovo priznali, že víťazstvo Kračúnoviec je zaslúžené.
Zostava Hanušovce: Suchý –Matta, Kmec, Lacko J., Jabčanka, Jankovič M., Hadžala, Jankovič Ľ., Bic, Komár, Lacko P.

V. liga, S-V

Kalnište - Vechec – 3:1

Zámutov - Čierne – 2:0 (1:0)
Domácich dostal do vedenia po šiestich minútach hry nádherným gólom Varechaj. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala bez toho, aby boli diváci svedkami pútavých futbalových momentov. Do druhého polčasu nastúpil Zámutov s cieľom poistiť svoje vedenie, čo sa nakoniec v 78. min. podarilo Dzurovčinovi, ktorý poistil zaslúžené víťazstvo svojho tímu.
Góly: Varechaj, Dzurovčin.
Zostava Zámutov: Mucha – Uhlík, Dzurovčin, Dzivák, Kertis, Varechaj, Béreš M., Biž Ma., Biž M., Beňo, Molek
Striedali: Tancoš, Demeter, Ihnát, Višňovský, Bajus.
Zostava Čierne: Nagy – Huňak, Mihalčin, Dvorjak M., Kontúra, Čurilla, Grega, Dvorjak S., Sirotiak M., Poláček, Sirotiak P.
Striedali: Hubler M., Repja.

V. Žipov - S. Polianka – 1:2 (1:1)
Napriek tomu, že V. Žipov podal snaživý výkon, na vyspelejšieho súpera to nestačilo.
Góly: Bálint – Šimai Ľ. 2
Zostava V. Žipov: Medvec – Kapera, Gondžúr, Matta, Arendáš, Hric J., Baláž, Krištan, Straka, Ocilka, Hric D.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Kohút, Bryndzak, Tkáč, Urban, Vaľovčin J., Šimai P., Juhas, Ripič, Šimai Ľ., Kaňuch.

Soľ – Udavské - 3:0 (1:0)
Udavské od úvodných minút nepripomínalo mužstvo z predposledného miesta tabuľky, pretože jeho hráči hýrili aktivitou, ktorá sa však väčšinou končila iba pološancami. Soľanci sa dostali do vedenia v 22 min. zásluhou hlavičky Hájnika. Za zmienku ešte stojí zakončenie Mikloša s efektným zákrokom Sakalíka. Hra bola v prvom polčase väčšinou vyrovnaná, s miernou prevahou na hosťujúcej strane. Do druhého polčasu nastúpila Soľ s cieľom, čo najskôr rozhodnúť stretnutie, no dlho sa jej to nedarilo. Na 2:0 mohol zvyšovať Surňák, ktorého strelu brankár vytlačil spod brvna. Takisto neuspel ani Horanič, ktorý sám z uhla tesne míňal Sakalíkovú bránu. Vyrovnanie mohlo prísť na druhej strane, keď hosťujúci Hološík sám pred Dudášom mieril iba do brankára. Vykúpenie pre domácich prišlo v 75 min., kedy Horanič parádnou strelou z priameho kopu zvyšoval na 2:0. O tri minúty rozhodol s definitívou o výsledku Hájnik. Za zmienku stojí ešte priamy kop hostí v 90. min., keď Ďurjan mieril pod brvno, no Dudáš sa nedal zaskočiť. Domáci si za predvedený výkon v druhom polčase tri body zaslúžili.
Góly: Hájnik 2, Horanič
Zostava Soľ: Dudáš – Tabaka (Kmec), Hájnik, Glod, Horanič, Sakala, Orosi, Gazdik, Mikloš, Čarný (Michalič), Surňák (Berta).

Z futbalových ihrísk okresu Vranov nad Topľou

Muži: Zámutov B – Čaklov 4:0 (1:0), Nižný Hrabovec – Merník 4:1 (1:0), Sedliská - Slovenská Kajňa 2:0 (2:0), Rudlov - Kamenná Poruba 2:1 (2:1), Hencovce – Sačurov 1:0 (0:0), gól: Kočiš, najlepší hráči: Kočiš - Hric, Holčíkovce – Hlinné 6:2 (1:1), Komárany – Banské 4:0 (3:0), Medzianky – Lomnica 3:6 (1:2) góly Lomnica: Bindas a Haňo po 3. Víťazstvo Lomnice je o to cennejšie, že poslednú polhodinu dohrávala pre zranenie hráča s desiatimi statočnými a aj napriek tomu dokázala otočiť z 3:2 na 3:6.

Dorast a žiaci: Hanušovce – Hlinné 3:1 (0:0) a 0:4 (0:1), Nižný Hrušov – Soľ 1:0 (0:0) a 3:0 (Kont.), Sačurov - Dlhé Klčovo 1:6 (0:2) a 7:0 (2:0), Sedliská - Sečovská Polianka 11:0 (9:0) a 7:0 (1:0), Vyšný Žipov – Vechec 3:0 (2:0) a 3:1 (1:0), Zámutov – Hencovce 0:0 (0:0) a 0:4 (0:1), góly: Ferko 3, L. Tomáš.

Sólo Žiaci: Merník – Holčíkovce 13:2 (5:0), Čaklov – Rudlov 3:5 (1:3), Tovarné - Čierne n/T 5:0 (3:0).

Sólo Dorast: Medzianky – Lomnica 6:1 (2:1), Ondavské Matiašovce - Slovenská Kajňa 2:1 (0:0), Čierne n/T - Kamenná Poruba 10:0 (2:0), Komárany – Banské 7:3 (4:1).