Vranovskí karatisti s medailovou žatvou v Rumunsku

Šport / Ďalšie športy / Vranovskí karatisti s medailovou žatvou v Rumunsku

Dňa 9.10.2011 sa uskutočnil medzinárodný turnaj karate Bihor Open v Oradei, Rumunsko. Na tomto športovom podujatí sa na tatami postavili aj pretekári MŠK Vranov n/T, ktorí priviezli domov 2 x zlato a 1 x striebro. Výborne sa darilo Petrovi Hupcejovi, ktorý v kategórii chlapci do 8-9 r. +32 kg v konkurencii 25 pretekárov porazil v jednotlivých kolách pretekárov z Ukrajiny a Rumunska a získal zlato. Podobne sa darilo i Hane Hupcejovej v kategórii dievčatá 8-9 r. +30 kg, ktorá porazila všetky svoje súperky a získala pre MŠK Vranov ďalšie zlato. Na stupne víťazov vystúpil ešte Richard Dolinič kategórii 10-11 r. +40 kg, ktorý sa prebojoval až do finále, v ktorom sa stretol z pretekárom z Ukrajiny, s ktorým remizoval 1:1. V predĺžení prehral 0:1 a získal striebro. Vynikajúci výkon ukázal i Samuel Gavaľa v kategórii 12-13 r. -52 kg, ktorý v prvých dvoch kolách nad pretekármi z Rumunska vyhral vysoko 8:0, v treťom kole narazil na Slovenského pretekára z Trenčína, z ktorým remizoval 8:8 a predĺžení opäť remizoval 0:0. Prehral na zástavky rozhodcov. Skvelý výkon ukázal v jednotlivých kolách aj Daniel Sado v kategórii 12-13 r. -45 kg.

Naši pretekári najbližšie pocestujú 23.10. do Humenného na 1. kolo žiackej ligy.