vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Futbal 16/2012

III. liga

Vranov – Poprad 1:0 (0:0)
Obidve mužstvá nastúpili bez viacerých opôr a tento fakt bol badateľný najmä v prvom polčase, kedy sa ani jeden tím nedokázal výraznejšie presadiť. V domácom drese skúšali pohotové zakončenie z hranice šestnástky v 25., resp. 27 min. Hatok s Kulichom, ale ich strelám chýbala potrebná presnosť. Po zmene strán patril prvý pokus v 56. min. Magáčovi, ktorý pálil takmer z hranice polkruhu a jeho strela Huszárikovi vypadla, no lopta sa stočila na roh. O tri minúty priťukol Hamuľák novému kapitánovi Vranova Kulichovi, ktorý mieril mimo brány. V 62. min. sa domáci tréner Jozef Lehocký rozhodol pre rošády v zostave, keď na trávnik poslal Moleka a Stanislavskému s Hatokom vymenil posty. Hoci v nasledujúcich štyroch minútach sa musel pri nájazdoch Dikanta a Šprocha zaskvieť Makó, v ďalšom priebehu tlačili na pílu už iba domáci. V prvom prípade pálil Molek pohotovo do Huszárika a v 78. min. skončila lopta po jeho hlavičke do zeme nad bránou. V 82. min. sa obranou súpera preštrikoval Hamuľák, ale vo finále nezakončil dostatočne razantne. Rozhodnutie o osude stretnutia prišlo šesť minút pred koncom. Loptu si viac ako 30 m od brány postavil Paluba a jeho priamy kop skončil na radosť vranovskej futbalovej rodiny v sieti.
Gól: 84. Paluba.
ŽK: 40. Pitoňák.
Pred 600 divákmi rozhodoval Vlčej.
Zostava Vranov: Makó – Hatok, Magáč, Gdovin, Paluba, Adam (57. Sakala), Turcovský, Stanislavský, Sopko (62. Molek), Kulich – Hamuľák (90. Dvorjak). Tréner J. Lehocký.
Zostava Poprad: Huszárik – Rams, Boclár (22. Bendík), Pitoňák, Ondruš, Alžbetkin (79. Compeľ), Tropp, Palutka, Šproch, Kočiš, Dikant. Tréner J. Chmura.

Majstrovstvo regiónu Východ

N. Hrušov - Giraltovce 0:2 (0:1)
Zostava N. Hrušov:
Kuzemka - Duda, Šandrej, Mich. Palko, Mezej, Ivan, Smolej, Kukuruc (30. P. Čop), Ľ. Čop, Hamza (68 Dzivák), Svetlik.

IV. liga, Sever

Hanušovce - Dl. Klčovo 1:0 (1:0)
Domáci od prvej chvíle potvrdzovali, že ich cieľom bude vyhrať, čo sa im nakoniec aj podarilo. Hostia s výnimkou jednej strely bránu Hanušoviec neohrozili, pričom domáci ešte zopár šancí nepremenili. Zápas sa hral v slušnom duchu, preto boli udelené iba dve žlté karty.
Gól: Hadžala.
Zostava Hanušovce: Suchý – Kmec, Gondžúr, Hudáček, Lacko J., Jankovič M., Matta, Hadžala, Jabčanka, Komár, Lacko P.
Zostava Dl. Klčovo: Janok R. - Petričko, Durkaj, Kostúr, Komár, Samsely, Kolesár, Bréda, Homoľa, Babjak, Tušim.

V. liga, V-D

Zámutov – Stakčín 8:0 (5:0)
V šlágri kola, v ktorom sa stretol líder s druhým tímom tabuľky, boli domáci od úvodu aktívnejší a keďže súper si s ich presingom nevedel rady, Zámutovčania tlačili na pílu v ofenzíve od prvých sekúnd, čoho výsledkom bolo aj narastajúce skóre. Pokus Demetera si v 2. min. ešte cestu medzi žrde nenašiel a center Tracika zastavila žrď, no v 11. min. vysunul Biž popri čiare Gavaľu a jeho prihrávku zakončil presným zásahom Dzurovčin. O sedem minút fauloval v pokutovom území Zhytkov domáceho Dzurovčina a nariadenú penaltu premenil Ovšianik. V 23. min. sa pred Harvanom objavil Tracik, ktorý mieril iba do brankára hostí, no Telehanič si loptu nešťastne vrazil do vlastnej siete. V 37. min. centroval z pravej strany aktívny Biž a Jenčko začal cestu za svojim hetrikom. Stakčín mohol korigovať v 40. min., ale Klamár rýchlym vybehnutím nájazd Matika sklzom zneškodnil. Účet prvého polčasu uzavrela učebnicová kolmica Ovšianika a rutinérske zakončenie Gavaľu. Zámutovčania sa s jasným vedením nezmierili ani po zmene strán a do druhého polčasu vybehli s rovnakou dávkou ofenzívnej explózie, ako na začiatku stretnutia. Po sérii rohov sa pred Harvanom ocitol sám Béreš, no gólman hostí bol v tomto súboji úspešnejší. V 51. min. sklepol centrovanú loptu Dzurovčín a s chuťou hrajúci Jenčko pridal druhý presný zásah. Domáce ťaženie sa snažil prerušiť Matiko, ktorý v dvoch nájazdoch opäť stroskotal na Klamárovi. Odpoveď Zámutova prišla v 58. min., kedy sa do odrazenej lopty oprel Demeter a aj s pomocou chrbta Hudačina ju poslal do siete. V 76. min. rozbehol akciu Ovšianik a keď sa lopta po osi Tracik – Dzurovčin znovu dostala k nemu, po nie príliš razantnom zakončení sa iba pousmial, čo svedčalo o absolútnej pohode v domácich radoch. Desať minút pred koncom ešte Harvanove rukavice vyprášil striedajúci Višňovský a bodku za stretnutím dal v 86. min. po rohu Jenčko.
Góly: 11. Dzurovčin, 18. Ovšianik z 11 m, 23. Telehanič (vl.), 37. Biž, 41. Gavaľa, 51. Jenčko, 58. Demeter, 86. Jenčko.
Zostava Zámutov: Klamár – Demeter, Jenčko, Béreš, Varechaj, Biž (78. Višňovský), Beňo, Ovšianik, Tracik (78. Ihnát), Gavaľa (78. M. Bajus), Dzurovčin.

Kalnište - V. Žipov 5:0 (4:0)

Pod pojmom, že v Kalništi sa nevyhráva podali hostia v prvom polčase veľmi slabý výkon, keď inkasovali štyri góly, z toho dva boli z pokutových kopov.
Zostava V. Žipov: Medvec – Vagaský M., Krištan, Arendáš, Balint, Baláž, Vagaský Ľ., Ocilka, Janok, Tiňo, Vožný. Panyko, Malý, Haľko, Hric D. Striedali: Palenčík, Demčák.

Radvaň - Seč. Polianka 3:1 (3:0)

Oslabená Seč. Polianka, ktorej na zápas nedorazili štyria hráči základnej zostavy, inkasovala pod tlakom už v prvom polčase tri góly. V druhom polčase sa síce pomer síl vyrovnal, hostia mali aj zopár gólových šancí, ktoré však až na jednu nevyužili. Víťazstvo Radvane je zaslúžené.
Gól: Kohút.
Zostava Seč. Polianka: Kaňuch M. – Orenič, Bryndzak, Pačuta, Bilý, Vaľovčin J., Juhas, Hadzuga, Kohút, Kaňuch, Nemčík.

Čierne – Košarovce 3:0 (0:0)
Domáci mali počas celého zápasu jasnú prevahu, ktorú do gólov pretavili až po zmene strán. Pri lepšej efektivite strelcov Čierneho mohlo byť víťazstvo domácich aj vyššie.
Góly: Čurilla 2, Hübler.
Zostava Čierne: Kozák – Fedor, Mihalčin, Uhlík, Majiský, Čurilla, Griga, Sirotiak P., Lajčák, Sirotiak M., Poláček.
ŽK: Mihalčin, Čurilla, Sirotiak M.

Belá n/C – Soľ 4:3 (1:2)
Tento zápas môžeme nazvať aj Rusnácke divadlo alebo Krádež za bieleho dňa. Hostia išli do vedenia už v 8. min., keď priamy kop doklepol Kováč. V 26. min. už bolo 0:2, o čo sa postaral Tomčák. O minútu na to však Beľania korigovali, keď po nedorozumení v hosťujúcej obrane domáci hráč doklepol loptu do prázdnej brány. V druhom polčase nenechalo vyrovnanie na seba dlho čakať. Autorom gólu na 2:2 bol Čižmár. Soľ sa nezlomila a o päť minút Tomčák strelou z hranice šestnástky zvyšoval na 2:3. Tento moment spustil exkluzívne divadlo, pretože v 70. min. rozhodca Kovaľčin nariadil prvú vymyslenú jedenástku, ktorú Dunaj premenil. O päť minút prišiel na rad ďalší pokutový kop z ríše snov a hoci si Dudáš na loptu siahol, Belá viedla 4:3. Dramatické predstavenie pokračovalo ďalej, pretože rozhodcovia najskôr neuznali gól Horaniča pre ofsajd a v 85. min. sa pri dvoch strelách súpera vyznamenal Dudáš. Napriek prehre sú morálnymi víťazmi zápasu hráči Soli, ktorí boli okradnutí o tri body. V Soli veria, že rozhodca Kovaľčin bude mať v nedeľu pokojný spánok...
Góly: Tomčák 2, Kováč.
Zostava Soľ: Dudáš – Surňák, Fedorko, Glod, Horanič, Gazdik, Tomčák, Kováč, Mikloš, Hájnik (Michalič), Tokár.

Vechec – Udavské 3:1 (2:1)
Ako prví išli do vedenia domáci, no o desať minút sa Udavskému podarilo po štandardnej situácii vyrovnať. Odpoveď Vechca prišla po piatich minútach, keď sa po peknej kombinačnej akcii dostal k lopte M. Adam a krásnou strelou do šibenice zvýšil na 2:1. V druhom polčase sa hra odohrávali medzi pokutovými územiami s tým, že hostia po náhodnej strele trafili žrď. O osude zápas nakoniec definitívne rozhodol M. Adam, ktorý nádhernou strelou uzavrel skóre na 3:1.
Góly: Adam M. 2, Hanusin Š.
Zostava Vechec: Palko – Soták, Demčák A., Lehotský, Demčák P., Adam M., Hanusin M., Hajduch J., Miček, Hanusin Š., Husivarga. Striedali: Hric, Černý, Adam J.

Z futbalových ihrísk okresu Vranov nad Topľou

Muži: Kamenná Poruba – Medzianky 4:2 (0:0). Sačurov - Slovenská Kajňa 4:1 (0:1), góly: P. Draľ 2, P. Orosi, Gajdoš – P. Lukáč, najlepší hráči: P. Draľ – P. Lukáč. Hlinné – Merník 3:0 (1:0), góly: Mart. Kazimír 2, Jurmak, najlepší hráči: Kindrik – Hajnik. Banské – Čaklov 2:2 (1:1 Komárany - Lomnica 4:2 (3:2), góly: Stoj 2, Tomčík, Dančevský - Bindas, Jančovič. Holčíkovce - Zámutov B 4:2 (1:1), Hencovce - Nižný Hrabovec 3:3 (2:1), góly: Valčo, Kočiš, vlastný – Mezej, Staško, Babjak, najlepší hráči: Kočiš – Babjak. Sedliská - voľno.

Dorast a žiaci: Vechec – Hanušovce 1:6 (0:3) a 2:1 (0:1), Hencovce – Sečovská Polianka 2:0 (1:0) a 3:0 (1:0), Zámutov - Dlhé Klčovo 2:1 (1:0) a 5:0 (4:0), Vyšný Žipov - Soľ 0:0 (0:0) a 3:0 (1:0), Sedliská – Hlinné 6:0 (3:0) a 0:0 (0:0), Sačurov - Nižný Hrušov 1:9 (0:4) a 0:0 (0:0).