vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Futbal 18/2012

III. liga

Prešov jun. – Vranov 4:3 (1:3)
Vranov mal rozprávkový úvod, keď v 28. min. vyhrával už 0:3. Napriek tomuto nepriaznivému vývoju domáci nespanikárili a pokračovali vo svojej hre, z ktorej ešte v prvom polčase stihli vyťažiť prvý presný zásah. Prešovčania sa definitívne vrátili do stretnutia tri minúty po zmene strán, kedy znížili na 2:3 a ich ofenzívna snaha postupne narastala. Nakoniec sa im podaril dokonalý obrat, o čom rozhodli gólmi zo 67. a 73. min. Remízu pre hostí mohol ešte zariadiť Molek, ale lopta po jeho hlavičke letela tesne vedľa brány.
Góly: 39. M. Adam, 48. Beglaryan, 67. Marcin, 73. Bartek - 9. a 24. J. Adam, 28. Hamuľák.
Rozhodoval: Sedlák, 150 divákov.
Zostava Vranov: Makó – Novák, Magáč, Gdovin, Hatok, Kulich, Stanislavský, Sopko (Krivák), Sakala (Molek), Adam (Boháč), Hamuľak.

Majstrovstvo regiónu Východ

Nižný Hrušov - Vyšné Opátske 0:3 (0:3)
Aj keď odhodlanie, chuť a bojovnosť domácim nechýbala, kvalita bola jednoznačne na strane súpera. Ten o výsledku rozhodol v rozpätí desiatich minút na konci prvého polčasu.
Zostava N. Hrušov: Vano - Sandrej, Duda, L. Cop, Kukuruc - Smolej, P. Cop(55.Ma.Palko) – Hamza (46.Beres), Svetlik (80.P. Mezej), L. Mezej - Mi. Palko.

IV. liga, Sever

Fintice - Hanušovce 2:1 (2:0)
Prvý polčas sa odohrával medzi šestnástkami bez veľkých šancí na jednej, či druhej strane. Hostia však doplatili na dve chyby, ktoré Fintice potrestali. Po zmene strán sa hosťom zmenami v zostave podarilo oživiť ich hru, čo sa premietlo do niekoľkých príležitostí, no gólovo sa dokázal presadiť iba Komár.
Gól: Komár
Zostava Hanušovce: Suchý – Kmec, Gondžúr, Hudáček, Lacko J., Matta, Verčímák P., Jabčanka, Jankovič M., Komár, Lacko P.

Plavnica – Dlhé Klčovo 0:0
V bojovnom a vyrovnanom zápase dvoch vyspelých mužstiev si obidvaja súperi vypracovali množstvo dobrých príležitostí, ale aj vinou hrboľatého terénu z nich ani jednu nepremenili. Za hostí mohol rozhodnúť Breda, ktorý svoje nájazdy nevyužil. Domáci hrozili zo štandardných situácii, no Janok svoj tím podržal. Záver sa niesol v nervóznom duchu, preto rozhodca musel častejšie siahnuť po žltých kartách a jedného z domácich hráčov dokonca aj vylúčil. Remíza je spravodlivá a pre Dl. Klčovo cenná.
Zostava Dl. Klčovo: Janok – Tušim, Chmura, Paľuš, Kostur, Durkaj, Komar, Petričko, Breda, Homoľa, Kolesár. Striedali Samsely, Dura, Vasilko.

V. liga, V-D

Zámutov – V. Žipov 4:0 (1:0)
Hostia pricestovali na derby stretnutie oslabení o vykartovaných a zranených hráčov. Napriek tomu odolávali lídrovi do 41. min., keď skóre otvoril nádhernou strelou Dzurovčin. V druhom polčase Zámutov zatlačil súpera na jeho polovicu, čo sa premietlo aj do výšky skóre. Druhý presný zásah pridal po rohu Béreš a ďalšími dvoma nádhernými gólmi skompletizoval svoj hetrik Dzurovčin.
Góly: Dzurovčin 3, Béreš.
Zostava Zámutov: Klamár – Dzurovčin, Jenčko, Varechaj, Béreš, Bajus, Biž, Tracik, Demeter, Beňo, Ovšianik.
Striedali: Ihnát, Dobranský, Bajus J.
Zostava V. Žipov: Medvec – Bamburak, Krištan, Tiňo, Bálint, Janok, Baláž, Vagaský M., Mitač, Malý, Vožný, Vagaský Ľ.

Belá - Seč. Polianka 3:1 (0:0)
Hostia podali v prvom polčase svoj najlepší výkon v jarnej časti, ale osudným sa im stali nepremenené príležitosti. Hoci po zmene strán išla predsa len Seč. Polianka do vedenia, jej hráči sa nevyvarovali viacerých chýb, ktoré súper nekompromisne potrestal.
Gól: Hadzuga.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Orenič, Bryndzak, Kaňuch V. (Bilý), Kohút, Urban, Juhas, Vaľovčin J., Pačuta, Ripič (Kaňuch M.), Hadzuga.

Vechec – Košarovce 6:0 (2:0)
Vechec svoju celozápasovú prevahu potvrdil aj výškou skóre. Najlepším hráčom domácich bol v tomto stretnutí M. Hanusin.
Góly: Hajduch M. 2, Hajduch J. 2, Hanusin Š., Hanusin M.
Zostava Vechec: Šimko – Adam J., Demčák A., Soták, Hanusin Š., Adam M., Demčák P., Hajduch J., Hanusin M., Hajduch M.
Striedali: Miček, Hric, Čandík.

Radvaň – Čierne 3:2 (2:1)

Domáci mali v prvom polčase viac šancí, pričom ich dva góly padli po štandardkách – rohu a priamom kope. Od 40. min. dohrávala Radvaň bez vylúčeného hráča a Fedor hlavou znížil. Po zmene strán domáci poistili svoje vedenie a opäť Fedor už len v nadstavenom čase korigoval na konečných 3:2.
Góly: Fedor 2.
Zostava Čierne: Kozák – Fedor, Mihalčin, Uhlík, Čurilla, Majirský, Sirotiak M., Sirotiak P., Poláček, Hübler, Lajčák (Kandra).

Ubľa - Soľ 1:2 (0:0)

Soľanci išli do Uble po tri body. Hoci od úvodu mali prevahu, do vyloženej šance sa neprepracovali. Najväčšiu možnosť hostí mal v závere prvého polčasu Horanič, ale v dobrej pozícii tesne minul. V podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas, len s tým rozdielom, že Ubľa po náhodnej kontre otvorila skóre. To však hosťom vietor z plachiet nevzalo a miestami až drvivo búšili ďalej. Ich snaha priniesla ovocie desať minút pred koncom, kedy Kováč pekne obišiel brankára a vyrovnal na 1:1. Soľ nakoniec svoj cieľ naplnila v poslednej minúte, keď Horanič prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
Góly: Kováč, Horanič.
Zostava Soľ: Dudáš – Surňák, Tokár, Gazdik, Glod, Kmec, Horanič, Tomčák, Hájnik, Kmec, Kováč(Michalič).

Z futbalových ihrísk okresu Vranov nad Topľou

Muži: Slovenská Kajňa – Medzianky 10:0 (8:0). Kamenná Poruba – Merník 3:1 (1:0). Sačurov – Čaklov 4:2 (1:1), góly: Novický 2, Hričan, P. Draľ – D. Polák, M. Tancož, najlepší hráči: Hričan – M. Tancož. Hlinné – Lomnica 3:4 (0:2), góly: Mart. Kazimír, P. Stredný ml., Nemčík – Bednár, Krištan, Jančura, Slivka, najlepší hráči: Nemčík – Bindas. Banské - Zámutov B 2:3 (1:1). Komárany - Nižný Hrabovec 0:0 (0:0), najlepší hráči: Jevčák – Staško. Holčíkovce – Sedliská 0:8 (0:3).
Dorast a žiaci: Sečovská Polianka – Hanušovce 1:3 (0:0) a 3:6 (2:3), Vechec - Dlhé Klčovo 2:6 (1:4) a 2:0 (0:0), Hencovce – Soľ 2:0 (0:0) a 3:1 (1:1), Zámutov – Hlinné 2:0 (1:0) a 1:3 (0:3) a Vyšný Žipov - Nižný Hrušov 0:3 (0:0) a 4:2 (1:1), Sedliská – Sačurov 7:1 (3:0) a 1:3 (0:1).