vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov stratil v Prešove trojgólové vedenie

Vranov stratil v Prešove trojgólové vedenie

Ani pred zápasom s 1. FC Tatran Prešov jun. sa tréner MFK Vranov Jozef Lehocký nevyhol v súvislosti so zostavou vráskam na čele. Pre zranenie nemohol stále počítať s P. Šamom, pre chorobu chýbal S. Dvojrak a zoznam pauzujúcich hráčov doplnila vykartovaná dvojica M. Paluba – M. Turcovský. Napriek týmto skutočnostiam rozbehli hostia zápas na výbornú, keď v 28. min. viedli 0:3. Ani tento náskok im však v konečnom účtovaní nestačil na to, aby sa z Prešova vracali minimálne s bodom. „Úprimne musím povedať, že pri všetkých okolnostiach, ktoré nás opäť trápili, by som tento výsledok pred zápasom bral. Vychádzajúc z priebehu a vývoja stretnutia som však teraz veľmi sklamaný... Najmä v druhom polčase sme nedokázali podržať loptu, súper nás zatlačil a pod tlakom sme začali robiť chyby. Chlapci si možno mysleli, že o osude zápasu je rozhodnuté, no znovu sa potvrdilo, že sa hrá do posledného hvizdu rozhodcu. Cez polčas som v kabíne zdôrazňoval, že ak sa súperovi podarí dať ešte jeden gól, bude to veľmi ťažké, čo sa na našu škodu aj potvrdilo. Nakoniec sme predsa len mohli v závere získať bod, ale hlavička T. Moleka tesne minula cieľ,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Z pohľadu konečného výsledku sa ako rozhodujúce ukázalo rozhranie obidvoch polčasov, kedy domáci dvakrát skórovali a psychickú výhodu pretiahli na svoju stranu. Tieto momenty ich nakopli a následne sa vypli k dokonalému obratu. „Pre našich mladých chlapcov to bola určite veľká škola. Opäť sa im len potvrdilo, že výsledok sa dostaví až vtedy, keď makajú celý zápas. Ku cti Prešovčanov slúži, že ani za stavu 0:3 sa neuchýlili k nakopávaniu lôpt. Stále sa snažili kombinovať a vytiahnuť nás z defenzívnej ulity. Napriek tomu, že domáci mali niekoľko dobrých šancí, tri góly nám dali po štandardných situáciách, v čom tiež vidím chybu a pôvod nášho neúspechu,“ dodal J. Lehocký.