vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Futbal 20/2012

III. liga
Zvolen – Vranov 2:1 (2:1)

Prvá príležitosť patrila Kulichovi, ktorý pálil z uhla tesne vedľa. V ďalšom priebehu však už musel byť vo väčšom strehu Bálint. V troch momentoch síce súper nemieril presne, ale v jednom prípade musel brankár Vranova vytiahnuť loptu na roh. Druhý polčas sa pre hostí začal nešťastne, pretože Sakala si dal vlastenca. P. Šamo s J. Adamom síce zariadili o osem minút vyrovnanie, ale Pipiška v 68. min. predsa len strhol víťazstvo na stranu svojho tímu.
Góly: 54. Sakala (vlastný), 68. Pipíška - 62. J. Adam.
Zostava Vranov: Bálint - Paluba, Novák, Magáč, Hatok - Adam, Turcovský, Sopko (Gdovin), Sakala (Dvorjak) - Šamo, Kulich.

Majstrovstvo regiónu Východ
Nižný Hrušov – Stropkov 1:3 (0:2)

Na výborne pripravenom trávniku sa vo veternom počasí hral zaujímavý futbal. Aktívnejšie začali Stropkovčania. Hoci prvé dve príležitosti F. Varga s Potomom, keď ich pokusom chýbala presnosť, nepremenili, v 11. min. sa už druhý menovaný po spätnej prihrávke Ondera nekompromisnou strelou pod brvno nemýlil. Domáci kontrovali o dve minúty. Po chybe v strede obrany hostí sa do nájazdu dostal Bereš, ale Pavlík ho v poslednej chvíli aj za cenu žltej karty stopol a Svetlík zakrútil loptu z priameho kopu tesne nad bránu. V 23. min. sa v úlohe prihrávajúceho hráča predstavil F. Varga a Vaňo pri tutovke Potomu svoj tím podržal. O minútu zaváhal s odkopom Hažer, no na jeho šťastie sa lopta od chrbta Svetlika odrazila nad bránu. V 26. min. skúšal šikovný jemný oblúčik Smolej, lenže cestu medzi žrde si nenašla ani Berešova hlavička. Na druhej strane mieril hlavou nepresne Pavlík a Bilasovu strelu k žrdi vytiahol na roh Vaňo. Hostia pridali druhý presný zásah v 40. min., kedy sa brilantným slalomom a rutinérskym zakončením prezentoval Vachaľ. Nižný Hrušov nastupoval do druhého polčasu s cieľom pokúsiť sa o kontaktný gól, z čoho vyplývalo aj väčšie riziko v jeho hre. Bereš však na Svetlikov center nedočiahol a L. Mezej pálil iba do Zápotockého. Rovnako bez gólu sa skončil aj pokus Bilasa z 18 m, ktorý s istotou kryl Vaňo. V 64. min. fauloval Bochin v pokutovom území Smoleja a Svetlik z penalty znížil, no radosť domácich trvala iba šesť minút, pretože po faule Kukuruca na Potomu ukázal rozhodca Bucko na biely bod aj na druhej strane. Loptu si postavil Veselý a s prehľadom zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V závere ešte Vaňo rýchlym vybehnutím hasil pred F. Vargom, Potoma obtrel loptu o jeho pravú žrď a keď v 88. min. vytiahol fantastický zákrok po Hoľanovej hlavičke Hažer, skončilo sa stretnutie pomerom 1:3
Góly: 64. Svetlík z 11 m – 11. Potoma, 40. Vachaľ, 70. Veselý z 11 m.
Zostava N. Hrušov: Vaňo – Duda, Šandrej (76.Hoľan), Bereš, L. Mezej, P. Mezej (67. Hamza), Smolej, Kukuruc, Mikloš (46. P. Čop), Ivan, Svetlik.
Zostava Stropkov: Hažer – Zápotocký (57. Motyka), Bochin, Pavlík, Kaňuk, Vachaľ, Bilas (65. J. Varga), Veselý, Onder (72. Kočiš), Potoma, F. Varga.

IV. liga, Sever
Ľubotice – Dl. Klčovo 3:1 (0:1)

Napriek tomu, že sa hostia ujali vedenia, Ľubotice mali počas celého zápasu viac z hry a svoju prevahu po zmene strán vyjadrili troma gólmi. Víťazstvo domácich je zaslúžené.
Gól: Homoľa.
Zostava Dl. Klčovo: Janok – Valisko, Skura, Paľuš, Kostur, Kolesár, Komar, Tušim, Petričko, Homoľa, Bréda. Striedal Samsely.

Jasenov - Hanušovce 1:1 (0:1)
V prvom polčase boli hostia lepším tímom, preto ich vedenie bolo zaslúžené, o čo sa po rýchlej kontre postaral Hadžala. V druhom polčase domáci stavili na riziko, ale napriek zlepšenému výkonu sa im dlho vyrovnať nedarilo. O osude zápasu sa nakoniec rozhodlo v závere, kedy Jasenov predsa len pretlačil loptu do siete.
Góly: Hadžala
Zostava Hanušovce: Suchý – Jabčanka, Hadžala, Lacko J., Gondžúr, Kmec, Jankovič M., Matta, Hudáček, Komár, Horvát. Náhradníci: Lacko P., Hanzo, Talian, Roško, Verčímák P.

V. liga, V-D
Hrabovčík - Soľ 1:0 (0:0)

Hoci Hrabovčík doma body nestráca, Soľ sa pri troške šťastia s prázdnymi rukami domov vracať nemusela. Po vyrovnanom úvode zatriasol brvnom strelou z 30 m Fedorko. Rovnako mohol skórovať aj Kováč, ktorý však hlavou minul. Domáci mohli otvoriť skóre po sérii rohových kopov, no Dudáš najskôr vychytal Košu a parádne zasiahol aj pri šanci Mikulu. Napriek tomu, že domáci boli lepším tímom, ich pokusy končili na výbornom Dudášovi alebo hráči Drustavu doplácali na nepresnosť v koncovke. Rozhodnutie prišlo v 75. min., keď po nedorozumení v hosťujúcej obrane Koša sám pred brankárom nezaváhal.
Zostava Soľ: Dudáš – Surňák, Hájnik, Glod, Horanič (Tirpák), Kováč, Mikloš, Michalič, Tomčák (Fedor), Širák, Berta.

Zámutov – Udavské 3:0 (2:0)

Domáci vstúpili do stretnutia aktívne. Hostia ich tlaku odolávali do 32. min., keď ich prvým gólom načal Gavaľa, ktorý ešte dvakrát nastrelil brvno. Na 2:0 v poslednej minúte prvého polčasu zvýšil hlavou Jenčko. Aj druhý polčas začal Zámutov aktívne a Tracik upravil v 48. min. na 3:0. Do konca stretnutia sa už dianie na trávniku dohrávalo bez výraznejších momentov.
Góly: Gavaľa, Jenčko, Tracik.
Zostava Zámutov: Klamár – Dzurovčin, Jenčko, Varechaj, Béreš, Gavaľa, Biž, Tracik, Beňo, Bajus, Ovšianik. Striedali: Ihnát, Demeter, Bajus J.

V. Žipov – Stakčín 2:0 (1:0)

Skóre zápasu otvoril z priameho kopu do šibenice Panykó. Snahu hostí o vyrovnanie schladil v druhom polčase po hodine hry D. Hric..
Góly: Panykó, Hric D.
Zostava V. Žipov: Medvec – Krištan, Ocilka, Bálint, Hric J., Panykó, Vagaský M., Janok, Bamburák, Straka, Hric D. Striedali: Vožný, Vagaský Ľ., Tiňo.

Ubľa - Seč. Polianka 4:2 (2:2)
V priemernom zápase hostia dvakrát viedli a hoci pridali aj tretí gól, ktorý nebol uznaný, na body v Ubli nedosiahli.
Góly: Orenič 2.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Vasko, Bryndzak, Karol, Bilý, Orenič, Urban, Hadzuga, Makohus, Vaľovčin P., Kaňuch M.

Belá - Čierne n/T 6:0 (2:0)
Hostia nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, no aj napriek tomu musel Belej pomôcť v prvom polčase penaltovým verdiktom rozhodca. Mladé mužstvo Čierneho nezabralo podľa očakávaní a postupne inkasovalo ďalšie góly.
Zostava Čierne: Kozák – Fedor, Mihalčin, Uhlík, Huňák, Majirský, Dvorjak M., Kandra, Hübler, Poláček, Sirotiak P.
ŽK: Dvorjak M., Hübler.

Vechec – Radvaň 1:0 (0:0)
Celý duel sa odohrával medzi šestnástkami, preto šance na oboch stranách boli skôr výnimkami, ako pravidlom. O tom, že tri body ostanú doma rozhodol po peknej kombinačnej akcii Š. Hanusin. V nervóznom závere už ani jeden zo súperov nič futbalové nevymyslel.
Góly: Hanusin Š.
Zostava Vechec: Šimko – Adam J., Soták, Demčák P., Demčák A., Adam M., Hanusin M., Hajduch J., Miček, Hajduch M., Hanusin Š.
Striedali: Hric, Čandik, Zengevald.

Z futbalových ihrísk okresu Vranov nad Topľou
Muži: Merník – Medzianky 4:5 (0:2). Slovenská Kajňa – Čaklov 4:0 (1:0). Kamenná Poruba – Lomnica 4:2 (1:2). Sačurov - Zámutov B 3:0 (2:0), góly: Gajdoš 2, Orosi, najlepší hráči: Gajdoš – Ďuďa. Hlinné - Nižný Hrabovec 7:0 (5:0), góly: Jurmak 2, Kazimír 2, Nemčík, Goroľ, Stredný ml., najlepší hráči: Nemčík – Leško. Banské – Sedliská 1:2 (1:2). Holčíkovce – Hencovce 1:3 (1:2), góly: Malý – Venceľ, Mikita, Tkáč, najlepší hráči: Malý – Valčo.