Žiačky ZŠ Bernolákova skončili na kraji tretie

Šport / Futbal / Žiačky ZŠ Bernolákova skončili na kraji tretie

Dňa 3. mája žiačky ZŠ Ul. Bernolákova vyhrali okresné kolo v malom futbale a postúpili na krajské kolo, ktoré sa uskutočnilo 25. mája na ZŠ Šmeralova v Prešove. Krajského kola sa zúčastnilo 11 víťazných družstiev jednotlivých okresov, ktoré boli rozdelené do dvoch základných skupín. Naše dievčatá sa v základnej skupine stretli zo Stropkovom, Spišským Podhradím, Ľubicov a Petrovanmi. Jediný zápas, ktorý sme prehrali bol s Petrovanmi (minuloročný víťaz). Zo základnej skupiny sme postupovali z druhého miesta a postúpili sme do boja o 3. miesto, kde sme sa stretli z vynikajúcim družstvom z Bardejova. Dramatický zápas skončil remízou 0:0 a tak rozhodli pokutové kopy, v ktorých naše dievčatá nezaváhali a vyhrali 2:0. Obhájili tak minuloročné 3. miesto z krajského kola. Družstvo ZŠ Ul. Bernolákova v zložení: Jana Eštóková (brankárka), Emília Stredná, Timea Bochinová, Diana Lemešová, Júlia Ajbenová, Michaela Blašková, Kristína Lazúrová, Veronika Blašková, Slávka Kucová, Adela Tačárová, Mgr. Marek Cerula - vedúci družstva.

Celkové výsledky: 1. miesto: Petrovany (okres Prešov), 2. miesto: Jakubovany (okres St. Ľubovňa), 3. miesto: Vranov nad Topľou, 4. miesto: Bardejov, 5. - 6. miesto: Sp. Podhradie, Šarišské Dravce, 7. - 8. miesto: Ľubica, Ohradzany, 9. - 10. miesto: Stropkov, Spišská Sobota, 11. miesto: Krajná Poľana.