vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Futbal 25/2012

III. liga
Vranov – Ban. Bystrica B 2:1 (1:0)

V úvode stretnutia pôsobili nebezpečnejším dojmom hostia. Hoci si nevypracovali žiadnu vyloženú príležitosť, pri v práci s loptou boli istejší a opticky mali viac z hry. Mladých hráčov Banskej Bystrice vyškolil v 19. min. z priamočiarosti Šamo, keď najskôr ustál pokus o tvrdý atak, vzápätí sa vďaka svojim individuálnym kvalitám dostal do pokutového územia, ale jeho zakončenie z uhla Nováka neprekvapilo. V 25. min. pustil z diaľky projektil Šovčík a brankárske kvality predviedol aj Bálint. Prvýkrát zahrmelo v 28. min., kedy Paluba preniesol krížnym centrom loptu na Adama. Po jeho uvoľnení síce brankár hostí vytiahol bravúru, ale pri dorážke Moleka ostal bez nároku zasiahnuť. Sympatickou obaľovačkou zakončil v 36. min. akciu aj Boháč, no jeho strele chýbalo medzi žrde „pol metra“. Hostia sa snažili kontrovať brejkovými akciami. Šovčík a Brašeň presnú mušku nemali. Druhý polčas priniesol o poznanie živší futbal. Banskobystričania odštartovali druhú polovicu zápasu sériou troch rohov. Po bezprostrednom nebezpečenstve však volali až strela Adama, ktorý nepresne zakončoval brejkovú akciu a strela Tótha s istým zákrokom Bálinta. V 55. min. udrel Adam sediaceho Tótha a musel ísť predčasne pod sprchy. Tento moment Vranovčanov ešte viac zomkol a súperovi toho veľa v ďalšom priebehu nedovolili, naopak postupne sa do listiny strelcov mohli zapísať Molek, či Hatok. Skóre sa opäť menilo v 77. min. Pred pokutovým územím hostí bol faulovaný Šamo, ktorý si aj sám postavil loptu a lišiacky zahraným priamym kopom zvýšil na 2:0. Keď sa už zdalo, že Vranov si bez problémov dokráča po víťazstvo, prišiel nadstavený čas a v ňom dve situácie, po ktorých v domácom tábore mrazilo. Najskôr Brašeň znížil na 2:1 a po poslednej akcii v stretnutí sa sám pred bránou MFK ocitol Gálik, ale Bálint pre svoj tím vychytal tri body.
Góly: 28. Molek, 77. Šamo – 90. Brašeň.
ŽK: 90. Jáchym – 66. Kukula, 80. Šovčík.
ČK: 55. Adam.
Pred 300 divákmi rozhodoval Mojsej.
Zostava Vranov: Bálint – Paluba, Novák, Gdovin, Hatok, Boháč (89. Jáchym), Turcovský, Kentoš (76. Stanislavský), Adam, Šamo, Molek (68. Sopko). Tréner J. Lehocký.
Zostava Ban. Bystrica B: Novák – Belluš, Cibuľa, Púpala, Šnirc, Válovčan (29. Brašeň), Urgela, Gálik, Kukula, Tóth (83. Mišány), Šovčík. Tréner: M. Auxt.

Majstrovstvo regiónu Východ
Košice Krásna - N. Hrušov 3:1 (2:0)

Obojstranne útočné stretnutie poznačilo skoré vylúčenie Smoleja. Domáci tento moment ešte v prvom polčase využili na získanie dvojgólového vedenia, ktoré po zmene strán poistili tretím presným zásahom. Za N. Hrušov upravil konečný výsledok Mich. Palko.
Gól: 83. min. Michal Palko.
ČK: 15. min. Smolej.
Zostava N. Hrušov: Vaňo – Mikloš, Ľ. Čop, P. Čop, Kukuruc (Mar. Palko), L. Mezej, Smolej, Hamza, Ivan, Hoľan, (Gregus), Mich. Palko (P. Mezej).

IV. liga, Sever
Dl. Klčovo – Pakostov 4:2 (3:0)

Po opatrnej prvej polhodine naklonili domáci misky váh na svoju stranu v závere prvého polčasu, kedy zaťažili konto súpera troma gólmi. V druhom polčase sa po prestriedaní hra vyrovnala, ale Dl. Klčovo si víťazstvo ustrážilo, pričom hráči potešili prítomných divákov ešte troma gólmi.
Góly: Komár 2, Homoľa, Babjak.
Zostava Dl. Klčovo: Svepeš – Vasilko, Chmura, Paľuš, Kostúr, Babjak, Petričko, Durkaj, Komár, Bréda, Homoľa. Striedali Samsely, Tušim, Dura.

Hanušovce – Bystré 2:0 (0:0)
Hoci domáci mali opticky viac z hry, ani jeden z tímov divákov futbalovo nenadchol. Hanušovce mali síce niekoľko dobrých príležitostí, ale brankár hostí držal svoj tím nad vodou. Domáci však v druhom polčase prepli na vyšší kvalitatívny stupeň a zlepšenú hru potvrdili dvoma gólmi.
Góly: Komár, Hadžala.
Zostava Hanušovce: Suchý – Kmec, Verčimák, Lacko, Hudáček, Hadžala, Janokovič, Horváth, Matta, Komár.

V. liga, V-D
Košarovce – Soľ 0:5 (0:2)

Soľ potvrdzovala ambície bodovať naplno od úvodných minút. Hostí dostal do vedenia po nedorozumení v obrane súpera Kováč a hoci na druhej strane musel dvakrát podržať svoj tím Dudáš, opraty stretnutia mal pevne v rukách stále favorit, ktorého vedenie poistil Horanič. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán, čo skompletizovaním hetriku potvrdil Kováč a účet stretnutia uzavrel v poslednej minúte Horanič, keď sa presadil po peknej individuálnej akcii.
Góly: Kováč 3, Horanič 2.
Zostava Soľ: Dudáš – Fedorko, Berta (Hajnik), Surňák, Horanič, Gazdík, Kachman (Fedor), Kováč, Tomčák, Sakala, Tirpák (Iľko).

Čierne n/T. – V. Žipov 0:0

Priebeh a úroveň stretnutia zodpovedali skutočnosti, že obidvom tímom vyhovoval remízový rezultát. Ani jedno z mužstiev nechcelo riskovať a výsledkom opatrnej hry z oboch strán je bezgólová remíza.
Zostava Čierne n/T: Kozák – Fedor, Mihalčin, Uhlík, Kontura, Hubler, Grega, Lajčák, M. Sirotiak, Poláček, P. Sirotiak. Striedal Majirský.
Zostava V. Žipov: Medvec – Krištan, Arendáš, Bálint, Panykó, J. Hric, Baláš, Vagaský, Janok, Ocilka, Malý. Striedali Bamburák, D. Hric.

Seč. Polianka – Udavské 1:0 (1:0)
Domáci boli počas celého stretnutia lepším tímom, ale z množstva šancí využili iba jednu. Hostia, ktorých obrana nestála na pevných nohách, hrozili najmä brejkovými akciami, no Grošaft si udržal čisté konto.
Gól: Pačuta.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Orenič, Brindzak, Kohút, Kaňuch, Urban, Juhas, Hatala, Hazuga, Vaľovčin, Pačuta. Striedali Karol, Bilý, Nemčík.

Vechec – Zámutov 4:2 (1:0)
Na záver sezóny ponúkli hráči obidvoch tímov divákom zaujímavý futbal. Keďže hostia nastúpili v nekompletnom zložení, pričom sa im v úvode druhého polčasu zranil Višňovský, a preto museli dohrávať desiati, Vechec túto skutočnosť po dobrom výkone využil na zisk troch bodov. Hoci Zámutov znížil dvakrát na rozdiel jedného gólu (2:1, 3:2), domáci si víťazstvo vziať nenechali.
Góly: Š. Hanusin 2, M. Hanusin, Demčák – Dzurovčin, Tracik.
Zostava Vechec: Šimko – Palko, Adam, M. Hanusin, Soták, Š. Hanusin, M. Adam, J. Hajduch, Čandík, Demčák, Miček. Striedali Zengewald, Černý, Demčák.
Zostava Zámutov: Klamár – Dzurovčin, Dobranský, Béreš, Gavaľa, Biž, Višňovský, Tracik, M. Bajus, Ihnát, J. Bajus.