J. Lehocký: To, čo odznelo cez prestávku, do novín nepatrí

Šport / Futbal / J. Lehocký: To, čo odznelo cez prestávku, do novín nepatrí

Hoci sa o čísle sedem zvykne hovoriť ako o šťastnom, futbalistom MFK Vranov v poradí 7. kolo veľa radosti neurobilo. Zverenci trénera Jozefa Lehockého prehajdákali najmä prvý polčas, v ktorom ich rezerva Košíc rozobrala troma gólmi. Hoci R. Lazúr znížil na 1:2 a po umývaní hláv v priebehu polčasovej prestávky si domáci po zmene strán vypracovali niekoľko príležitostí, na lepší výsledok to nestačilo. „Košice dnes vyhrali zaslúžene, lebo boli lepšie po všetkých stránkach, naopak my sme v prvom polčase prišli na trávnik iba vyklusať. Hoci klub má problémy, s takýmto prístupom bez nasadenia a bojovnosti nikto zápas odohrať nemôže. To, čo odznelo cez prestávku, radšej hovoriť nebudem, lebo do novín sa to nehodí. V druhom polčase sme mali nejaké náznaky šancí, ale ako sa hovorí, chudobnému aj z hrnca vykypí. Aj diváci museli vidieť, že mužstvo nie je v pohode a momentálne hrá v kŕči. Inak si totiž neviem vysvetliť, prečo sa hráčom, ktorí pred pár mesiacmi podávali dobré výkony, teraz absolútne nič nevychádza. Na druhej strane, môže sa nedariť, ale pokiaľ sa na ihrisku nebehá, to sa ospravedlniť nedá,“ hodnotil stretnutie s MFK Košice B tréner Vranova Jozef Lehocký.

Vranov je aktuálne v tabuľke posledný a aby toho nebolo málo, v týždni odišli na hosťovanie do FK Soľ Lukáš Kulich s Adriánom Jáchymom. Úzky káder teda prišiel o ďalších dvoch hráčov a súčasná situácia v klube nevylučuje, že tento trend sa musí zastaviť. „Bohužiaľ, pravdou je, že mužstvo sa oslabuje zo dňa na deň. Považujem za smutné, ak hráči idú hrať radšej futbal na dedinu, než by mali pôsobiť vo Vranove. Určite je to odraz celkovej atmosféry okolo futbalu v klube, no bojím sa, aby sa nám nerozpadlo celé mužstvo, lebo sú tu náznaky, že odchodu sa nebránia ani ďalší. Chlapcov musím prosiť, aby ostali a dohrali jeseň vo Vranove... Situácia začína byť kritická a ak sa neurobia rázne kroky, bude to ešte horšie,“ zdôraznil J. Lehocký.