vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov povedie do konca jesennej časti dvojnásobný český majster J. Kostelník

Na sériu siedmich zápasov bez víťazstva sa vedenie MFK Vranov rozhodlo reagovať zmenou na poste trénera. Po utorkovom odvolaní Jozefa Lehockého viedol v stredu prvý tréning nový realizačný tím. Hoci v hre boli Ján Karaffa, či Emil Sudimák dôveru vranovských funkcionárov dostal ako hlavný kouč Jozef Kostelník s asistentom Ľubošom Lukáčom. „Súťaž sme začali z viacerých uhlov pohľadu nešťastne. V prvých dvoch zápasoch sme cestovali na ihriská súperov, navyše sme nemohli počítať s trojicou kľúčových hráčov R. Lazúr, P. Šamo a J. Adam. Napriek tomu sme verili, že minimálne v domácom prostredí dokážeme uspieť a i keď mladí chlapci bojovali, bolo vidieť, že skúsenosti im ešte chýbajú. Po sérii neúspešných výsledkov sa do kabíny vtlačila nervozita a keďže tlaky boli vyvíjané zvonku aj na nás, rozhodli sme sa pre zmenu na trénerskom poste,“ vysvetľoval prezident MFK Vranov Dušan Molek.

Od J. Kostelníka vranovskí funkcionári očakávajú, že zmobilizuje potenciál mužstva a vráti ho do pokojnejších tabuľkových vôd. J. Kostelník má zmluvu s MFK do konca roka 2012. „Hoci sme doteraz nehrali horšie, ako súperi, body nám utekali. Preto verím, že nový trénerský tandem vnesie do nášho herného prejavu viac pokoja a rozvahy, čo chlapcov naštartuje za lepšími výsledkami,“ uviedol D. Molek.

Okrem trénerských zmien by malo dôjsť aj k posilneniu kádra, pričom ponuky dostali brankár Gejza Pulen a obranca Vladimír Magáč. „Môžem potvrdiť, že obidvoch sme oslovili s cieľom, aby prišli mužstvu pomôcť. Prestupový termín sa končí v septembri s tým, že zatiaľ sme oslovili G. Pulena s V. Magáčom. Prípadné ďalšie doplnenie kádra budeme riešiť až v zime v závislosti od našich finančných možností. MsZ nám vo štvrtok schválilo 30 tis. Eur, no aj pán primátor vie, že táto suma nám do konca roka nepostačí a budeme ešte musieť hľadať ďalšie zdroje nielen pre A-mužstvo, ale pre zabezpečenie chodu celého klubu,“ vysvetľoval D. Molek.

Napriek avizovanému príchodu dvojice nových hráčov ostáva klubová filozofia nezmenená, preto aj naďalej bude prioritou Vranova pracovať s vlastnými odchovancami. „Vedeli sme, že chlapci to nezabalili. Každý z nich makal, drel, len im chýbajú ešte skúsenosti. Prechod z dorastu do A-mužstva je pre mladého hráča vždy emotívny. Z toho dôvodu sa chceme čím skôr dostať do pokojnejších tabuľkových vôd, nech sa chlapci môžu v pokoji vyhrať, aby sme sa v budúcom ročníku už podobným problémom vyhli,“ dodal D. Molek.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Lead boar 728x92
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum