Nový herný systém J. Kostelníka prináša prvé ovocie

Šport / Futbal / Nový herný systém J. Kostelníka prináša prvé ovocie

Prvou skúškou pre trénera Jozefa Kostelníka po jeho nástupe na lavičku MFK Vranov bol duel v Humennom, ktorý jeho zverenci zvládli. Ďalším testom bolo sobotňajšie stretnutie s Lokomotívou Košice. Hostia vonku nestratili ešte ani bod a svoje postavenie v tabuľke potvrdzovali najmä v prvom polčase, kedy mali loptu častejšie na kopačkách, čo im popri viacerých štandardkách vynieslo šancu T. Söllösa, plus dva nepríjemné priame kopy M. Keresteša. Po zmene strán sa obraz hry zmenil a vo väčšom strehu musel byť J. Giertl, ktorý si však so šancou E. Streňa vďaka bleskovému vybehnutiu poradil a T. Boháč mieril tesne vedľa žrde. V hektickom závere prišli domáci o vylúčeného O. Gdovina a zraneného P. Šama, no po zákroku E. Makóa pri šanci R. Jurka si bod za remízu 0:0 vziať nenechali. „Hostia potvrdili svoje kvality predovšetkým v prvej polovici stretnutia, kedy dokázali držať loptu častejšie, ako my. Za pochodu meníme herný štýl, v ktorom musí všetko zapadať, lebo v opačnom prípade súper vyjde spod pressingu a ďalších vecí. Okrem toho, v prvom polčase sme nedokázali zaviazať loptu útočníkmi, preto sa stále vracala na našu polovicu. Na druhej strane treba povedať, že s výnimkou jednej príležitosti po našej individuálnej chybe sme Lokomotívu do ďalších šancí nepúšťali. Cez polčasovú prestávku sme si vysvetlili situácie, v ktorých sme potrebovali pridať a myslím si, že po zmene strán sme už boli lepším tímom, len škoda, že sa nám náš výkon nepodarilo premietnuť aspoň do jedného gólu,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Kostelník.

Najviac nádejí na zmenu skóre vkladali v domácom tábore do šancí E. Streňa a T. Boháča. V prvom prípade vyriešil situáciu pozorný brankár Lokomotívy a v 63. min. chýbali stredopoliarovi Vranova centimetre, aby loptu zasunul do siete. Keďže J. Kostelník sa ako elitný útočník presadil na slovenských, českých a izraelských trávnikoch, opýtali sme sa ho, či by tieto situácie riešil inak. „Najjednoduchšie by bolo povedať, že by som dal gól,“ usmial sa J. Kostelník a už vážne dodal: „Možno to mohol Tomáš hodiť okolo brankára druhou nohou, ale ináč sa na situáciu pozerá hráč na trávniku a iný pohľad mám zase ja z lavičky, preto sa mi ťažko na tento moment objektívne reaguje. Podstatné však pre mňa je, že v Humennom a ani dnes nikto nepodal slabý výkon. Nasadenie hráčov bolo v poriadku a špeciálne dávam klobúk dole pred P. Šamom za to, čo dokázal odohrať na „jednej“ nohe.“ Základom je pre nás neinkasovať, od čoho sa potom môže odvíjať ďalšia nadstavba.“