vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / J. Kostelník: Stále myslím pozitívne

MFK Vranov a FK Poprad ponúkli v sobotu pútavé predstavenie s postupnou gradáciou, čo muselo fanúšikov na tribúnach iba tešiť. Po opatrnom začiatku sa obaja súperi rozbiehali v ofenzíve pomalšie, pričom prvý impulz prišiel v 23. min., kedy kapitán hostí P. Pitoňák namieril z pokutového kopu do brvna. Druhý dôležitý moment prišiel v 33. min., keď J. Adam nezaváhal a už záver prvého polčasu s dvoma zákrokmi E. Makóa sľuboval, že po zmene strán to môže byť zaujímavé, čo sa aj do bodky naplnilo. V priebehu druhej 45-minútovky sme napočítali štrnásť akcií, z ktorých hráči nemali ku gólu ďaleko. V domácich radoch sa do siete pýtali tutovky E. Streňa, dvakrát J. Adama a brvno M. Bredu v závere. Keďže ruku k dielu priložili aj hostia ťažiaci najmä zo šikovnosti svojich krajných stredopoliarov, o zábavu na trávniku bolo postarané. Otvorenú partiu nakoniec poslal do remízového konca v 75. min. M. Ondruš, ktorý trafil presne k žrdi. „Dnes sme mali vyložené šance na 2 – 3 zápasy. Po kombináciách sme sa dostávali čelom k bráne, no, bohužiaľ, nevychádzal nám posledný dotyk. Myslím si, že kľúčovým momentom bola nepremenená príležitosť E. Streňa, ktorý všetko urobil veľmi dobre, ale nezvládol posledný krok, keď netrafil prázdnu bránu. Hoci sme odohrali dobrý zápas, opäť nám chýbali góly. Chlapci by potrebovali vyhrať, aby sa dostali vyššie a mohli hrať pokojnejšie. V tomto tíme je stále dosť mladých hráčov, ktorým by sa určite hralo lepšie, ak by sme sa nachádzali v prvej polovici tabuľky. V tejto situácii je však každý zápas pre nás dôležitý, čo so sebou prináša aj tlak. Verím však, že góly a s nimi i body prídu, a pre všetkých to bude potom ľahšie,“ konštatoval tréner MFK Vranov Jozef Kostelník.

Keď v úvode polčasu druhého začali Vranovčania zahadzovať jednu šancu za druhou, do hláv fanúšikov sa vkrádala teória o urazenej šťastene, ktorá sa nakoniec prikloní na stranu hostí. Hoci Popradčania dotiahli zápas do remízového konca, J. Kostleník uveril konečnej verzii výsledku až po poslednom hvizde rozhodcu. „Stále myslím pozitívne a nepripúšťam si myšlienky typu, či nás stihne trest za nepremenené šance alebo či zápas ešte otočíme. Do poslednej sekundy som veril, že vyhráme, čo svojim nasadením potvrdili aj chlapci na trávniku. V závere napr. ešte M. Breda hlavičkoval do brvna, preto nikomu nemôžem vyčítať nedostatok odhodlania a chute pobiť sa o víťazstvo, len, a to sa budem opakovať, chýbali nám góly, hoci sme hrali dobre a vytvorili sme si viacero tutových šancí,“ pripomenul J. Kostelník.