vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Džudo bez hraníc

V sobotu, 29.9.2012 sa konalo vo Vranove nad Topľou na ZŠ Lúčna 4.kolo I. ligy dorastencov a junioriek v džude. Juniorky MŠK Vranov nad Topľou po prvom kole konanom vo februári v Martine boli na treťom mieste, na druhom kole z marca v Pezinku podskočili na druhé miesto. Tretie kolo v máji v Kolárove s prehľadom vyhrali a v sobotu sa ich systematická práca s výrazným bodovým náskokom pretavila do zlatej medaily. V tomto kole svojimi výkonmi bodovali tieto pretekárky: do 44 kg Dominika Kincelová - 1. miesto, do 52 kg Petra Serafínová-1.miesto, Michaela Hladová - 3. miesto, do 57 kg Andrea Krišandová - 1. miesto, Martina Grečová - 3. miesto, Silvia Svoreňová - 4. miesto, do 63 kg Petra Čonková - 1. miesto, Martina Varadyová - 2. miesto.

Naopak, naši dorastenci musia na sebe veľmi popracovať, nakoľko medzi šiestimi ligovými oddielmi obsadili posledné miesto.

Nedeľa, 30. 9. 2012, na ZŠ Lúčnej znovu patrila džudu. Extraliga mužov odštartovala svoje 3.kolo. Domáci muži – MŠK Vranov nad Topľou, ktorých však financuje sponzor, vyhrali kolo a obsadili z ôsmich ligových oddielov priebežné 2. miesto. O konečnom umiestnení sa rozhodne 24. 11. 2012 taktiež vo Vranove n.T. v MŠH, kedy sa bude konať Play off a družstvo MŠK tam nebude chýbať.

Víkend, 6. - 7. 10. 2012 bol džudisticky rozložený do troch miest. V Užhorode (Ukrajina) sa turnaja a sústredenia zúčastnila dorastenka Silvia Svoreňová ako členka Centra talentovanej mládeže Východ pri SZJ. Do mesta Bečej (Srbsko) na turnaj cestovali traja športovci MŠK – Jakub Ševčík, Petra Serafínová a Miška Hladová, ktorá vo váhe do 52 kg v nabitej konkurencii obsadila 3. miesto. Praha (ČR) hostila mužov MŠK Vranov nad Topľou, ktorí absolvovali 2.kolo Interligy FPD za účasti dvoch poľských, dvoch českých a dvoch slovenských oddielov. Priebežne je oddiel MŠK na poslednom mieste, avšak až v 3. kole sa v Poľsku 2. 12. 2012 rozhodne, ktorý z oddielov získa prémiu 10000 eur od sponzora súťaže - firmy FPD CORPORATION.

Džudo nepozná hranice – v týchto dňoch to dokazuje členka MŠK Vranov n.T. Andrea Krišandová, ktorá je na dvojtýždňovom sústredení v Tokyu (Japonsko), ako členka sedemčlennej výpravy reprezentácie SR. O skúsenostiach s tréningami a dojmoch z Japonska sa s Vami určite rada v budúcnosti podelí.

Džudistický maratón čaká MŠK Vranov n.T., ako usporiadateľa súťaží, v dňoch 20. - 21. 10. 2012 v telocvični ZŠ Lúčna. Sobota bude patriť Majstrovstvám SR dorastencov a dorasteniek, po súťaži ostáva na sústredení okolo 90 dorastencov, ktorí absolvujú tréningy v sobotu aj v nedeľu dopoludní pod vedením reprezentačného trénera dorastencov a strieborného medailistu z OH Atény 2004 Mgr. Jozefa Krnáča. Nedeľa privíta okolo 120 malých pretekárov, ktorí si zmerajú sily v Oblastnej lige žiakov a žiačok v 4., poslednom kole. Na ňom sa rozhodne, či naši najmenší džudisti z MŠK Vranov n.T. a SZČ pri ZŠ Juh obsadia medailovú pozíciu, na ktorú ašpirujú, nakoľko sú iba 10 bodov za tretím oddielom.

28. október 2012 je svetovým dňom džuda. Tréneri džuda pri MŠK Vranov n.T. a SZČ pri ZŠ Juh pripravujú pre rodičov svojich zverencov džudistický tréning s prvkami sebaobrany, na ktorom budú môcť okúsiť, čo džudo je a čo musia ich deti na tréningoch zvládnuť.