Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Poľskí priatelia na návšteve v ZŠ v Sečovskej Polianke

Správy / Školstvo / Poľskí priatelia na návšteve v ZŠ v Sečovskej Polianke

V dňoch 1.-10. októbra 2012 našu školu navštívilo 24 žiakov a 4 pedagógovia z partnerskej školy v Zubrzycy Górnej v Poľsku. Návšteva bola zrealizovaná v rámci projektu Comenius – Školské partnerstvá s názvom “Poznaj jazyk a kultúru krajiny priateľov“.

Desať dní poľskí a slovenskí žiaci spoločne absolvovali výchovno-vzdelávaciu činnosť, športové a kultúrne podujatia v ZŠ Sečovská Polianka, zdokonaľovali sa v jazyku anglickom, slovenskom a poľskom, spoznávali kultúrne a historické pamiatky nášho regiónu. Videli krásy Ochtinskej aragonitovej jaskyne – jedinej svojho druhu v Európe, spoznali históriu kaštieľa Betliar. V Košiciach si prezreli botanickú a zoologickú záhradu, navštívili Dom svätej Alžbety, baziliku minor v Michalovciach, boli na Morskom oku, Zemplínskej šírave, v stredisku Medvedia hora, Vinianskom jazere, kde relaxovali v aquaparku. Spoznávali históriu a kultúru mesta Levoče, boli na Spišskom hrade a v sobotu plní dojmov z krás Slovenského raja, zabudli na celotýždňovú únavu.

Realizáciou tejto mobility poľských žiakov v SR projekt nekončí. Práce na projekte budú pokračovať až do augusta 2013. Komunikácia, pracovná i priateľská, bude prebiehať elektronickou formou.

Sme presvedčení, že aj po oficiálnom ukončení projektu, spolupráca a priateľstvo medzi žiakmi, pedagógmi, školami vôbec, budú pokračovať a spomienky zo spoločne prežitých 20 dní budú pretrvávať v budúcnosti.

PaedDr. Viera Šuličová
Zástupkyňa riaditeľa školy

Poľskí priatelia na návšteve v ZŠ v Sečovskej Polianke

Správy / Školstvo / Poľskí priatelia na návšteve v ZŠ v Sečovskej Polianke

V dňoch 1.-10. októbra 2012 našu školu navštívilo 24 žiakov a 4 pedagógovia z partnerskej školy v Zubrzycy Górnej v Poľsku. Návšteva bola zrealizovaná v rámci projektu Comenius – Školské partnerstvá s názvom “Poznaj jazyk a kultúru krajiny priateľov“.

Desať dní poľskí a slovenskí žiaci spoločne absolvovali výchovno-vzdelávaciu činnosť, športové a kultúrne podujatia v ZŠ Sečovská Polianka, zdokonaľovali sa v jazyku anglickom, slovenskom a poľskom, spoznávali kultúrne a historické pamiatky nášho regiónu. Videli krásy Ochtinskej aragonitovej jaskyne – jedinej svojho druhu v Európe, spoznali históriu kaštieľa Betliar. V Košiciach si prezreli botanickú a zoologickú záhradu, navštívili Dom svätej Alžbety, baziliku minor v Michalovciach, boli na Morskom oku, Zemplínskej šírave, v stredisku Medvedia hora, Vinianskom jazere, kde relaxovali v aquaparku. Spoznávali históriu a kultúru mesta Levoče, boli na Spišskom hrade a v sobotu plní dojmov z krás Slovenského raja, zabudli na celotýždňovú únavu.

Realizáciou tejto mobility poľských žiakov v SR projekt nekončí. Práce na projekte budú pokračovať až do augusta 2013. Komunikácia, pracovná i priateľská, bude prebiehať elektronickou formou.

Sme presvedčení, že aj po oficiálnom ukončení projektu, spolupráca a priateľstvo medzi žiakmi, pedagógmi, školami vôbec, budú pokračovať a spomienky zo spoločne prežitých 20 dní budú pretrvávať v budúcnosti.

PaedDr. Viera Šuličová
Zástupkyňa riaditeľa školy

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok