Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Mladé dievčatá zo ZŠ Vyšný Žipov prekvapili

Šport / Stolný tenis / Mladé dievčatá zo ZŠ Vyšný Žipov prekvapili

Mladé dievčatá zo ZŠ Vyšný Žipov prekvapili

V dňoch 12. a 13. 2. 2012 sa v Kežmarku konalo krajské kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok základných škôl Prešovského kraja. Na tomto krajskom kole, žiačky Základnej školy vo Vyšnom Žipove, Ivanka Hudáková, Pavla Jakubčinová /žiačky 5. ročníka/ a Sabínka Mihalčínová /žiačka 4. ročníka/ pod vedením ich p. učiteľa a zároveň dlhoročného stolnotenisového trénera Mgr. Jána Straku prekvapili nielen oveľa staršie súperky, ale aj rozhodcov svojím výkonom, prístupom i spôsobom hry. Po hre v základnej skupine, kde nestratili ani bod, v semifinále so ZŠ Spišská Belá vyhrali 4:1 a v samotnom finále so ZŠ Poprad vyhrali 4:2, a tak budú reprezentovať Prešovský kraj na Majstrovstvách Slovenska ZŠ v stolnom tenise družstiev. Menované žiačky tvoria novú generáciu stolných tenistiek ZŠ Vyšný Žipov, ktoré 1. miestom nadviazali na úspechy dievčat, ktoré už zo ZŠ odišli, ale v rokoch 2011 a 2012 taktiež reprezentovali našu školu, obec, okres i kraj na celoslovenských súťažiach. Stolný tenis sa v obci a hlavne na základnej škole hrá už od nepamäti. Možno preto, že škola s vyše 50. ročnou tradíciou žiaľ doposiaľ nemá telocvičňu a žiaci prevažne v zimných mesiacoch sa môžu športu venovať jedine na chodbe školy. Preto sa dá povedať, že kto chodil do školy vo Vyšnom Žipove, tak to “stolný tenista”.

Prvým gratulantom víťazkám bol starosta obce Vyšný Žipov Mgr. Miroslav Ondič, ktorý ich na súťaži sprevádzal.      
 

Mladé dievčatá zo ZŠ Vyšný Žipov prekvapili

Šport / Stolný tenis / Mladé dievčatá zo ZŠ Vyšný Žipov prekvapili

Mladé dievčatá zo ZŠ Vyšný Žipov prekvapili

V dňoch 12. a 13. 2. 2012 sa v Kežmarku konalo krajské kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok základných škôl Prešovského kraja. Na tomto krajskom kole, žiačky Základnej školy vo Vyšnom Žipove, Ivanka Hudáková, Pavla Jakubčinová /žiačky 5. ročníka/ a Sabínka Mihalčínová /žiačka 4. ročníka/ pod vedením ich p. učiteľa a zároveň dlhoročného stolnotenisového trénera Mgr. Jána Straku prekvapili nielen oveľa staršie súperky, ale aj rozhodcov svojím výkonom, prístupom i spôsobom hry. Po hre v základnej skupine, kde nestratili ani bod, v semifinále so ZŠ Spišská Belá vyhrali 4:1 a v samotnom finále so ZŠ Poprad vyhrali 4:2, a tak budú reprezentovať Prešovský kraj na Majstrovstvách Slovenska ZŠ v stolnom tenise družstiev. Menované žiačky tvoria novú generáciu stolných tenistiek ZŠ Vyšný Žipov, ktoré 1. miestom nadviazali na úspechy dievčat, ktoré už zo ZŠ odišli, ale v rokoch 2011 a 2012 taktiež reprezentovali našu školu, obec, okres i kraj na celoslovenských súťažiach. Stolný tenis sa v obci a hlavne na základnej škole hrá už od nepamäti. Možno preto, že škola s vyše 50. ročnou tradíciou žiaľ doposiaľ nemá telocvičňu a žiaci prevažne v zimných mesiacoch sa môžu športu venovať jedine na chodbe školy. Preto sa dá povedať, že kto chodil do školy vo Vyšnom Žipove, tak to “stolný tenista”.

Prvým gratulantom víťazkám bol starosta obce Vyšný Žipov Mgr. Miroslav Ondič, ktorý ich na súťaži sprevádzal.      
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok