Vranov – Humenné 0:0

Šport / Futbal / Vranov – Humenné 0:0

V stretnutí dvoch tímov, ktoré majú v jarnej časti výsledkovú fazónu, gól nepadol. Hoci strelci na obidvoch stranách mali šancí poskromne, bližšie k víťazstvu boli hostia. V prvom polčase zaujalo v 7. min. šikovné zakončenie Ljubarského. Bývalý útočník 1. FC Košice sa pri strele z uhla spoliehal aj na to, že s loptou bude ešte pracovať vietor a Makó sa musel k bližšej žrdi poriadne natiahnuť. V 16. min. sa v šprintérskom súboji stretli Gdovin s Voroňákom, no celú situáciu vyriešil brankár Vranova, keď hosťujúcemu útočníkovi stiahol loptu z hlavy. Domáci sa do vážnejšej šance dostali v 23. min., kedy platil Lazúrov dôraz na Hreška a po strele Streňa predviedol reflexívny zákrok Brudňák. Po polhodine hry si pri čiare narazil Hatok s Lazúrom, ale jeho delovka z uhla bola nepresná. Bodku za prvým polčasom dala opäť akcia dvojice Lazúr – Hatok, ktorú hlavou do Brudňákových rúk zakončoval Boháč.
Druhý polčas sa niesol v réžii Humenného. Hoci domáci rozbehli niekoľko zaujímavých brejkových situácií, vo finálnej fáze Brudňáka ohroziť nedokázali. Naopak, najväčšiu šancu celého zápasu mal v 57. min. Ljubarskij, ktorý sa po prihrávke Voroňáka ocitol sám pred Makóom. Ten sa roztiahol, aký bol dlhý a skúsený playmaker hostí v snahe poslať loptu k vzdialenejšej žrdi minul. Ljubarskij mohol zložiť reparát o dve minúty, no z hranice šestnástky mieril vysoko nad. Ďalší dôležitý moment pre vývoj stretnutia prišiel v 75. min., kedy sa za obranu Vranova dostal Voroňák a Paluba aj za cenu vylúčenia zatiahol ručnú brzdu. Do konca stretnutia si už ani jeden z tímov príležitosť znamenajúcu bezprostredné ohrozenie jedného z brankárov nevypracoval.
ŽK: 27. Gdovin, 81. Šamo – 87. Pet. Šuľak.
ČK: 75. Paluba.
Zostava Vranov: Makó – Sakala, Gdovin, Šamo, Paluba, Hatok, Turcovský, Kentoš, Boháč, Lazúr, Streňo. Tréner M. Jantek.
Zostava Humenné: Brudňák – Jakubčo, Hreško, Pav. Šuľák, Paraska, Popik (90. Pet. Šuľák), Ljubarskij, Mihok, Legdan, Karnaj (42. Vasiľ), Voroňák (89. Macej). Tréner J. Valkučák.

Ostatné výsledky: FK LAFC Lučenec - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:3 (0:1), MŠK Námestovo - FC Lokomotíva Košice 3:0 (2:0), MŠK Fomat Martin - Slavoj Trebišov 1:0 (0:0), FK Spišská Nová Ves - FK Poprad 1:3 (0:3), FK Dukla Banská Bystrica „B“ - ŠK Odeva Lipany 0:0, FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Košice „B“ 0:3 (0:3), 1. FC Tatran Prešov juniori - TJ ŠK Kremnička 1:1 (0:0).