M. Jantek: Mužstvo má cieľ a ide za ním

Šport / Futbal / M. Jantek: Mužstvo má cieľ a ide za ním

Hráči FC Lokomotíva Košice a MFK Vranov nastupovali na vzájomný duel nielen v rozdielom tabuľkovom postavení, ale, ako ukázalo samotné dianie na trávniku, aj pohoda v obidvoch tímov je diametrálne odlišná. Košičania prehrali v stredu v dohrávke doma s Popradom 0:3 a v sobotu potvrdili, že tento výsledok nebol náhodný. Proti Vranovu si síce vypracovali dve absolútne tutovky, ktoré R. Jurko zahodil, ale v konečnom účtovaní nepresvedčili. Tréner Miroslav Jantek mal vo svojich taktických zámeroch jasno a keďže jeho zverenci pracovali na trávniku zodpovedne, dočkali sa zaslúženej odmeny. Trpezlivo čakali na príležitosť ohroziť J. Giertla, pred ktorého sa v prvom polčase dvakrát dostal E. Streňo a v 44. min. sa nemýlil. Príbeh presného zásahu M. Turcovského bol z iného rangu. Keď mu brankár Lokomotívy stopol kolmicu na R. Lazúra, nebabral sa s tým a z 30 m ho prehodil. „V zápase sme sa sústredili na prehustenie stredu poľa, preto od začiatku nastúpili dvaja defenzívnejšie ladení hráči M. Kentoš a M. Stanislavský. V úvodných dvadsiatich minútach sme mali problém pri čiarach, ale vysvetlili sme si ako tieto situácie riešiť a zlepšilo sa to. Najnebezpečnejší hráč domácich M. Biľ bol prikrytý, no napriek tomu ukázal svoje majstrovstvo a J. Hatok mal v tomto smere čo robiť. Defenzíva síce pracovala v blokoch spoľahlivo, ale napr. pri šanci R. Jurka v závere polčasu nebolo všetko v poriadku. V tomto momente sme neboli dostatočne koncentrovaní, pričom je nemysliteľné, aby nám na päťke ostal takto voľný hráč. Následne sme však ťažili z presingu R. Lazúra v útočnom pásme a E. Streňo rutinérsky otvoril skóre. Práve touto cestou sa chceme uberať, čo si žiada aj adekvátnu kondičnú pripravenosť, no postupnými krokmi na tom budeme pracovať. Pre mužstvo je totiž vždy obrovským impulzom, ak dokáže získať loptu a skórovať, tak ako sa to podarilo nám. Po zmene strán to bolo o druhom góle, ktorý sme dali my, keď M. Turcovský s prehľadom prehodil brankára, čím sa definitívne zlomil zápas v náš prospech. V závere zneli pokyny jasne – držať sa v blokoch a zhusťovať priestor, prípadne sa pokúsiť pridať tretí presný zásah. Za tento zápas patrí chlapcom pochvala, klobúk dole,“ hodnotil tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

Hoci máj je definovaný ako „mesiac lásky“, v prípade futbalistov Vranova bude aj o poriadnej zápasovej porcii, kedy ich dvakrát po sebe čaká anglický týždeň – 8. 5. Lipany (D), 12. 5. Trebišov (D), 15. 5. Lučenec (D) a 18. 5. Poprad (V). „Vzhľadom k tomu, čo chceme hrať bude táto séria náročná. Až na druhý polčas s Humenným, kedy nemôžem povedať, že by chlapci nechceli, iba im to nešlo podľa predstáv, som s prístupom a nasadením veľmi spokojný. Keďže káder nie je široký a z nastavenej latky nemôžeme poľaviť, čaká hráčov náročná šichta. Preto budú tréningy ľahšie a dôraz budem klásť na motivačnú stránku prípravy, lebo zvládnuť tri domáce zápasy po sebe nie je jednoduché. My sa však nebudeme baviť o troch, resp. štyroch najbližších stretnutiach, ale iba o tom prvom, ktorý je na programe v stredu. Víťazstvo s Lokomotívou je ďalším dôležitým impulzom a i v kabíne je vidieť, že mužstvo našlo motiváciu. Ak sa aj stane chybička, mužstvo má cieľ a ide za ním. Možno pre niekoho to bola pred siedmimi kolami utópia, ale dnes sa bavíme o realite. Stále v šatni prízvukujem, že lepšie mužstvo od nášho nevidím, len trebalo chlapcov prebudiť a zatiaľ sa im darí,“ pripomenul M. Jantek.