Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

M. Kužma: Stále sa musíme pozerať dopredu...

Šport / Futbal / M. Kužma: Stále sa musíme pozerať dopredu...

FK Nižný Hrušov zimoval v V. lige, skupina Sever na 14. priečke a hoci vyrovnaný pelotón dával tušiť náročnú jar, vydarená druhá polovica jesennej časti signalizovala, že mužstvo by pod vedením hrajúceho trénera Jaroslava Svetlíka mohlo dosiahnuť na brehy znamenajúce záchranu. Desať bodov za tri víťazstva a jednu remízu v druhej polovici súťaže však na naplnenie tohto cieľa nestačilo. Nižnohrušovčania získali v súčte 26 bodov, čo ich odsunulo na predposledné 15. miesto. „Jar bola v našom podaní v prvom rade o stabilizácii kádra bez toho, aby sme na naše mladé mužstvo vytvárali tlak. Zároveň sme chceli ukázať, že súťaž sa dá odohrať nielen s platenými hráčmi, ale aj s chlapcami, ktorí hrajú so srdcom. Iné kluby by sa v podobnej situácii možno odhlásili zo súťaže, ale my sme sezónu dokončili čestne. Na rozdiel od ostatných sa nám nestalo, aby sme nevycestovali na zápas alebo aby sme nenastúpili jedenásti. Zostup síce po športovej stránke nemôžeme hodnotiť kladne, no aj napriek tomu musím pochváliť mužstvo, že súťaž dohralo so cťou,“ zdôraznil manažér FK Nižný Hrušov Miroslav Kužma.
V priebehu dvoch sezón vypadol N. Hrušov druhýkrát za sebou. Hoci vedenie klubu, hráčov a realizačný tím toto konštatovanie neteší, na chuti robiť ďalej futbal im to neuberá. „Stále sa musíme pozerať dopredu, pretože sa stávajú aj horšie veci. Z najvyššej súťaže vypadol napr. najstarší slovenský klub Tatran Prešov, ktorý hral ligu dlhé roky a život ide ďalej... Preto ani my nechceme lamentovať, ale pripravujeme sa na novú sezónu. V VI. lige budú medzi nami a súpermi menšie vzdialenosti, v okrese si nás budú môcť pozrieť naši ľudia do 25 kilometrov a naopak, k nám budú môcť prísť priaznivci ostatných tímov. Na zápasoch sa môžu stretávať fanúšikovia, ktorí možno pracujú spolu vo firme a okrem športovej stránky vstúpi do popredia aj spoločenský rozmer, čo môže byť pozitívom a tiež impulzom,“ dodal M. Kužma.
O budúcnosť futbalu v N. Hrušove nemajú obavu i kvôli tomu, že v obci je medzi mládežou o najpopulárnejšiu kolektívnu hru na svete veľký záujem. V kategórii žiakov je zapísaných tridsať chlapcov a viacerí odchovanci už dostávajú pravidelne, napriek mladému veku, príležitosť v A-mužstve. „Pracovať s mládežou sa nám naozaj darí a to je pre nás dôvod, pre ktorý sa futbalu v obci venujeme. V stredu a vo štvrtok sa naši žiaci zúčastnili memoriálu Antona Titka na Šírave, kde sa predstavili aj Michalovce, Vranov, či dva ukrajinské tímy a v konkurencii 10 mužstiev sme skončili na 6. mieste. Rovnako obrovskou skúsenosťou pre 16 – 17 ročných chlapcov muselo byť hrať V. ligu, z čoho pri ďalšom futbalovom raste môžu čerpať inšpiráciu,“ uviedol M. Kužma.
Z minulosezónneho kádra odišiel za prácou R. Smolej, no vrátil sa skúsený M. Mikloš a v klube by radi na hosťovaní udržali R. Albičuka. Mužstvo, ktoré trénuje pod vedením Petra Babjaka, odohralo zatiaľ dva prípravné stretnutia s Radvaňou (4:3) a Sedliskami. Do začiatku súťaže čakajú účastníka VI. ligy ešte Žbince a Belá nad Cirochou. „Za jarnú časť by som sa chcel poďakovať predovšetkým P. Šandrejovi, P. Babjakovi, M. Palkovi, R. Albičukovi, hrajúcemu trénerovi J Svetlíkovi, či T. Kukurucovi, ktorí hrali so srdcom, držali mužstvo pokope a vďaka nim sme dohrali súťaž dôstojne. Práve okolo týchto hráčov doplnených o našich končiacich dorastencov máme v pláne vybudovať tím, s ktorým chceme hrať dobrý futbal s dôrazom na to, aby sme sa ním bavili my, aj naši fanúšikovia,“ zdôraznil M. Kužma

M. Kužma: Kamarátom sa nie nehovorí

Miroslav Kužma sa v jarnej časti na nedostatok práce sťažovať nemohol. Okrem funkcionárskych povinností v N. Hrušove odviedol kus poctivej roboty ako manažér ISSF a vedúci mužstva aj pri „áčku“ MFK Vranov. „Vranov je okresné mesto a oslovili ma kamaráti, či by som sa nepodujal na funkciu vedúceho mužstva spojenú s kompetenciami manažéra ISSF. Keďže priateľom sa ťažko hovorí nie, rád som pomohol, i keď to niekedy bolo časovo dosť náročné. Víkendy so zápasmi sobota – nedeľa nerátam, ale stalo sa tiež, že Vranov hral v Ličartovciach a N. Hrušov v Kendiciach. Najskôr som vypísal zápis Vranovu, sadol do auta a „letel“ do Kendíc... Kde je vôľa, tam sa nájde aj cesta, preto sa to dalo zvládnuť. Každá skúsenosť je plus a mne pôsobenie v MFK pomohlo zdokonaliť sa v ISSF systéme. Od novej sezóny platí povinnosť viesť elektronický zápis aj v regionálnych súťažiach, čo už teraz zvládnem bez problémov,“ zhrnul svoje pôsobenie v MFK Vranov Miroslav Kužma.

M. Kužma: Stále sa musíme pozerať dopredu...

Šport / Futbal / M. Kužma: Stále sa musíme pozerať dopredu...

FK Nižný Hrušov zimoval v V. lige, skupina Sever na 14. priečke a hoci vyrovnaný pelotón dával tušiť náročnú jar, vydarená druhá polovica jesennej časti signalizovala, že mužstvo by pod vedením hrajúceho trénera Jaroslava Svetlíka mohlo dosiahnuť na brehy znamenajúce záchranu. Desať bodov za tri víťazstva a jednu remízu v druhej polovici súťaže však na naplnenie tohto cieľa nestačilo. Nižnohrušovčania získali v súčte 26 bodov, čo ich odsunulo na predposledné 15. miesto. „Jar bola v našom podaní v prvom rade o stabilizácii kádra bez toho, aby sme na naše mladé mužstvo vytvárali tlak. Zároveň sme chceli ukázať, že súťaž sa dá odohrať nielen s platenými hráčmi, ale aj s chlapcami, ktorí hrajú so srdcom. Iné kluby by sa v podobnej situácii možno odhlásili zo súťaže, ale my sme sezónu dokončili čestne. Na rozdiel od ostatných sa nám nestalo, aby sme nevycestovali na zápas alebo aby sme nenastúpili jedenásti. Zostup síce po športovej stránke nemôžeme hodnotiť kladne, no aj napriek tomu musím pochváliť mužstvo, že súťaž dohralo so cťou,“ zdôraznil manažér FK Nižný Hrušov Miroslav Kužma.
V priebehu dvoch sezón vypadol N. Hrušov druhýkrát za sebou. Hoci vedenie klubu, hráčov a realizačný tím toto konštatovanie neteší, na chuti robiť ďalej futbal im to neuberá. „Stále sa musíme pozerať dopredu, pretože sa stávajú aj horšie veci. Z najvyššej súťaže vypadol napr. najstarší slovenský klub Tatran Prešov, ktorý hral ligu dlhé roky a život ide ďalej... Preto ani my nechceme lamentovať, ale pripravujeme sa na novú sezónu. V VI. lige budú medzi nami a súpermi menšie vzdialenosti, v okrese si nás budú môcť pozrieť naši ľudia do 25 kilometrov a naopak, k nám budú môcť prísť priaznivci ostatných tímov. Na zápasoch sa môžu stretávať fanúšikovia, ktorí možno pracujú spolu vo firme a okrem športovej stránky vstúpi do popredia aj spoločenský rozmer, čo môže byť pozitívom a tiež impulzom,“ dodal M. Kužma.
O budúcnosť futbalu v N. Hrušove nemajú obavu i kvôli tomu, že v obci je medzi mládežou o najpopulárnejšiu kolektívnu hru na svete veľký záujem. V kategórii žiakov je zapísaných tridsať chlapcov a viacerí odchovanci už dostávajú pravidelne, napriek mladému veku, príležitosť v A-mužstve. „Pracovať s mládežou sa nám naozaj darí a to je pre nás dôvod, pre ktorý sa futbalu v obci venujeme. V stredu a vo štvrtok sa naši žiaci zúčastnili memoriálu Antona Titka na Šírave, kde sa predstavili aj Michalovce, Vranov, či dva ukrajinské tímy a v konkurencii 10 mužstiev sme skončili na 6. mieste. Rovnako obrovskou skúsenosťou pre 16 – 17 ročných chlapcov muselo byť hrať V. ligu, z čoho pri ďalšom futbalovom raste môžu čerpať inšpiráciu,“ uviedol M. Kužma.
Z minulosezónneho kádra odišiel za prácou R. Smolej, no vrátil sa skúsený M. Mikloš a v klube by radi na hosťovaní udržali R. Albičuka. Mužstvo, ktoré trénuje pod vedením Petra Babjaka, odohralo zatiaľ dva prípravné stretnutia s Radvaňou (4:3) a Sedliskami. Do začiatku súťaže čakajú účastníka VI. ligy ešte Žbince a Belá nad Cirochou. „Za jarnú časť by som sa chcel poďakovať predovšetkým P. Šandrejovi, P. Babjakovi, M. Palkovi, R. Albičukovi, hrajúcemu trénerovi J Svetlíkovi, či T. Kukurucovi, ktorí hrali so srdcom, držali mužstvo pokope a vďaka nim sme dohrali súťaž dôstojne. Práve okolo týchto hráčov doplnených o našich končiacich dorastencov máme v pláne vybudovať tím, s ktorým chceme hrať dobrý futbal s dôrazom na to, aby sme sa ním bavili my, aj naši fanúšikovia,“ zdôraznil M. Kužma

M. Kužma: Kamarátom sa nie nehovorí

Miroslav Kužma sa v jarnej časti na nedostatok práce sťažovať nemohol. Okrem funkcionárskych povinností v N. Hrušove odviedol kus poctivej roboty ako manažér ISSF a vedúci mužstva aj pri „áčku“ MFK Vranov. „Vranov je okresné mesto a oslovili ma kamaráti, či by som sa nepodujal na funkciu vedúceho mužstva spojenú s kompetenciami manažéra ISSF. Keďže priateľom sa ťažko hovorí nie, rád som pomohol, i keď to niekedy bolo časovo dosť náročné. Víkendy so zápasmi sobota – nedeľa nerátam, ale stalo sa tiež, že Vranov hral v Ličartovciach a N. Hrušov v Kendiciach. Najskôr som vypísal zápis Vranovu, sadol do auta a „letel“ do Kendíc... Kde je vôľa, tam sa nájde aj cesta, preto sa to dalo zvládnuť. Každá skúsenosť je plus a mne pôsobenie v MFK pomohlo zdokonaliť sa v ISSF systéme. Od novej sezóny platí povinnosť viesť elektronický zápis aj v regionálnych súťažiach, čo už teraz zvládnem bez problémov,“ zhrnul svoje pôsobenie v MFK Vranov Miroslav Kužma.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok