Vranov – Košice B 3:2 (1:1)

Šport / Futbal / Vranov – Košice B 3:2 (1:1)

V prvom polčase boli nebezpečnejší hostia, ktorí hrýzli predovšetkým z pravej strany, kde operoval aktívny Kubík. Práve tento hráč hostí mal v úvodnej 10-minútovke prvé dve príležitosti, ale najskôr ho vychytal Makó a v 7. min. krížnou strelou minul. Domáci kontrovali v 11. min., kedy Turcovský našiel pripraveného Ružinského a po Vasilkovom rohu stopol hlavičku Šama obranca MFK. V 18. min. si Kubík obhodil Makóa, ale loptu smerujúcu do brány stihol vykopnúť Dvorjak. Po ďalšej akcii Kubíka s Kamencom pálil v tutovej pozícii Skvašík a brankár Vranova vytiahol na čiare parádny zákrok. Skvašík mal šancu na reparát o šesť minút, no v situácii volajúcej po góle namieril iba do stredu brány. Vranovčania odpovedali v 35. min., keď sa pri čiare uvoľnil Streňo a po delovke Vasilka sa vyznamenal Ružinský. Hostia nakoniec predsa len udreli, o čo sa v 43. min. postaral Jano. Odpoveď domácich však prišla expresne rýchlo, pretože priamy kop nariadený za faul na Streňa poslal milimetrovo k žrdi Šamo. V druhom polčase už diváci neboli svedkami podobných ofenzívnych pretekov, ako v úvodnom dejstve, na čom má svoj podiel aj zlepšená hra domácich v obrane. Mladým Košičanom sa stali osudnými dve situácie po hodine hry. Prvá z nich prišla v 64. min., kedy sa po slalome presadil s prehľadom Streňo. V 66. min. zahrávali hostia štandardku, k odrazenej lopte sa dostal Turcovský a cez Vasilka rozbehol rýchlu kontru, na ktorej konci fauloval posilu z Liberca Vancák. Loptu si na biely bod postavil Šamo a zvýšil na 3:1. Zverenci B. Andrejka a J. Módera sa s nepriaznivým priebehom nechceli zmieriť, ale napriek snahe dali výsledku už iba kozmetickú úpravu. V 90. min. fauloval Eštok vo vlastnej šestnástke Propadala a Pavúk poslal loptu z pokutového kopu nekompromisne pod brvno.
Góly: 44. Šamo, 64. Streňo, 66. Šamo z 11 m – 43. Jano, 90. Pavúk z 11 m.
ŽK: 48. Paluba, 61. Stanislavský, 71. Šamo, 90. Eštok – 31. Huk, 48. Skvašík, 66. Vancák, 85. Jano.
Pred 250 divákmi rozhodoval Ziemba.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Dvorjak, Kentoš, Berenda (30. Sakala), Boháč, Turcovský, Stanislavský, Šamo, Vasilko (89. Eštok), Streňo (87. Gdovin). Tréner M. Jantek.
Zostava Košice B: Ružinský – Pavúk, Korjikov, Pilipčuk, Kamenec, Gáll (56. Propadalo), Huk, Vancák (70. Slinčák), Kubík (70. Veselovský), Skvašík, Jano. Tréner B. Andrejko.

Ostatné výsledky: Dolný Kubín - Poprad 2:1 (1:0), Kremnička - Lipany 2:0 (0:0), Žilina B - Prešov juniori 3:0 (0:0), Moldava – Bard. Nová Ves 5:0 (2:0), Námestovo - Humenné 9:0 (3:0), Ružiná - Trebišov 5:1 (2:1), Martin - Lokomotíva Košice 0:0.