vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Daniel Oráč získal v Budapešti bronz

Daniel Oráč, hráč MŠK VSTK Vranov, sa v dňoch 4.-6.01.2013 zúčastnil tradičného stolnotenisového turnaja Hungarian Mini Cadet Open 2013. Tento turnaj patrí k popredným v Európe v kategórii mini kadetov (ročník narodenia 2000 a mladší). Turnaja sa zúčastnilo 167 chlapcov a dievčat zo 16 štátov Európy. Daniel svojimi výkonmi presvedčil, že sa vie presadiť aj medzi najlepšími v Európe. Veľmi pekný úspech dosiahol v súťaži družstiev (štartovalo 42 družstiev), kde po výbornej hre získal bronzovú medailu. Dvojčlenné družstvo tvoril so Štefanom Pekom z Trnavy. V semifinále podľahli kombinovanému rakúsko-nemeckému družstvu. Darilo sa mu aj v dvojhre jednotlivcov, kde sa víťazstvami v kvalifikačných skupinách prebojoval medzi 16 najlepších. V zápase o postup do štvrťfinále prehral 3:1 (viedol 1:0 na sety a 10:8) s Nemcom Davidom Walterom (trénuje ho bývalý československý reprezentant Jaroslav Kunz).

Je len na škodu, že túto vekovú kategóriu ešte nepodporuje Slovenský stolnotenisový zväz a celú ťarchu financovania štartov v zahraničí prenáša na kluby, čím kontakt slovenskej špičky s najlepšími v Európe je už od tejto kategórie obmedzený.