Humenné – Vranov 2:2 (1:0)

Šport / Futbal / Humenné – Vranov 2:2 (1:0)

Kto prišiel na zápas v Humennom, neľutoval! Skôr ako hráči vybehli na trávnik, začali domáci psychologickú „vojnu“ už pred stretnutím. Vranov pricestoval s bielou kombináciou dresov. Keďže Humenné chcelo hrať v rovnakej farbe, musela veľmi promptne priviezť hosťom nové dresy priateľka jedného z hráčov MFK. Na tomto manévri by nebolo nič dramatické, keby sa podobná situácia nestala pred vzájomným meraním síl obidvoch mužstiev v Slovenskom pohári. Vtedy Vranovčania vyšli súperovi v ústrety a prezliekli sa...
Humenčania po prehre 0:9 v Námestove začali aktívne, keď pečať ich ofenzíve dávali predovšetkým skúsený Ljubarskij a s veľkou chuťou hrajúci Karnaj. Najlepší hráč domácich prinútil ísť Makóa na zem už po piatich minútach hry. V 14. min. prešla lopta cez celé pokutové územie k Legdanovi, ktorý pálil vysoko nad. Rovnako nepresne mieril po sérii rýchlych prihrávok Ljubarskij, ale pri ďalšej Karnajovej šanci už musel brankár hostí zasahovať. Karnaj sa v zaujímavej pozícii ocitol aj v 23. min., kedy namieril tesne vedľa spojnice. V 26. min. došlo v pokutovom území k súboju Kentoša s útočníkom domácich. Hlavný rozhodca Anguš, ktorý mal situáciu ako na podnose, nechal pokračovať v hre, no na pokyn asistenta Lička predsa len fúkol do píšťalky a ukázal na biely bod. Loptu si postavil Hreško a hoci si Makó na ňu siahol, v ceste do siete jej nezabránil. Tento moment hostí prebral a po strele Streňa ešte z 8. min. začali nebezpečné momenty pribúdať aj na ich strane. V 33. min. si hodil loptu za obranu súpera Streňo a Dysko zatiahol ručnú brzdu iba za cenu ŽK. O dve minúty našiel Šamo centrom Boháča, ktorý hlavičkoval do bočnej siete. Najbližšie k vyrovnaniu mal v 37. min. Gdovin, keď po Vasilkovom rohu opečiatkoval brvno. Minútu pred odchodom do šatní zahrával štandardku Šamo, Bálint sa k lopte nedostal a Streňov projektil z uhla cieľ nenašiel. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim – v 49. min. sa presadil striedajúci Macej a po jeho spätnej prihrávke skóroval Ljubarskij. Z pohľadu konečného výsledku môže domácich mrzieť nezvládnutý úsek od 66. do 69. min. Práve vtedy vymyslel dve finálne prihrávky Šamo. Z prvej sa volejom presadil Paluba a po ňom sa z nájazdu nemýlil Streňo. Vrcholom duelu bola záverečná desaťminútovka, plus nadstavený čas. V 80. min. centroval Ovšianik a po hlavičke Hreška to v hľadisku zahučalo. O štyri minúty sa rútil na Makóa striedajúci Pet. Šuľák, ale gólman hostí svoj tím podržal a spolu s obrancami vyriešil aj následnú skrumáž. K tomu zahrával viaceré rohy nepríjemne Ovšianik, no Makó vzal zodpovednosť na sebe a vo vzduchu sa prekvapiť nenechal. Minútu pred vypršaním riadneho hracieho času postupovali Streňo zľava, Boháč s loptou a Berenda zprava na dvoch obrancov súpera. Boháč si pre prihrávku vybral Berendu, ktorý s prehľadom a rutinérsky preloboval Bálinta. Obidva fanúšikovské tábory tlačili loptu očami, domáci nad bránu, hostia do siete. Výsledok? Skončila na brvne! To však nebolo všetko. V nadstavenom čase sa Makó vyznamenal v bezprostrednom súboji s Karnajom a po ďalšej akcii o pár sekúnd pálil Dysko do žrde!
Góly: 27. Hreško, 49. Ljubarskij – 66. Paluba, 69. Streňo.
ŽK: 24. Pav. Šuľák, 33. Dysko, 37. Popik, 74. Hreško – 45. Boháč, 61. Streňo, 77. Makó.
Zostava Humenné: Bálint – Ovšianik, Hreško, Dysko, Pav. Šuľák, Karnaj, Legdan (77. Pet. Šuľák), Ljubarskij, Havrila (46. Macej), Popik, Voroňák (85. Demčák).
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin (56. Berenda), Kentoš, Sakala, Boháč (90. Kulman), Šamo, Turcovský, Dvorjak, Vasilko, Streňo (90. Stanislavský).

Ostatné výsledky: Košice „B“ - Moldava 0:0, Trebišov - Martin 2:0 (0:0), Lipany - Prešov „B“ 0:0, Bardejovská Nová Ves - MŠK Žilina „B“ 1:3 (0:0), Kremnička - Dolný Kubín 1:2 (1:0), Lokomotíva - Námestovo 2:1 (1:0), Poprad - Ružiná 2:2 (2:1).