Trebišov – Vranov 3:1 (3:1)

Šport / Futbal / Trebišov – Vranov 3:1 (3:1)

Keďže sa Vranov v tomto stretnutí, predovšetkým v prvom polčase, nepriblížil k výkonu s Lokomotívou, nemohol v nedeľu pomýšľať na úspech. Domáci boli technickejší a pohyblivejší, preto ak dostali priestor, Makó musel byť v strehu. Trebišov sa ujal vedenia už po šiestich minútach. Mikailov si na pravej strane zasekol loptu, vrátil ju Glushkovi, ktorý namieril milimetrovo k žrdi. Z ďalších akcií pálili Shekel tesne vedľa a Krochta do stredu brány. V 16. min. sa oprel do strely M. Lukáč a Dvorjak ju nešťastne tečoval ponad Makóa, pričom lopta sa obtrela o brvno a dopadla tesne k žrdi. Hostia dovtedy pohrozili iba nepresným priamym kopom Palubu, ale bojovú zástavu Vranova sa pokúsil dvihnúť kapitán Šamo, ktorého technický padajúci list z 25 m zapadol za Sudimáka. Tento moment však domácich nezastavil, pretože v 32. min. obaľoval k vzdialenejšej žrdi Glushkov a Gdovin špičkou kopačky nasmeroval loptu do protipohyhu svojho brankára – 3:1. Štvrtý presný zásah mohol pridať Mikailov, no center Bogdanoviča na rohu päťky do siete neupratal. Po zmene strán Trebišov stiahol nohu z ofenzívneho plynu a strelecké šťastie pokúšal predovšetkým zakončením zo stredných vzdialeností. Po vystriedaní Capka hostia získali v závere územnú prevahu so sériou rohových kopov, ale dva bravúrne zákroky musel na druhej strane vytiahnuť iba Makó.

Góly: 5. Glushkov, 16. M. Lukáč, 32. Glushkov – 23. Šamo.
ŽK: Turcovský, Streňo, Paluba.
Zostava Trebišov: Sudimák – E. Lukáč, Capko (72. Koscelnik), Krochta, Mikailov (90. Sopko), M. Lukáč (86. Batta), Takáč, Shekel, Mižik, Bogdanovič, Glushkov.
Zostava Vranov: Makó – Sakala, Dvorjak, Gdovin (46. Novák), Paluba (86. Eštok), Boháč (88. Stanislavský), Kentoš, Turcovský, Šamo, Vasilko, Streňo.

Ostatné výsledky: Kremnička - Martin 2:0 (1:0), Košice „B“ - Prešov juniori 0:0, Dolný Kubín - Ružiná 3:1 (3:0), Humenné - Žilina „B“ 1:1 (1:0), Lipany - Bardejovská Nová Ves 2:1 (0:1), Lokomotíva - Moldava 0:0, Poprad - Námestovo 1:2 (0:0).

1. Dolný Kubín 10 6 2 2 18:14 20
2. Moldava n/B 10 5 4 1 18:7 19
3. LOK.KOŠICE 10 5 4 1 16:8 19
4. Trebišov 10 6 0 4 13:11 18
5. Ružiná 10 4 4 2 25:16 16
6. Žilina B 10 5 1 4 18:12 16
7. Tatran Prešov B 10 3 5 2 12:11 14
8. Martin 10 4 2 4 12:12 14