Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila svoje dvere dvadsiatykrát

Správy / Školstvo / Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila svoje dvere dvadsiatykrát

Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila svoje dvere dvadsiatykrát

Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila vo štvrtok jubilejný dvadsiatykrát svoje dvere žiakom základných škôl a rodičom, pre ktorých si jej študenti pripravili bohatý program. V cyklických blokoch predviedli pôsobivou a kreatívnou formou výsledky tvorivého vyučovacieho procesu s tým, že nechýbali ani ukážky spevu, moderného tanca, či folklóru. Deň otvorených dverí navštívilo osemnásť ZŠ z Vranova a okolia a z reakcií žiakov bolo jasné, že prezentácia stolovania, barmanov, kozmetičiek, kaderníčok, cukrárok a grafikov ich naozaj zaujali. V tejto súvislosti pripomenieme, že SOŠ od budúceho školského roka ponúka dva nové odbory - „učebný“ kuchár a „študijný“ predavač. „Keďže štát zadefinoval od školského roku 2015/2016 študijné podmienky, ktoré musí žiak spĺňať, aby sa mohol hlásiť na konkrétny typ školy, otvorením ďalšieho učebného odboru sme sa rozhodli dať možnosť študovať u nás aj žiakom s priemerom nad 2,75. Na druhej strane, podľa posledných informácií z úradu práce je zamestnateľnosť v oblasti služieb vyššia, preto veríme, že tieto odbory budú mať úspech,“ uviedol riaditeľ Strednej odbornej školy A. Dubčeka Ľubomír Tóth.

V prípade SOŠ A. Dubčeka sa nedajú opomenúť jej aktivity na medzinárodnom poli. V spolupráci s agentúrou TA-DE-S vystavovala škola v Dánsku a tento rok zožali práce študentov veľký úspech v reprezentačných priestoroch Európskej komisie v Bruseli. Výstava mala názov „Slovensko – minulosť a budúcnosť očami slovenských študentov“ a mladí umelci z Vranova sa prezentovali sériou 25 grafík, malieb, fotografií, plus na 9 figurínach ukázali majstrovstvo v podobe kolekcie vychádzkových odevov kombinovaných s rôznymi atraktívnymi doplnkami. „Výstava v Bruseli priaznivo doznela aj na našej škole, lebo pre každého, kto sa na nej podieľal, to bola veľká motivácia. Pedagógovia v odbore propagačná grafika majú stále nové a nové nápady, čo je z pohľadu progresu školy a hlavne študentov výborné. Z toho dôvodu chceme osloviť tiež žiakov z iných okresov, kde sa tento odbor nevyučuje, pretože si myslím, že mladému človeku máme čo ponúknuť,“ dodal Ľ. Tóth.

Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila svoje dvere dvadsiatykrát

Správy / Školstvo / Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila svoje dvere dvadsiatykrát

Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila svoje dvere dvadsiatykrát

Stredná odborná škola A. Dubčeka otvorila vo štvrtok jubilejný dvadsiatykrát svoje dvere žiakom základných škôl a rodičom, pre ktorých si jej študenti pripravili bohatý program. V cyklických blokoch predviedli pôsobivou a kreatívnou formou výsledky tvorivého vyučovacieho procesu s tým, že nechýbali ani ukážky spevu, moderného tanca, či folklóru. Deň otvorených dverí navštívilo osemnásť ZŠ z Vranova a okolia a z reakcií žiakov bolo jasné, že prezentácia stolovania, barmanov, kozmetičiek, kaderníčok, cukrárok a grafikov ich naozaj zaujali. V tejto súvislosti pripomenieme, že SOŠ od budúceho školského roka ponúka dva nové odbory - „učebný“ kuchár a „študijný“ predavač. „Keďže štát zadefinoval od školského roku 2015/2016 študijné podmienky, ktoré musí žiak spĺňať, aby sa mohol hlásiť na konkrétny typ školy, otvorením ďalšieho učebného odboru sme sa rozhodli dať možnosť študovať u nás aj žiakom s priemerom nad 2,75. Na druhej strane, podľa posledných informácií z úradu práce je zamestnateľnosť v oblasti služieb vyššia, preto veríme, že tieto odbory budú mať úspech,“ uviedol riaditeľ Strednej odbornej školy A. Dubčeka Ľubomír Tóth.

V prípade SOŠ A. Dubčeka sa nedajú opomenúť jej aktivity na medzinárodnom poli. V spolupráci s agentúrou TA-DE-S vystavovala škola v Dánsku a tento rok zožali práce študentov veľký úspech v reprezentačných priestoroch Európskej komisie v Bruseli. Výstava mala názov „Slovensko – minulosť a budúcnosť očami slovenských študentov“ a mladí umelci z Vranova sa prezentovali sériou 25 grafík, malieb, fotografií, plus na 9 figurínach ukázali majstrovstvo v podobe kolekcie vychádzkových odevov kombinovaných s rôznymi atraktívnymi doplnkami. „Výstava v Bruseli priaznivo doznela aj na našej škole, lebo pre každého, kto sa na nej podieľal, to bola veľká motivácia. Pedagógovia v odbore propagačná grafika majú stále nové a nové nápady, čo je z pohľadu progresu školy a hlavne študentov výborné. Z toho dôvodu chceme osloviť tiež žiakov z iných okresov, kde sa tento odbor nevyučuje, pretože si myslím, že mladému človeku máme čo ponúknuť,“ dodal Ľ. Tóth.
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok