Vranov – Poprad 0:3 (0:1)

Šport / Futbal / Vranov – Poprad 0:3 (0:1)

V prvom polčase to na výhru hostí 0:3 určite nevyzeralo. Popradčania v úvode vyprodukovali v okolí vlastného pokutového územia viacero faulov a po jednom z nich milimetrovou strelou k žrdi natiahol Huszárika Šamo. V 21. min. sa domáci kapitán presadil medzi dvojicou súperových stopérov a po jeho strele zvonila žrď. Poprad vyslal prvé varovanie nepresnou krížnou strelou v 24. min., no o päť minút sa po rohu na prvej žrdi presadil Ondruš - 0:1. Ďalšia rana pre Vranov prišla v 27. min., kedy musel byť pre zranenie vystriedaný Šamo. Napriek tomu mladé pušky v prvom polčase dokázali ešte dvakrát pohroziť. Najskôr Berenda urobil po rohu z Huszárika hrdinu a v 40. min. brankár Popradu zažiaril opäť, keď vychytal Boháča s Tabakom, pričom v druhom prípade už ležal na zemi.

Po zmene strán sa už hral iný futbal. Domáci vyprodukovali jednu tečovanú strelu k žrdi a dve delovky, po ktorých lopta opustila štadión. Naopak hostia mohli svoje vedenie poistiť z dvoch tutoviek hneď po návrate na trávnik. Najmä v druhom prípade si svoje zlizol Makó, pretože po strele do jeho tváre musel byť ošetrovaný. Keďže Vranovčania boli v druhom polčase neškodní, lebo na hrot vysunutý Novák nemal okolo seba futbalového partnera, mohol hrať Poprad pokojne a trpezlivo. Nakoniec sa hostia vďaka Stromčekovi s Kubusom tešili ešte dvakrát.

Góly: 29. Ondruš, 64. Stromček, 75. Kubus.
ŽK: 65. Paluba, 67. Stanislavský, 80. Berenda – 31. Bolcár, 45. Gajan.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kakaščík.
Zostava Vranov: Makó – Paluba (79. Eštok), Gdovin, Novák, Sakala, Vasilko, Kentoš, Dvorjak, Boháč, Šamo (27. Berenda), Tabaka (61. Stanislavský). Tréner M. Jantek.
Zostava Poprad: Huszárik – Ferenc, J. Tropp, Ondruš, Pekarčík (43. Monka), Kubus, M. Tropp (86. A. Tropp), Janigloš, Gajan, Stromček (64. Rams), Bolcár. Tréner V. Lajčák.

Miroslav Jantek (tréner MFK Vranov): „O výsledku a hre som mal, samozrejme, určite inú predstavu. Po odchode P. Šama sme predviedli výkon na úrovni okresnej súťaži, no absencia našich viacerých kľúčových hráčov neznamená, že ostatní môžu odohrať takýto zápas. Z tohto pohľadu ma mladí hráči prístupom sklamali. Aj po odchode P. Šama boli situácie, kde sa žiadal väčší dôraz, ale v zakončení sme ho neukázali. Na druhej strane, prvé dva góly sme dostali po štandardkách, čo je vizitka nezodpovednosti. Generácia mladých hráčov nemá takú zodpovednosť, ako tí, ktorých futbal naučil byť agresívnym, keď si to situácia žiada, lebo si vedia vážiť každý zápas. Klubovou filozofiou je pracovať s mladými, preto im dávam dostatok priestoru, avšak dnes to bol z ich strany úder pod pás.“

16. B. N. Ves 11 2 1 8 10:24 7

Ostatné výsledky: Bardejovská Nová Ves - Košice „B“ 1:3 (0:1), Prešov juniori - Humenné 0:0, Moldava - Trebišov 3:1 (0:0), Ružiná - Lipany 1:0 (1:0), Námestovo - Dolný Kubín 1:0 (1:0), Martin – D. Kubín 1:1 (0:0), Žilina „B“ -Lokomotíva 4:0 (1:0).