Vranov – Dolný Kubín 0:1 (0:1)

Šport / Futbal / Vranov – Dolný Kubín 0:1 (0:1)

V zaujímavom stretnutí patril úvod Streňovi, ktorý sa v priebehu dvanástich minút dostal do troch šancí. Po 53 sekundách hry platil dôrazom na stopéra hostí, ale jeho lob skončil tesne vedľa brány. V ďalšej situácii sa dostal do kontaktu s Trabalíkom, čo zaváňalo pokutovým kopom, no rozhodcovia nechali pokračovať v hre (v každom prípade si môžu urobiť fanúšikovia vlastný názor na stránke MFK Vranov, kde je v sekcii „média“ zavesené video so sporným verdiktom). K tretej príležitosti sa útočník Vranova prepracoval po individuálnej akcii. Trabalík bol však na strelu z uhla pripravený. V 18. min. priťukol Šamo Vasilkovi, ktorého strela po zemi nemohla nechať gólmana hostí ľahostajného. Dolný Kubín prvýkrát pohrozil v 27. min., kedy sa po sérii zlých odkopov dostala lopta k Bumberovi, ktorého fauloval v šestnástke Turcovský. Loptu si na biely bod postavil práve faulovaný hráč a hoci ho Makó vychytal, proti dorážke ostal bezmocný. Vranov mohol vyrovnať o šesť minút. Na konci brejkovej akcie dvihol Vasilko hlavu, pozrel sa, kde mu stojí Trabalík, no proti vyrovnaniu bola pravá žrď. Záver prvého polčasu patril nepresnej hlavičke Maliňáka a po Makóovom dlhom výkope nenamieril do priestoru brány ani Streňo.

Po zmene strán pokračovali hráči obidvoch tímov v rovnakom nasadení. V 49. min. pálil Streňo po Kentošovej prihrávke z uhla do Trabalíka a v 65. min. sa pri tutovke Šípku vyznamenal Makó. Po nepríjemnom zakončení Turcovského tesne vedľa vytiahol domáci brankár Šipkovu hlavičku spod brvna a v 77. min. mu dokonca po obhodení Laurom pomohla žrď. Hoci sa mohlo zdať, že hostia urazili šťastenu, skóre sa už nemenilo. Vranovčania sa tlačili do posledných sekúnd pred bránu súpera, dokonca sa pri jednej zo štandardiek vysunul pomôcť spoluhráčom Makó, ale, okrem delovky Palubu nad bránu, domáci už Trabalíka vážnejšie neohrozili.

ŽK: 28. Turcovský, 41. Paluba, 51. Gdovin, 83. Novák – 38. Drengubiak, 72. Maliňák.
Pred 150 divákmi rozhodoval Čiernik.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Sakala, Vasilko, Turcovský, Kentoš, Boháč (53. Berenda), Šamo, Streňo. Tréner M. Jantek.
Zostava Dolný Kubín: Trabalík – Mihálik, Čučka, Drengubiak, Sopúch, Podolský, Ličko (83. Jašica), Bumbera, Maliňák (72. Tittel), Mrva (53. Šípka), Laura. Tréner J. Šino.

Ostatné výsledky: Prešov juniori - Trebišov 0:2 (0:1), Moldava - Kremnička 3:1 (1:0), Žilina „B“ - Poprad 3:2 (2:1), Bardejovská Nová Ves - Lokomotíva 1:0 (1:0), Košice „B“ - Humenné 3:0 (1:0), Martin - Lipany 8:1 (3:0), Námestovo - Ružiná 1:1 (1:1).

1. Moldava 13 8 4 1 28:11 28
2. D. Kubín 13 8 3 2 22:15 27
3. Žilina B 13 8 1 4 28:16 25
4. Ružiná 13 6 5 2 30:19 23
5. LOKOMOTÍVA 13 6 4 3 17:13 22
6. Trebišov 13 7 0 6 18:17 21
7. Martin 13 5 3 5 23:17 18
8. Košice B 13 5 3 5 19:16 18