vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Ples Vranovčanov sa niesol v duchu výbornej zábavy

   Ples Vranovčanov sa niesol v duchu výbornej zábavy

Estrádna sála Mestského domu kultúry vo Vranove nad Topľou patrila v sobotu štýlovo 13. Plesu Vranovčanov. Po úvodnom osobnom privítaní hostí členmi plesového výboru sa ujal slova moderátor večera Michal Hudák, ktorý nezabudol pripomenúť „konečne má Vranov toľko obyvateľov, koľko sa píše na wikipédii, lebo všetci Vranovčania sa z Bratislavy vrátili domov...“ Rodák z Prešova žiariaci momentálne v seriáli Panelák začal krátkou jánošíkovskou históriou, čo dokumentoval vybíjaným opaskom a poznámkou „viete aký je rozdiel medzi opaskom a parlamentom?, žiadny, len rozloženie cvokov je iné.“ Jeho humoru neušli iba politici, ale aj hereckí kolegovia „pripime si za cinkotu pohárov... no to asi znie hlúpo... tak teda za štrngotu...“ „V priebehu roka absolvujem viacero plesov, ale Ples Vranovčanov je jedným z mála, ktoré navštevujem pravidelne. Keď som to rátal, dnes tu som piatykrát, čo je aj pre mňa také malé jubileum. Spoznal som tu množstvo skvelých ľudí, a preto chodím do Vranova už ako domov,“ priznal Michal Hudák.

Po slávnostnom otvorení plesu Jánom Bilíkom, Ivanom Miklošom a Jánom Tomášom pozvala na parket skupina HIC Music zo Stropkova prvými tónmi valčíka. Každou minútou zábava stúpala, o čo sa postarali aj víťazka Zlatého gaštana Katarína Lichváriková, ľudová hudba Verbung a Katka Knechtová. „Pripraviť takýto ples nie je jednoduché, pretože vždy nám záleží na tom, aby bol v tejto uponáhľanej dobe oázou zábavy. Verím teda, že všetci sa budú cítiť príjemne a uvoľnene,“ zaprial si jeden z organizátorov Ladislav Paľko.

Pri zrode myšlienky zorganizovať ples bol aj Ivan Mikloš, ktorý medzi hosťami nechýbal ani tento rok. „Keď sme pred 15 rokmi rozmýšľali, Vranovčania v Bratislave, čo by sme mohli urobiť, aby sme sa stretli, niekto povedal: Usporiadajme ples. V roku 2001 sa konal prvý ročník v Rusovciach a som rád, že táto tradícia pretrvala. Sme radi, že máme miesto, kde sa môžeme stretnúť, zabaviť, ale aj vykonať niečo užitočné, lebo od začiatku je tento ples spojený s charitou. Dôležité je, aby sme stále cítili s Vranovom a hoci sme v Bratislave, ostali Vranovčanmi,“ zdôraznil I. Mikloš.

Atmosféru Plesu Vranovčanov si užíval i generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič, inak pravidelný hostiteľ Plesu v opere. „Mojim dobrým priateľom je Ivan Mikloš, ktorý ma vždy pozve a ja rád prídem. Z trinástich ročníkov som vynechal iba jeden, lebo vždy sa tu cítim príjemne. Toto je totiž pre mňa pravý oddychový ples, kde nie som hostiteľom, ale hosťom, preto nemám žiadne iné povinnosti, iba sa zabávať,“ dodal s úsmevom P. Lančarič.

Na nedostatok povinností sa nemohol v sobotu sťažovať primátor Vranova Ján Ragan, pretože počas dňa organizovalo mesto I. Fašiangovú zabíjačku a večer patril plesovej zábave. „Ples Vranovčanov je tradičným podujatím, na ktoré chodím rád. Cením si, že naši rodáci sa hlásia k Vranovu a každý rok si nájdu čas, aby zorganizovali túto prestížnu akciu. Ako primátora ma teší, že mesto Vranov dnes žilo celý deň. Začali sme fašiangovou zabíjačkou spojenou s folklórom, či atrakciami pre deti a teraz pokračujeme plesom,“ zhrnul J. Ragan.

Súvisiace fotogalérie

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum