vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Víťazstvo žiačok na Vianočnom turnaji v Prešove

Víťazstvo žiačok na Vianočnom turnaji v Prešove

Veľmi úspešný rok majú za sebou staršie žiačky volejbalového oddielu MŠK Vranov. Po víťazstve v krajskej súťaži mladších žiačok prešli v lete do kategórie starších žiačok, kde sa im mimoriadne darí. V prípravnom období absolvovali niekoľko turnajov, kde sa nestratili a končili na popredných miestach. V krajskej súťaži sa po odohratých 5. kolách momentálne nachádzajú na 2.- 4. mieste s rovnakým počtom bodov ako MVK Snina a Stropkov.

V pondelok sa zúčastnili Medzinárodného vianočného turnaja v Prešove. V základnej skupine si hladko poradili so Stropkovom B 2:0 a v boji o postup do semifinále zdolali v dobrom zápase MVK Snina zhodne 2:0. V semifinále ich čakali dievčatá zo Stropkova A, ktorým nedali žiadnu šancu a hladko vyhrali 2:0.

Vo finále ich čakali hráčky maďarskej Nyiregyházy, ktoré ich v Maďarsku pred dvoma týždňami zdolali. Naše dievčatá začali výborne a prvý set vyhrali hladko 25:18. Druhý set bol veľmi vyrovnaný. Úplný záver lepšie zvládli Maďarky a vyhrali tesne 25:24. V treťom rozhodujúcom sete sa družstvá až do záveru ťahali bod po bode. Infarktový záver zápasu aj turnaja lepšie zvládli naše dievčatá a vyhrali tesne 17:16!!!

Dievčatá podali vo všetkých zápasoch výborný výkon a zaslúžene si odniesli víťazný pohár a zlaté medaily.