Moldava – Vranov 0:0

Šport / Futbal / Moldava – Vranov 0:0

V prvom polčase podal Vranov futbalovo kultivovaný výkon, vďaka ktorému s vetrom hrajúcim domácim veľa nedovolil. Moldava skúšala v úvode šťastie niekoľkými strelami z hranice šestnástky, ale ani jedna lopta sa cez hradbu tiel k Makóovi nedostala. Hostia kontrovali v 10. min. centrom Palubu a Streňo nehlavičkoval ideálne. V 18. min. vystihol Streňo zlú rozohrávku súpera, no vo finále volil prihrávku na Pisarika, ktorú stopol vracajúci sa obranca domácich. Makó musel prvýkrát bezprostredne zasahovať až v 40.min., kedy na dvakrát skrotil nepríjemný projektil Majného. Minútu pred koncom prvého polčasu vysunul Streňo Vasiliaka, ale Novák bol pozorný.

Domáci vstúpili do druhého polčasu so striedajúcim Dzúrikom, ktorý okamžite priniesol oživenie. V 48. min. pred ním upratal v poslednej chvíli loptu do bezpečia Krivák. O štyri minúty sa šikovne presadil pri čiare, jeho prihrávku sa snažil pohotovo zasunúť na druhej žrdi Dolutovský, ale presúvajúci sa Makó vytiahol exkluzívny zákrok. O pár sekúnd sa sám pred brankárom Vranova ocitol Varga a vo vyloženej príležitosti poslal loptu nad brvno. Moldava pokračovala v aktívnom výkone ďalej, no priamy kop z ideálnej pozície zo 17 m skončil na múre a Labunova hlavička zakotvila v náručí gólmana hostí. V 75. min. pálil po skrumáži Kováč a loptu smerujúcu do brány vykopával Vojta. V závere domáci stiahli nohu z plynu, hra sa vyrovnala a k slovu sa dostali aj Vranovčania, lenže Pisarik, snažiac sa vylepšiť si pozíciu, sa k zakončeniu nedostal. V 83. min. vpálil do šestnástky Šamo, loptu poslal popri vybiehajúcom Novákovi, domáci obranca však vyriešil situáciu oslobodzujúcim odkopom.

ŽK: Pisarik, Lauko
Zostava Vranov: Makó – Vojta, Krivák, Lauko, Paluba, Vasiliak, Turcovský, Šamo, Kentoš, Pisarik (90. Boháč), Streňo (88. Dvorjak).
Zostava Moldava: Novák – Kražel, Kováč, Petričko (80. Kovács), Majný, Gallo (62. Palencsár), Dolutovský, Labun, Zajac (46. Dzúrik), Ribár, Varga.

16. Bard. N. Ves 17 5 1 11 17:30 16

Ostatné výsledky: MŠK Žilina „B“ - MŠK Námestovo 3:3 (2:1), MFK Košice „B“ - MFK Dolný Kubín 2:0 (1:0), ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves - TJ Baník Ružiná 0:4 (0:2), 1. FC Tatran Prešov juniori - MŠK Fomat Martin 1:0 (1:0), ŠK Odeva Lipany - Slavoj Trebišov 1:1 (0:1), FC Lokomotíva Košice - FK Poprad 0:0, ŠK Futura Humenné - TJ ŠK Kremnička 4:1 (2:0)