PREŠOV B - VRANOV 0:2 (0:1)

Šport / Futbal / PREŠOV B - VRANOV 0:2 (0:1)

Po minulotýždňovej prehre so Žilinou B cestovali Vranovčania na pôdu 1. FC Tatran Prešov s cieľom zložiť proti domácej juniorke reparát, čo sa im aj podarilo. Najväčší podiel na tomto konštatovaní mal dvojgólový strelec E. Streňo a výborne zvládnutá defenzíva, pretože E. Makó nemusel ani v jednom prípade zasahovať pri vyloženej šanci súpera.

V úvode síce pálil Ivanko-Macej do bočnej siete a postupne Benes, opäť Ivanko-Macej, či Kamenčík mierili do priestoru brány, ale Makóa tieto pokusy prekvapiť nemohli. Hostia udreli ako blesk z jasného neba. Šamo v 25. min. centroval a Streňo preloboval hlavičkou Baráta. O dve minúty rozohrali štandardku na krátko Vasiliak s Pisarikom, no delovky Vojtu, aj Kentoša skončili na hradbe tiel pred nimi. V 33. min. pálil nebezpečne Leško, loptu ešte na päťke tečoval Kamenčík a vzrušenie v domácom tábore ukončila bočná sieť.

Prešovčania síce pôsobili futbalovo, dokázali si vymeniť viacero krátkych prihrávok a snahu hrať im uprieť nemožno, ale ich majstrovstvo nestačilo na to, aby obranu Vranova rozleptali. S pribúdajúcimi minútami v druhom polčase ich aktivita v okolí pokutového územia hostí strácala na intenzite a tri strelecké pokusy nad bránu, resp. v prípade Biatta pár centimetrov vedľa žrde na obrat stačiť nemohli. Naopak, v 87. min. vyviezol loptu z vlastnej polovice Pisarik, posunul ju Turcovskému a jeho prihrávku upratal do siete Streňo. O minútu vypichol útočník MFK loptu stopérovi Tatrana, rútil sa sám na Baráta, ale ten už tretíkrát neinkasoval.

Góly: 24. a 87. Streňo.
ŽK: 45. Bartek - 70. Kentoš.

PREŠOV B: Barát - Bartek, Luberda, Benes, Kamenčík - Micharda (58. Kačírek), Leško (78. Papp), Biatt, Ivanko-Macej - Dzúrik, Popovec (58. D. Jacko).

VRANOV: Makó - Paluba, Krivák, Vojta, Gdovin - Vasiliak (72. Boháč), Turcovský, Šamo (78. Dvorjak), Kentoš - Pisarik (88. Vasilko), Streňo.

Jozef Valkučák, tréner Vranova: „V prvom rade sme na chlapcov apelovali, že futbal prináša aj také zápasy, ako bol ten so Žilinou. Pred týždňom to bolo stretnutie o prvom góle, ktorý dali hostia a nakoniec sme prehrali 0:3, čo je podľa mňa krutý výsledok, aj keď súper vyhral zaslúžene. Pred súbojom v Prešove sme sa snažili hráčov povzbudiť a presvedčiť, že minulosť musia hodiť za hlavu, lebo nás čaká nový zápas, v ktorom chceme uspieť. Som rád, že sme podali kolektívny výkon a vyhrali. Prešovčania trénujú s A-tímom, vedeli sme, že sú silní na lopte a z toho dôvodu sme chceli prehustiť stred ihriska. Naše celé mužstvo zahralo v obrane veľmi dobre, preto si chlapci za tento výkon vyhrať zaslúžili.“

16. Lipany 20 4 4 12 19:37 16

Ostatné výsledky: Lipany – Poprad 0:1, Lokomotíva – D. Kubín 0:1, Humenné – Ružiná 0:0, Trebišov – Kremnička 3:1, Košice B – Martin 4:1, B. N. Ves – Námestovo 0:3, Žilina B – Moldava 1:0.