V. liga

Šport / Futbal / V. liga

Dl. Klčovo – Kendice 3:1 (2:0)

Aktívnejšie vstúpili do stretnutia hostia, ktorí sa lepšie pohybovali a prvých 15 minút patrilo im. Domáci sa však po štvrťhodine prebrali a po prihrávke Lazúra otvoril skóre Tušim. O dve minúty sa individuálne presadil Vožný a prudkou strelou z 20 m zvýšil na 2:0. Do prestávky mohol pridať ďalší presný zásah Babjak, no brankár hostí si s jeho pokusom s námahou poradil. Po zmene strán sa dostali k slovu aj Kendice, ale R. Janok svoj tím pri dvoch tutovkách súpera podržal. Domáci na to reagovali akciou Homoľu s Babjakom, pričom druhý menovaný upravil krížnou strelou na 3:0. V gólových pozíciách sa ešte ocitli aj Lazúr s Durom, no bodku za výsledkom dali až v nadstavenom čase Kendičania.

Góly: 17. Tušim, 19. Vožný, 73. Babjak.

Zostava Dl. Klčovo: R. Janok (85. Kmec) – J. Janok, Chmura, Paľuš, Babjak, Homoľa, Samsely (76. Petričko), Vožný, Jenčko, Lazúr, Tušim (78. Dura).

Zámutov – Pakostov 0:0

Hostia prišli s defenzívnou taktikou, no v úvodnej 20-minútovke sa ešte Zámutovu darilo obrannú pavučinu súpera rozleptať. Pokusy Ľ. Arendáša, L. Hricova a Bredu sa však gólom neskončili. V ďalšom priebehu domáci stiahli nohu z plynu a po slabom výkone uhrali bezgólovú remízu.
Zostava Zámutov: Vohar – Varechaj, Havrilčák, Breda, Stanislavský, Béreš, Juhás, Ľ. Arendáš (46. Biž), Fejko (83. Berenda), L. Hricov, M. Hricov.

Hanušovce – Medzilaborce 2:0 (0:0)

Všetko podstatné sa pre osud zápasu odohralo v druhom polčase. Najskôr otvoril skóre Matta a o pár minút prišla chvíľa domáceho brankára Suchého, ktorý zneškodnil pokutový kop súpera. Hanušovce povzbudené jeho zákrokom už dobre rozbehnutý duel z rúk nepustili, pričom druhú gólovú poistku pridal Horvát.

Góly: 50. Matta, 81. Horvát.

Zostava Hanušovce: Suchý – Jabčanka, Miček, J. Lacko (77. Kovaľ), Verčimák, Trebuňák, Gondžur, Matta, Knašinský (81. Čabala), Horvát (90. Argay), Broniš.

1. Pušovce 21 18 1 2 91:21 55
2. Štrba 21 13 2 6 46:31 41
3. Raslavice 21 12 3 6 34:24 39
4. Kračúnovce 21 12 2 7 49:24 38
5. St. Ľubovňa 21 11 3 7 39:27 36
6. Radvaň 21 11 2 8 32:31 35