Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

U nás jarná únava nemá šancu

Správy / Školstvo / U nás jarná únava nemá šancu

Prichádzajúca jar dodala žiakom a učiteľom našej školy elán a novú energiu k ďalším školským aktivitám. Žiaci navštívili chránenú dielňu DÚHU na Budovateľskej ulici, kde sa presvedčili o šikovnosti, tvorivosti a pracovitosti klientov dielne. Koncom februára sa uskutočnila prehliadka prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Všetci podali skvelé výkony a pre porotu bolo ťažké rozhodnúť o víťazovi. Nakoniec bolo rozhodnuté, že našu školu bude na okresnom kole Gaňov literárny Prešov reprezentovať T. Bužo za ŠZŠ a J. Piskor v próze a L. Vávra a N. Sabová v poézii za ZŠ. 

V prvej polovici marca sa uskutočnilo filmové dopoludnie. Žiaci si nielen oddýchli, ale aj získali nové poznatky o druhej svetovej vojne prostredníctvom náučných filmov. Spoznali tiež možné hrozby rasizmu, diskriminácie a xenofóbie, ktoré sú aktuálne a pre ľudstvo nebezpečné aj v súčasnej dobe. Dňa 24. marca sa chodbami našej školy ozývali melódie ľudových, ale aj populárnych slovenských hitov. To si naši „slávici“ ladili svoje hlasy, aby sa súťažne predviedli v súťaži „Slávici v lavici“. Víťazom J. Tuššaiovej a P. Šebovi srdečne blahoželáme. 
27. marec sa pre žiakov našej školy začal netradične a to besedou o knihách. Od vedúcej školskej knižnice sa dozvedeli veľa zaujímavosti o detskej literatúre, o tlači, viazaní a ilustrovaní kníh a o ich rekordoch. Nakoniec si svoje poznatky žiaci upevnili v súťažnom kvíze. V tento deň žiaci potešili svojich učiteľov pútavým programom, v ktorom nechýbali básne, piesne, vtipy a spoločný tanec. Vyvrcholením oslavy Dňa učiteľov bol slávnostný obed s posedením.
 
Kolektív Spojenej školy, Budovateľská

U nás jarná únava nemá šancu

Správy / Školstvo / U nás jarná únava nemá šancu

Prichádzajúca jar dodala žiakom a učiteľom našej školy elán a novú energiu k ďalším školským aktivitám. Žiaci navštívili chránenú dielňu DÚHU na Budovateľskej ulici, kde sa presvedčili o šikovnosti, tvorivosti a pracovitosti klientov dielne. Koncom februára sa uskutočnila prehliadka prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Všetci podali skvelé výkony a pre porotu bolo ťažké rozhodnúť o víťazovi. Nakoniec bolo rozhodnuté, že našu školu bude na okresnom kole Gaňov literárny Prešov reprezentovať T. Bužo za ŠZŠ a J. Piskor v próze a L. Vávra a N. Sabová v poézii za ZŠ. 

V prvej polovici marca sa uskutočnilo filmové dopoludnie. Žiaci si nielen oddýchli, ale aj získali nové poznatky o druhej svetovej vojne prostredníctvom náučných filmov. Spoznali tiež možné hrozby rasizmu, diskriminácie a xenofóbie, ktoré sú aktuálne a pre ľudstvo nebezpečné aj v súčasnej dobe. Dňa 24. marca sa chodbami našej školy ozývali melódie ľudových, ale aj populárnych slovenských hitov. To si naši „slávici“ ladili svoje hlasy, aby sa súťažne predviedli v súťaži „Slávici v lavici“. Víťazom J. Tuššaiovej a P. Šebovi srdečne blahoželáme. 
27. marec sa pre žiakov našej školy začal netradične a to besedou o knihách. Od vedúcej školskej knižnice sa dozvedeli veľa zaujímavosti o detskej literatúre, o tlači, viazaní a ilustrovaní kníh a o ich rekordoch. Nakoniec si svoje poznatky žiaci upevnili v súťažnom kvíze. V tento deň žiaci potešili svojich učiteľov pútavým programom, v ktorom nechýbali básne, piesne, vtipy a spoločný tanec. Vyvrcholením oslavy Dňa učiteľov bol slávnostný obed s posedením.
 
Kolektív Spojenej školy, Budovateľská
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok