Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Starší dorastenci Vranova v jari neprehrali, hráči hovoria o skvelej partii

Šport / Futbal / Starší dorastenci Vranova v jari neprehrali, hráči hovoria o skvelej partii

Starší dorastenci MFK Vranov zimovali so ziskom 27 bodov na 7. mieste. Po deviatich „jarných“ kolách však poskočili na 3. priečku so stratou dvoch bodov na druhú Spišskú Novú Ves. Za týmto tabuľkovým vzostupom sa skrýva úctyhodná séria zverencov trénera Miroslava Janteka, ktorí v odvetách neprehrali, pričom remizovali iba na pôde Popradu a lídra z Lokomotívy. 

Mužstvo v jari pracuje ako dobre namazaný a spoľahlivý stroj. Futbalové nádeje Vranova sa na trávniku bavia a pohodu prenášajú aj do výsledkov. Moderný rukopis M. Janteka na hernom progrese hráčov sa v tomto prípade prehliadnuť nedá a keďže jeho trénerské umenie padlo v kabíne na úrodnú pôdu, aktuálna séria nie je žiadnym prekvapením. „Tajomstvo týchto výsledkov je v skvelej partii. Výborne si rozumieme s trénerom M. Jantekom, ktorý nás stále herne posúva dopredu a čo je hlavné, v zápasoch bojujeme jeden za druhého do poslednej minúty. Najväčší progres nastal, podľa mňa, v hernom prejave nášho mužstva. V zimnej príprave sme mali možnosť trénovať s A – mužstvom a chlapcom to určite prospelo. Zlepšili sme prechod do útoku a v obrane pôsobíme istejšie, zodpovednejšie. Za najdôležitejšie považujem zápasy vonku, hlavne s prvou Lokomotívou. Tento duel nás nahecoval k ďalším dobrým výkonom. Medzi najťažšie súboje by som zaradil aj domáci zápas proti KAC-ku. Hostia hrali pekný ofenzívny futbal a dlho držali bezgólový stav. Dokonca mohli ísť v úvode do vedenia, no podržal nás Tomáš Petro. Druhý polčas už našťastie patril nám a stretnutie sme doviedli do víťazného konca,“ hodnotil kapitán staršieho dorastu MFK Vranov Stanislav Soták.
 
Mladí Vranovčania sa môžu spoľahnúť na vyvážené výkony v ofenzíve, aj defenzíve. Za deväť kôl zaťažili strelci MFK kontá súperov 23 presnými zásahmi, čo im dáva lichotivý priemer 2,56 gólu na zápas. Najlepším strelcom je 20-gólový Andrej Gaži a s 11 nástrelmi ho nasleduje S. Soták, ktorého bilancia je o to viac zaujímavá, že ako bývalý brankár sa cez post útočníka presunul na pozíciu stredného záložníka. „Veľa gólov dávame hlavne vďaka skvelej forme ofenzívnych hráčov Andreja Gažiho a Jožka Tabaku, ktorý keď sa sústredí na hru, predvádza skvelé výkony. Ďalší dôvod je ten, že ofenzívu dobre podporujú aj kraje zálohy. Momentálne si užívame futbalovú pohodu a vtedy si každý verí viac, čo je teraz i náš prípad,“ pripomenul S. Soták.
 
V jeseni inkasoval Vranov 28-krát, preto sú štyri góly v jeho sieti v doterajšom priebehu druhej polovice sezóny žiarivým príkladom toho, aký kvalitatívny rozmer dosiahla defenzíva na čele s brankárom Tomášom Petrom. „Každý jeden chlapec z nášho tímu odvádza na tréningoch a v zápase maximum. Sme dobrá partia pod vedením kvalitného a skúseného trénera, takže ak sa držíme taktiky a ideme za našim spoločným cieľom, niekedy aj s dávkou šťastia, ide to. Ako mužstvo sme sa dostali viac do pohody, preto dúfam, že sa nám takto bude dariť minimálne do konca sezóny. S narastajúcim počtom zápasov a tréningov sme zlepšili realizovanie taktických vecí a spoluprácu medzi nami, no stále máme čo zlepšovať,“ konštatovala brankárska jednotka staršieho dorastu MFK Vranov Tomáš Petro.
 
V sedemnástich kolách neinkasoval T. Petro už vo ôsmich dueloch. Zásadný podiel na náraste jeho výkonnosti má koncepčná tréningová práca pod vedením trénera brankárov Romana Kuzemku. Aktuálne ťahá sériu troch zápasov s čistým kontom a má výrazný podpis na výsledkovej eufórii svojho tímu. „V prvom rade by som chcel povedať, že na ihrisku je ďalších 10 hráčov, ktorí robili všetko pre to, aby sme neinkasovali a zápas dotiahli do víťazného konca. Mňa ako brankára veľmi teší relatívne nízky počet gólov, no mohlo ich byť menej a na tom musíme ešte všetci zapracovať. Všetky zápasy sú náročné, no dôležitý bol určite štart do jarnej časti doma proti Giraltovciam, ktorý sme zvládli 1:0. Na druhej strane sme mali zápasy v Poprade a s Lokomotívou Košice, kde sme vyrovnávali v poslednej 10-minútovke, čím sme len podčiarkli naše odhodlanie bojovať o každý bod,“ zdôraznil T. Petro.

Starší dorastenci Vranova v jari neprehrali, hráči hovoria o skvelej partii

Šport / Futbal / Starší dorastenci Vranova v jari neprehrali, hráči hovoria o skvelej partii

Starší dorastenci MFK Vranov zimovali so ziskom 27 bodov na 7. mieste. Po deviatich „jarných“ kolách však poskočili na 3. priečku so stratou dvoch bodov na druhú Spišskú Novú Ves. Za týmto tabuľkovým vzostupom sa skrýva úctyhodná séria zverencov trénera Miroslava Janteka, ktorí v odvetách neprehrali, pričom remizovali iba na pôde Popradu a lídra z Lokomotívy. 

Mužstvo v jari pracuje ako dobre namazaný a spoľahlivý stroj. Futbalové nádeje Vranova sa na trávniku bavia a pohodu prenášajú aj do výsledkov. Moderný rukopis M. Janteka na hernom progrese hráčov sa v tomto prípade prehliadnuť nedá a keďže jeho trénerské umenie padlo v kabíne na úrodnú pôdu, aktuálna séria nie je žiadnym prekvapením. „Tajomstvo týchto výsledkov je v skvelej partii. Výborne si rozumieme s trénerom M. Jantekom, ktorý nás stále herne posúva dopredu a čo je hlavné, v zápasoch bojujeme jeden za druhého do poslednej minúty. Najväčší progres nastal, podľa mňa, v hernom prejave nášho mužstva. V zimnej príprave sme mali možnosť trénovať s A – mužstvom a chlapcom to určite prospelo. Zlepšili sme prechod do útoku a v obrane pôsobíme istejšie, zodpovednejšie. Za najdôležitejšie považujem zápasy vonku, hlavne s prvou Lokomotívou. Tento duel nás nahecoval k ďalším dobrým výkonom. Medzi najťažšie súboje by som zaradil aj domáci zápas proti KAC-ku. Hostia hrali pekný ofenzívny futbal a dlho držali bezgólový stav. Dokonca mohli ísť v úvode do vedenia, no podržal nás Tomáš Petro. Druhý polčas už našťastie patril nám a stretnutie sme doviedli do víťazného konca,“ hodnotil kapitán staršieho dorastu MFK Vranov Stanislav Soták.
 
Mladí Vranovčania sa môžu spoľahnúť na vyvážené výkony v ofenzíve, aj defenzíve. Za deväť kôl zaťažili strelci MFK kontá súperov 23 presnými zásahmi, čo im dáva lichotivý priemer 2,56 gólu na zápas. Najlepším strelcom je 20-gólový Andrej Gaži a s 11 nástrelmi ho nasleduje S. Soták, ktorého bilancia je o to viac zaujímavá, že ako bývalý brankár sa cez post útočníka presunul na pozíciu stredného záložníka. „Veľa gólov dávame hlavne vďaka skvelej forme ofenzívnych hráčov Andreja Gažiho a Jožka Tabaku, ktorý keď sa sústredí na hru, predvádza skvelé výkony. Ďalší dôvod je ten, že ofenzívu dobre podporujú aj kraje zálohy. Momentálne si užívame futbalovú pohodu a vtedy si každý verí viac, čo je teraz i náš prípad,“ pripomenul S. Soták.
 
V jeseni inkasoval Vranov 28-krát, preto sú štyri góly v jeho sieti v doterajšom priebehu druhej polovice sezóny žiarivým príkladom toho, aký kvalitatívny rozmer dosiahla defenzíva na čele s brankárom Tomášom Petrom. „Každý jeden chlapec z nášho tímu odvádza na tréningoch a v zápase maximum. Sme dobrá partia pod vedením kvalitného a skúseného trénera, takže ak sa držíme taktiky a ideme za našim spoločným cieľom, niekedy aj s dávkou šťastia, ide to. Ako mužstvo sme sa dostali viac do pohody, preto dúfam, že sa nám takto bude dariť minimálne do konca sezóny. S narastajúcim počtom zápasov a tréningov sme zlepšili realizovanie taktických vecí a spoluprácu medzi nami, no stále máme čo zlepšovať,“ konštatovala brankárska jednotka staršieho dorastu MFK Vranov Tomáš Petro.
 
V sedemnástich kolách neinkasoval T. Petro už vo ôsmich dueloch. Zásadný podiel na náraste jeho výkonnosti má koncepčná tréningová práca pod vedením trénera brankárov Romana Kuzemku. Aktuálne ťahá sériu troch zápasov s čistým kontom a má výrazný podpis na výsledkovej eufórii svojho tímu. „V prvom rade by som chcel povedať, že na ihrisku je ďalších 10 hráčov, ktorí robili všetko pre to, aby sme neinkasovali a zápas dotiahli do víťazného konca. Mňa ako brankára veľmi teší relatívne nízky počet gólov, no mohlo ich byť menej a na tom musíme ešte všetci zapracovať. Všetky zápasy sú náročné, no dôležitý bol určite štart do jarnej časti doma proti Giraltovciam, ktorý sme zvládli 1:0. Na druhej strane sme mali zápasy v Poprade a s Lokomotívou Košice, kde sme vyrovnávali v poslednej 10-minútovke, čím sme len podčiarkli naše odhodlanie bojovať o každý bod,“ zdôraznil T. Petro.
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok