vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Tradíciu troch Kručovov začali futbalovým turnajom v Nižnom Kručove

V nedeľu 6.7.2014 sme zahájili 6. ročník futbalového turnaja O pohár starostky obce Nižný Kručov. Tento rok som navrhla poslancom OZ v Nižnom Kručove, aby sme pozvali na futbalový turnaj po prvýkrát v histórii našej obce dediny s rovnakým názvom a nadviazali družbu s obcami Kručov (okres Stropkov) a Vyšný Kručov (okres Bardejov).Po telefonickom rozhovore so starostkami menovaných obcí mi bolo hneď jasné, že Kručovčania sa stretnú po prvýkrát v histórii všetkých obcí Kručov a to pri futbalovom turnaji na multifunkčnom ihrisku v športovom areáli obce Nižný Kručov. A urobili sme dobre, pretože spokojnosť bola na všetkých stranách. Privítali sme u nás občanov z obce Kručov spolu s pani starostkou Mgr. Annou Kertisovou a občanov z obce Vyšný Kručov s pani starostkou Emíliou Novotnou. Obyvatelia týchto družobných obcí nás veľmi milo prekvapili darčekovými predmetmi ,ale hlavne tým, že prišli s dobrou náladou, so športovým duchom a s priateľským pozdravom. Šiesty ročník futbalového turnaja O pohár starostky obce som zahájila spolu s Kručovskými starostkami. Privítala som všetkých hostí, futbalistov ,priateľov futbalu a futbalových fanúšikov. Predzápas futbalových tímov z Nižného Kručova, Vyšného Kručova a Kručova nám odohrali naše nádejné športové talenty, mládežníci - žiaci a dorast z Nižného Kručova, z Vranova nad Topľou a z Komarán. Potom nastúpili hráči z družobných obcí a aby si poriadne zahrali pozvali sme na futbalový zápas aj každoročných futbalistov z obce Nižný Hrušov. Futbalový zápas medzi obcami prebiehal v priateľskom duchu, veď nešlo ani tak o futbal ako o spoločné stretnutie. Po ukončení futbalového zápasu som pozvala všetkých futbalistov a futbalových fanúšikov do sály obecného úradu, kde sme podávali výborný guláš, ktorý nám pripravila pani kuchárka Boženka Janočková s poslancami OZ v Nižnom Kručove. V sále obecného úradu sme prečítali výsledky a ocenili jednotlivé futbalové družstvá. Každý futbalový tím si z futbalového podujatia odniesol nádhernú cenu, ale aj zážitky. Chcem poďakovať všetkým obciam a ich občanom, že sa futbalového turnaja zúčastnili, že k nám prišli, aby sme tak nadviazali družbu obcí Kručov. Tiež chcem poďakovať všetkým ľuďom dobrej vôle z obce Nižný Kručov, ktorí mi s týmto futbalovým podujatím pomáhali a hlavne chcem poďakovať za sponzorské dary, ktoré sme dostali z Úradu vlády SR od pána premiéra SR Roberta Fica (futbalové dresy a lopty) a chcem ešte poďakovať všetkým sponzorom z našej obce (podnikateľom), ktorí pravidelne prispievajú na všetky naše akcie, ktoré naša obec Nižný Kručov organizuje. O rok sa na vás všetkých tešíme opäť, pretože my starostky družobných obcí sme sa dohodli, že sa družobne budeme stretávať v našich obciach a každý rok pri futbalovom podujatí v inom Kručove. Takže dovidenia o rok v obci Kručov (okres Stropkov). 

Futbalové výsledky obcí: 1. miesto obec Nižný Hrušov, 2. miesto obec Vyšný Kručov, 3. miesto obec Kručov, 4. miesto obec Nižný Kručov.
 
Futbalové výsledky mládežníkov: 1.miesto dorast Vranov n/T - naj. hráč Soták, 2. miesto dorast Nižný Kručov - naj. hráč Musák, 3. miesto dorast Komarány - naj. hráč Paľko, 4. miesto obec Nižný Kručov, 4. miesto žiaci Nižný Kručov - naj. hráči Radko Pavlov a Marcel Šesták.

starostka obce Nižný Kručov
Mgr. Vladimíra Hermanovská

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum