Vranov – Sp. N. Ves 2:1 (1:0)

Šport / Futbal / Vranov – Sp. N. Ves 2:1 (1:0)

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu bez streleckých pokusov do priestoru brány, pretože Mazur pálil z 25 metrov vedľa. V 20. min. platil Abaturovov dôraz na Baranyiho, ktorému vzal na hranici šestnástky loptu a hoci diváci pri jeho blafáku už dvíhali ruky nad hlavu, Tököly ho nohou fantasticky vychytal. O dve minúty po autovom vhadzovaní našiel Boháč spätnou prihrávkou od bránkovej čiary Abaturova. Ukrajinský legionár si prikryl brazucu a v najvhodnejší možný moment ju vrátil Boháčovi, pričom ten ju už iba zasunul do brány – 1:0. Hostia trafili prvýkrát do priestoru súperovej brány po kontre v 23. min., ale Makó bol pripravený. Domáci na to reagovali akciou Mazura s Abaturovom, ktorý ak by sa nešmykol, vrútil by sa do pokutového územia a Spišiakom by bolo poriadne horúco... Fanúšikovia Vranova o pár desiatok sekúnd zatlieskali aj ďalekonosnému pokusu Boháča. Hoci jeho strela presvišťala okolo žrde, Tököly sa musel po nej pre istotu natiahnuť. Sp. N. Ves mohla udrieť v závere polčasu, no Makó najskôr robinsonádou vytiahol Dunajčanov prekvapivý projektil z uhla pod brvno a po rohu vyriešil aj biliardovú situáciu v jeho päťke.

Hostia reagovali na vývoj v prvom dejstve dvojnásobným striedaním a Augustin potreboval necelé štyri minúty na to, aby zaváhanie Kriváka potrestal vyrovnávajúcim gólom. Keďže ani jeden z tímov sa nechcel s remízou uspokojiť, začalo sa hrať vo vysokom tempe. Strelci sa síce do šancí nedostávali, s výnimkou situácie, kedy Tököly hasil po centri Abutarova pred Grynyshom, no nasadenie sa muselo páčiť! O osude stretnutia sa rozhodlo v 82. min. Abaturov posunul loptu Vasilkovi, ktorý proti vybiehajúcemu brankárovi hostí nezaváhal. V 86. min. ešte skúšal Grynyshyn šťastie po narážačke so Shyrayom, ale nenamieril presne. Spišiakom sa nepodarilo dostať v závere súpera pod tlak, naopak za rečnenie sa musel predčasne pod sprchy porúčať Slejzák a domáci si po dobrom perspektívnom výkone pripísali na konto tri body.

Góly: 22. Boháč, 82. Vasilko – 49. Augustin.

ŽK: 10. Eštok, 88. Makó – 38. Maliňák, 90. Slejzák. ČK: 90. Slejzák.

Zostava Vranov: Makó – Eštok, Dvorjak, Krivák, Sakala, Abaturov, Kentoš, Shyray, Grynyshyn (90. Tabaka), Boháč, Mazur (60. Vasilko).

Zostava Sp. N. Ves: Tököly – Maliňák (46. Macala), Sedláček, Baranyi (85. Boroš), Ščavnický, Slejzák, Šoltés, Sirko, Vantroba (46. Augustin), Dunajčan, Kiššák.

Hlasy trénerov:
Ivan Bubis (MFK Vranov): „Očakával som ťažký zápas aj kvôli tomu, že v tomto zložení sme v ostrom zápase nastúpili prvýkrát, preto som mužstvo nabádal k tomu, aby ukázalo správny prístup a hralo s ochotou. S hrou som relatívne spokojný, aj keď ešte stále to nie je futbal podľa mojich predstáv. Chceli by sme produkovať aktívny a fyzicky náročný systém, ale chlapci ešte potrebujú čas, aby si zvykli na vyššiu tréningovú záťaž. Teší ma však, že chcú na sebe pracovať, čo je prvý krok k tomu, aby ich potenciál mohol rásť.

Branislav Ondáš (FK Sp. N. Ves): „Myslím si, že prvý polčas bol o čosi slabší, možno hráči na obidvoch stranách boli viac nervózni. Po zmene strán mal zápas lepšie tempo a keďže domáci dali o jeden gól viac, ako my, tak vyhrali. Pokiaľ chceme uspieť, potrebujeme byť v ďalších kolách vpredu efektívnejší a samozrejme musíme dostávať minimum gólov.

Ostatné výsledky: Stropkov – V. Opátske 2:1, Humenné – Snina 1:1, V. Tatry – Lipany 0:0, Plavnica – Sabinov 1:0, Prešov B – Giraltovce 0:1, Haniska – V. Revištia 4:0, B. N. Ves – Michalovce B 0:2.