Vranov – Lipany 4:1 (2:0)

Šport / Futbal / Vranov – Lipany 4:1 (2:0)

Lipany sa snažili, najmä v prvom polčase, o kultivovaný kombinačný futbal, no osudným sa im stali momenty v obidvoch pokutových územiach, kde v tomto stretnutí dominoval súper. Hostia mali síce prvú vážnejšiu situáciu, keď po prihrávke Vysočana pálil Drobňák do Kriváka, ale v ďalšom priebehu patrila strelecká aktivita výhradne hráčom Vranova. Úvodné tri pokusy z 20 metrov ešte leteli nad bránu, ale priamy kop Palubu v 21. min. dal Bartošovi zabrať. Brankár Odevy si o tri minúty postrážil aj jemne tečovanú strelu Sidelnyka. Domáci udreli prvýkrát v 29. min., kedy Boháč potiahol rýchlu kontru a Abaturov po šikovnej kľučke napálil loptu presne k žrdi. Ešte v hľadisku neutíchla radosť z prvého gólu, Shyray dostal v rohu šestnástky dostatok priestoru na to, aby krížnou strelou namieril k žrdi a zvýšil na 2:0. Lipany mohli kontrovať okamžite, lenže Drobňák priamy kop iba obtrel o spojnicu. Pred začiatkom druhého polčasu hecoval Bartoš svojich spoluhráčov, aby nezaspali úvod. Jeho slová však na úrodnú pôdu nepadli, lebo po pár sekundách stiahol Šimko prenikajúceho Sidelnyka. Ochranca svätyne hostí svoj tím pri priamom kope Palubu a následnej dorážke Kriváka dvoma brilantnými zákrokmi podržal. V 57. min. prihrával od čiary Grynyshyn, Boháč zakričal Sidelnykovi, nech mu pustí loptu a s prehľadom zvýšil na 3:0. Vranovčania boli pri chuti a po rohu v 62. min. pridal štvrtý presný zásah Kentoš. Hoci domáci mali nahraný komfortný náskok, mohli nakoniec vyhrať aj vyšším rozdielom, no Tabaka v závere ani jednu zo svojich troch šancí nevyužil. Naopak, Lipany v nadstavenom čase zahrávali priamy kop a na múrom zrazenú loptu najpohotovejšie zareagoval Jabcon, ktorý dal nekompromisne bodku za konečným výsledkom.

Góly: 29. Abaturov, 31. Shyray, 57. Boháč, 62. Kentoš – 90.+ Jabcon.

Zostava Vranov: Makó – Eštok (71. Dvorjak), Paluba, Krivák, Sakala, Shyray, Boháč, Kentoš (75. Mazur), Grynyshyn, Abaturov, Sidelnyk (64. Tabaka).

Zostava Lipany: Bartoš – Figura, Janič (46. Havrila), Šimko, Angelovič (38. Kolpák), Vysočan, Drobňák (70. Jabcon), Pončák, Blaško, Hudý, Gomoľa.

Hlasy trénerov:

Ivan Bubis (Vranov): „Náš problém bol v tom, že sme nedokázali premieňať šance, ktoré sme si vypracovali, pričom sme sa trápili najmä psychicky. Dnes to však bolo o inom, presadili sme sa hneď štyrikrát, čo si myslím, že by tímu malo pomôcť zbaviť sa bremena z predchádzajúcich výsledkov. Proti Lipanom som najviac spokojný s držaním a kontrolou lopty, plus rovnako dôležité bolo, že sa nám darilo zrýchliť prechod od útoku, z čoho potom plynuli aj naše možnosti. V týždni sme trošku zmenili priority v tréningu, viac sme sa sústredili na zakončenie a som rád, že to padlo na úrodnú pôdu.“

Emil Jacko (Lipany): „V prvom rade chcem pogratulovať Vranovu k zaslúženému víťazstvu. Trénerovi domácich závidím, že mal na trávniku jedenástich bojovníkov, ktorí na ihrisku zo seba odovzdali maximum, pretože sa potrebovali naštartovať a podľa toho aj hrali. Čo sa týka nášho mužstva, som sklamaný a frustrovaný. Hra možno nebola zlá, začali sme dobre, mali sme pološancu Drobňákom a keby sme išli do vedenia, neviem, ako to by to domáci riešili... Na druhej strane je pravdou, že za 90 minút sme si nevypracovali ani jednu gólovú príležitosť. Chlapcom som prízvukoval, že hoci sme v doterajšom priebehu inkasovali iba dva góly, musia ostať pri zemi, pretože už v Plavnici nebolo všetko v poriadku a dnes sme vyhoreli vo všetkých činnostiach. Keď hráči nebojujú za Lipany, za klub, nedajú srdce za svoje meno, je to pre mňa veľmi frustrujúce a nie som na nich hrdí.“

16. Sabinov 7 0 2 5 5:10 2

Ďalšie výsledky: Prešov B - Humenné 1:0, Stropkov - Plavnica 2:1, Haniska - V. Tatry 4:3, B. N. Ves - Sabinov 2:1, V. Revištia - Sp. N. Ves 1:1, V. Opátske - Giraltovce 3:0