vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V. liga - 11. kolo

N. Hrušov – Čierne n/T. 2:0 (0:0)
Kto prišiel v nedeľu na futbal, nenudil sa! Domáci v prvom polčase, okrem viacerých ofenzívnych akcií s rukopisom P. Šama, predviedli najmä v zadných radoch na ich pomery priveľa nepresností, čo hostia okamžite využívali na rýchle kontry. Už po necelých dvoch minútach hry chyboval v rozohrávke Kukuruc a po prihrávke M. Cigána sa v dobrej pozícii ocitol Dvorjak, no krížnou strelou minul. Domáci odpovedali akciou bratov Palkovcov, lenže Marošovmu zakončeniu chýbala razancia a Miklošov ďalekonosný priamy kop si Rozkoš s istotou postrážil. Hneď po tejto akcii skúšal na druhej strane strelecké šťastie Z. Cigán, avšak presnú mušku nemal ani on. Keďže hra mala spád, pri strelách Šama so Sabolom musel byť pozorný brankár Čierneho a pri následnej delovke Z. Cigána z uhla nemohol ostať pokojný ani Vaňo. N. Hrušov mal najväčšiu príležitosť v 29. min. – Grominov center vrátil pred bránu Albičuk a osamotený Michal Palko hlavičkoval zo siedmich metrov iba do rúk Rozkoša. Ten ukázal aj dobré čítanie hry, keď v poslednej chvíli hasil po šikovnom lobe Šama. Rovnakú akciu ponúkli o dve minúty aj hostia, no Vaňo bol pri kolmici Z. Cigána skôr ako Eliaš. V 40. min. naštartoval Poláček do šprintu Z. Cigána, ktorý sa presadil pri čiare a pokiaľ by prihral bratovi o čosi lepšie, mohlo byť pred bránou domácich poriadne horúco... Bodku za prvým polčasom dalo Čierne, ale tiesnený Grega netrafil loptu po štandardke ideálne.
Druhý polčas začal pre hostí nešťastne. V 46. min. Sabol v sklze ešte stihol odcentrovať a Migaš fauloval od brány smerujúceho Michala Palka. Loptu si na biely bod postavil Mikloš, no pálil iba do žrde! Domáci si všetko vynahradili v 58. min., kedy priamy kop z hranice šestnástky zakrútil do siete Michal Palko. Ten istý hráč o tri minúty vysunul Mezeja, ktorý sa pohral s obranou súpera a pre najlepšieho strelca N. Hrušova nebolo problémom zakončiť akciu druhým presným zásahom. Napriek tomu sa zverenci trénera S. Mihalčina nevzdali a po rohu musel pri šanci M. Cigána ukázať Vaňo poriadny kus brankárskeho umenia. V 72. min. poslal Z. Cigán popred obrannú líniu domácich skvelú loptu a pokiaľ by ju Poláček spracoval, ocitol by sa pred Vaňom sám. Od tohto momentu už ofenzívne preteky ustáli a za zmienku stoja už iba priamy kop Albičuka, či najmä Miklošov pohotový pokus o prekvapenie od stredového kruhu, ktorý si však Rozkoš postrážil.
Góly: 58. a 61. Michal Palko.
Zostava N. Hrušov: Vaňo – Albičuk, Kukuruc, Mikloš, Šamo, Maroš Palko, Čop, Gromina, Michal Palko (76. Hoľan), Mezej, Sabol (69. Kurec).
Zostava Čierne n/T.: Rozkoš – M. Cigán, Poláček (86. M. Varga), Dvorjak, Eliaš, Hric (69. Sirotiak), Kontura, Z. Cigán, Migaš, Grega, V. Varga.

Humenné – Bystré 1:1 (0:1)
Zápas sa od úvodu niesol v réžii domácich, ale Bystré veľmi zodpovedne bránilo a zároveň vyrážalo do rýchlych kontier. Po jednej z nich a nezištnej prihrávke Durkaja otvoril nekompromisne skóre P. Hatala. Hostia mohli pridať aj ďalšie presné zásahy, ale Ľ. Jankovič a Orosi sa v koncovke nepresadili. Po zmene strán Humenné ešte viac vystupňovalo tempo, z čoho pramenili nepríjemné situácie po nakopnutých loptách. Nakoniec sa hosťom stala osudnou skrumáž zo 68. min., kedy si loptu do siete nešťastne zrazil Gdovin. Bystré predsa len mohlo vyhrať, no P. Hatala druhý presný zásah nepridal.
Góly: 68. Čerňa – 15. P. Hatala.
Zostava Bystré: Galík – Orosi, Novotný, Gdovin, Komár, Durkaj, Pivovarník, M. Jankovič (90. Ivan), Ľ. Jankovič, Hreha (56. Vravec), P. Hatala (85. Sivák).

Hanušovce – Stakčín 1:3 (0:1)
Od úvodu boli aktívnejší domáci, ktorí si aj vypracovali viacero príležitostí, ale v prvom polčase sa ujala iba strela hosťujúceho Telvaka. Hanušovce sa tlačili pred bránu súpera aj po zmene strán, no opäť mierili do čierneho len hráči Stakčína. Čestný úspech domácich zaznamenal v závere hlavou P. Verčimák.
Góly: 90. P. Verčimák – 42. Telvak, 81. a 85. Veselovskyy.
Zostava Hanušovce: Suchý – Jabčanka, Beňko (67. E. Verčimák), P. Verčimák, Pilát (88. Holinga), Knašinský, Mathé, Čabala, Horvát, Štuller.

Sedliská – Udavské 5:1 (1:1)
Góly: 9., 80., 83., 84. Vanšovský, 59. Vasiľov – 16. Vološin.
Zostava Sedliská: K. Balint – Zahorodnik, Baran (66. Dančevský), Vanšovský, I. Baník, M. Murín, V. Murín, Hudák, J. Baník (85. Fajčák), Vasiľov, Kertis (24. Šeba).

Sačurov – Soľ 0:5 (0:3)
Soľ potvrdzovala úlohu favorita hneď od úvodu, keď po šiestich minútach hry vyhrávala rozdielom dvoch gólov. Sačurov však hrozil tiež, ale Tokárov priamy kop Dudáš vytesnil a za stavu 0:2 zachraňoval na čiare Berta. Keď v 27. min. zvýšil Hajník, hostia mali zápas jasne pod kontrolou. Druhý polčas sa hral prevažne medzi šestnástkami, no Soľ má vo výbornej forme hrajúceho Ladomerského, ktorý najskôr pripravil pozíciu pre Demčáka a v 84. min. uzavrel delovkou na konečných 0:5. Za zmienku ešte stojí fakt, že čestný úspech Sačurova mohol zaznamenať zo samostatného nájazdu Tokár, lenže Dudáš si čisté konto uchránil.
Góly: 3. Ihnát, 6. Sakala, 27. Hajník, 79. Demčák, 84. Ladomerský.
Zostava Sačurov: Tomaškovič – Dargaj, Bereš, Dely, Lukáč (61. Berenda), Soták, Hric, D. Tokár, Bratko, P. Tokár (82. Gazda), Hajduk (69. Novický).
Zostava Soľ: Dudáš – Berta, Hrivňák, Tokár, Kmec (61. Demčák), Gazdík, Hajník, Fedor (44. Biž), Ihnát, Sakala (72. Onduško), Ladomerský.

1. Stakčín    11    9    0    2    25:13    27
2. Hanušovce n/T    11    7    1    3    19:16    22
3. Vyšný Mirošov    11    6    3    2    31:14    21
4. Soľ    11    6    2    3    22:11    20
5. Nižný Hrušov    11    6    2    3    24:14    20