Vranov – V. Opátske 3:0 (2:0)

Šport / Futbal / Vranov – V. Opátske 3:0 (2:0)

Hostia naznačili svoj potenciál hneď v úvodnej 10-minútovke, keď sa dostali k dvom priamym kopom tesne za hranicou šestnástky, ale ani v jednom prípade Makó zasahovať nemusel. Vranovčania s reakciou dlho neotáľali a v 14. min. po centri Shyraya udrel nechytateľnou hlavičkou Mazur. Neubehla ani minúta, ukrajinský snajper dostal loptu za obranu, obišiel aj Pellu a s prehľadom zvýšil na 2:0. Otraseného súpera mohol o niekoľko ďalších desiatok sekúnd knokautovať Kaidrovych, no brankár V. Opátskeho jeho obaľovačku z 20 m na dvakrát kryl. Hostia sa však nevzdali a naďalej sa pokúšali dostať do zápasu. Hoci mali niekoľko zaujímavých štandardiek, bezprostredne Makóa neohrozili. Naopak, v 40. min. sa dostala lopta cez Mazura s Boháčom ku Shyrayovi a Pella musel predviesť opäť výborný zákrok.
V. Opatské vstúpilo do druhého dejstva aktívne – Steininger pálil z pár metrov do Kaidrovycha a vzápätí prišiel z lavičky pokyn na preskupenie radov s modelom na troch obrancov. V 57. min. však vymyslel skvelú kolmicu Boháč a Mazur po samostatnom nájazde skompletizoval hetrik. Po hodine hry najskôr Kentoš odobral súperovi na polovici loptu, vyviezol ju do pokutového územia Košičanov a po jeho aktivite pálil nad bránu Boháč. O šesť minút si kapitán domácich splnil aj defenzívne úlohy, pretože zakončenie Bandžucha upratal v poslednej chvíli do bezpečia práve on. V závere ešte skúšali po zlých odkopoch Pellu šťastie ďalekonosnými pokusmi z hĺbky ihriska Kaidrovych s Boháčom, no ani jeden z nich už presne nemieril.
Góly: 14., 15., 57. Mazur.
Zostava Vranov: Makó – Eštok (88. Kulman), Kentoš, Krivák, Dvorjak, Shyray, Lazebnyi, Kaidrovych, Abaturov (78. Soták), Boháč, Mazur (83. Tabaka).
Zostava V. Opátske: Pella – Kudlata, Sciranka (26. Matyi), Majný, Šosták Vilčko, Seman, Bandžuch (78. Riemer), Turczyk (36. Kočiš), Steininger, Maďarik.