Vranov - Snina 2:0 (1:0)

Šport / Futbal / Vranov - Snina 2:0 (1:0)

Vranov vstúpil do stretnutia ofenzívnym maršom podľa jednoduchej rovnice – hostia ponúkali priestor a domáci ho využívali. Už v 1. min. sa na pravej strane presadil pri čiare Kulich a po jeho prihrávke sa ocitol sám pred Lojkom Mazur, ktorého brankár Sniny výborným zákrokom nohou vychytal. Kulich bol pri chuti a keď v 10. min. šmýkačkou v strede ihriska vysunul Mazura, ukrajinský legionár mal šancu na reparát, no v tomto prípade jeho krížna strela z hranice šestnástky zaletela vedľa žrde. O šesť minút si obidvaja úlohy vymenili. Centroval Mazur a po Kulichovej hlavičke predviedol Lojka ďalší fantastický zákrok. Vranovčania sa dočkali v 19. min., kedy sa za obranu dostal Vožný. Loptu hodil okolo vybiehajúceho gólmana súpera a pre Dvorjaka ju už nebolo problémom dokopnúť z pár centimetrov do prázdnej brány. Aj v druhej polovici prvého polčasu sa domáci snažili postupovať podľa osvedčeného ofenzívneho scenára. Hoci im to vynieslo pár zaujímavých momentov, bezprostredne bránu súpera neohrozili. Hráči Sniny ukázali pár zábleskov v snahe dostať sa do kontier, lenže v útoku veľa vody nenamútili a jediná ďalekonosná strela do stredu brány Makóa pokoriť nemohla. Hostia mohli toto konštatovanie zmeniť tri minúty po zmene strán. Lukáč s Vyshnevskyim sa po rohu ocitli sami na päťke, no po hlavičke smerovala lopta nad bránu. Hneď z následného protiútoku prihrával pred bránu Vožný a Kulichovi stačilo len dokončiť akciu doťuknutím, lenže Lojka stihol opäť zázračným zákrokom všetko zahasiť. V 53. min. rozbehol akciu Kulich, v jeho práci pokračoval Kuhajdík, ktorého v pokutovom území fauloval Dický a Krivák sa z bieleho bodu nemýlil. Makó musel v druhom polčase zasahovať iba raz, priamy kop Pčolu k žrdi si postrážil. V 78. min. sa Lojka predviedol dlhým výkopom a tiesnený Vyshnevskyi prekopol. Bodku za stretnutím dal spálenou tutovkou Dvorjak a Mazur obaľovačkou do žrde.

Góly: 19. Dvorjak, 54. Krivák z 11m.
ŽK: 33. Dvorjak, 89. Paluba - 52. Kuznetsov.
Rozhodoval Ištoňa.
Zostava Vranov: Makó - Eštok, Paluba, Krivák, Sakala - Kulich, Dvorjak (86. Kentoš), Shyray, Kuhajdík, Vožný (71. Grynyshyn) - Mazur (88. Tabaka).
Zostava Snina: Lojka - Lukáč, Dický, Hišem, Jankaj - Popovič (84. Čop), Vyshnievskyi, Wiener, Kuznetsov (56. Hanc) - Pčola, Drančák (71. Ferko).

Ostatné výsledky: Humenné – Sabinov 0:5, Michalovce B - Lipany 1:2, Haniska – V. Opátske 2:0, Stropkov – Giraltovce 3:0, Prešov B – Sp. N. Ves 2:1, Plavnica – V. Tatry 1:0.