Vranov – Bard. N. Ves 2:2 (2:2)

Šport / Futbal / Vranov – Bard. N. Ves 2:2 (2:2)

Hostia boli v prvom polčase lepším a nebezpečnejším tímom, no napriek tomu museli dvakrát dobiehať náskok súpera. V 7. min. dostal na hranici šestnástky dostatok priestoru Vožný, ktorý si spracoval ťažkú loptu, naviedol ju a trafil parádne k žrdi – 1:0. Keď si Kačmár o dve minúty poradil so strelou Kuhajdíka z 20 metrov, začal ofenzívny koncert hráčov Bardejovskej Novej Vsi. Na konci úvodnej desaťminútovky vnikol do pokutového územia Mihalov, no v sľubnej pozícii premrhal správny moment na strelu, či prihrávku. Podstatne bližšie ku gólu bol po Vasiliakovom centri Jančošek, ale sám v tutovke popri vybiehajúcom Gmitterovi prestrelil. V 15. min. vrátil ťažkú loptu pred bránu Jančošek a Šott pálil z výbornej pozície tesne vedľa spojnice. O minútu sa kapitán hostí ocitol v ďalšej dobrej situácii a v tomto prípade už Gmitter musel zasahovať. Na druhej strane vrátil Kačmára do zápasu strelou Kaidrovych, lenže v 22. min. Macečko vysunul Kiseľa. Hoci jeho prihrávku domáca obrana zblokovala, šikovný stredopoliar sa k lopte dostal opäť a krížnou strelou vyrovnal – 1:1. Vranovčanov tento vývoj nezlomil, pretože v 29. min. pálil Kuhajdík, Kačmár jeho strelu skvelou robinsonádou vyrazil a keďže mu spoluhráči nepomohli, Vožný pohodlne dorazil – 2:1. Hostia potrebovali na odpoveď iba štyri minúty. Vasiliakov dôraz platil na Eštoka, ktorý ho v pokutovom území fauloval a Macečko sa z penalty nemýlil – 2:2. Štyri presné zásahy za necelý polčas sú pekným výsledkom, ale nemuselo ostať iba pri nich, lebo Macečko s Kiseľom pálil nad a Vasiliakovu štandardku na druhú žrď vytiahol Gmitter na roh.
V druhom polčase, aj v dôsledku taktických pokynov, kedy hostia začali klásť viac dôraz na to, aby neotvárali priestor na vlastnej polovici, nastali pre ofenzívnych hráčov ťažšie časy. Napriek tomu, že v obidvoch pokutových územiach bolo menej situácií, ktoré by bezprostredne volali po góle, diváci sa nenudili. Domáci chceli tri body a Bard. N. Ves v kontrách ukázala, že jej hráči tiež nie sú s remízou zmierení. Hoci snahu ani jednému z tímov uprieť nemožno, fanúšikovia už viac presných zásahov v tomto zaujímavom stretnutí nevideli.
Góly: 6. Vožný, 29. Vožný – 22. Kiseľ, 34. Macečko z 11 m.
ŽK: 33. Eštok, 36. Kaidrovych, 70. Vožný, 82. Mazur – 27. Mihalov, 72. Kiseľ, 77. Macečko, 79. Šott, 89. Jančošek.
Zostava Vranov: Gmitter – Eštok, Paluba, Dvojak, Sakala, Vožný, Kentoš (66. Boháč), Kaidrovych, Grynyshyn, Kuhajdík, Mazur.
Zostava Bard. N. Ves: Kačmár – Peregrim, Knap, Pribytný, Mihalov, Šott, Vasiliak, Jančošek, Macečko (89. Soroka), Bajus, Kiseľ.

Ostatné výsledky: Lipany – Stropkov 2:1, Humenné – Michalovce B 2:0, V. Tatry – V. Opatské 2:4, Prešov B – Haniska 0:1, Plavnica – V. Revištia 1:1, Sabinov – Giraltovce 3:0, Snina – Sp. N. Ves 3:4.