Michalovce „B“ - Vranov 0:4 (0:1)

Šport / Futbal / Michalovce „B“ - Vranov 0:4 (0:1)

Domáci mladíci držali s Vranovom krok iba v prvom polčase. Michalovčania trpeli v ofenzíve na množstvo nepresností a keď po zmene strán začali strácať koncentráciu, o víťazovi nebolo pochýb.
Hostia prvýkrát pohrozili po desiatich minútach hry, kedy si Kuhajdíkov pas spracoval Vožný, ale Grynyshyn jeho spätnú prihrávku netrafil najideálnejšie. V 22. min. sa Kuhajdík ešte len zastreľoval, keď priamy kop z 25 m poslal pár centimetrov nad brvno. Všetko si však vynahradil v 33. min. S Grynyshynom zahrali roh nakrátko, hosťujúci stredopoliar si naviedol loptu a cez spleť hráčov ju krížnou strelou poslal k žrdi – 0:1. O dve minúty vysunul opäť Kuhajdík za obranu Boháča, no Holienčin sa pri jeho strele vytiahol. Podobnú akciu predviedli Vranovčania aj v 44. min., keď sa v úlohe prihrávajúceho predstavil Grynyshyn a tiesnený lobom nepresne zakončoval Vožný. V prípade domácich stojí za zmienku iba individuálna akcia Tótha v úvode, ktorú strelou do Kriváka zakončil Caballero a v závere nezapršalo ani zo situácie, kedy lopta po centri poskakovala pred Gmitterom.
Keďže v druhom polčase domáci prepadli v „skúške z koncentrácie“, nielenže nemohli pomýšľať na lepší výsledok, ale s chuťou hrajúcemu súperovi podstatne uľahčili cestu za hladkým víťazstvom. Pár sekúnd po návrate z kabín Janočko neustrážil Boháča, ktorý pohodlne zvýšil na 0:2. Kapitán Zemplína mal v 53. min. problém aj s dôrazom Vožného, no Holienčin jeho pokus z uhla zlikvidoval. V 55. min. brankár Michaloviec odkopol loptu iba ku Kentošovi. Ten stojac v stredovom polkruhu neváhal, okamžite vyslal presný projektil a gólman domácich, vracajúc sa do brány, musel svoju chybu hasiť robinsonádou. Hostia mali v týchto fázach priebeh pod kontrolou a súpera od ďalšieho gólu po priamom kope Kuhajdíka zachránila iba žrď. Vranov sa predsa len dočkal aj tretieho presného zásahu, pri ktorom si Grynyshyn s Kuhajdíkom zopakovali spoluprácu z 33. min., len s tým rozdielom, že v tomto prípade zakončoval ukrajinský legionár. Snáď najviac pomer síl na trávniku vystihla 75. min. Holienčin zahral päťku priamo k na šestnástke stojacemu Boháčovi, ktorý ponúknutou šancou nepohrdol a na druhej strane o pár desiatok sekúnd po centri Tótha nikým neatakovaný útočník Michaloviec v tutovke vysoko prekopol. Posledné slovo patrilo Kentošovi, ktorý najskôr skúšal strelecké šťastie z 25 m a v 82. min. vymyslel kolmicu na Boháča, ale Holienčin ho vďaka pohotovému vybehnutiu stihol vychytať.
Góly: 46. a 75. Boháč, 33. Kuhajdík, 66. Grynyshyn.
ŽK: 63. Vaško, 77. Struňák - 65. Sakala.
MICHALOVCE B: Holienčin - Kimák, Mindžák, Tóth, Kolesár (74. Struňák) - Chovanec (46. Kovtaliuk), Vaško, Caballero, Mikovčík (54. Sopata) - Kiss, Janočko.
VRANOV: Gmitter - Dvorjak (80. Mihál), Paluba, Krivák, Sakala - Vožný, Kaidrovych, Kuhajdík (88. Kulman), Kentoš (86. Gaži), Grynyshyn - Boháč.

Ostatné výsledky: Sp. N. Ves – Sabinov 5:0, Bard. N. Ves – Prešov B 1:0, V. Revištia – Humenné 4:1, V. Opátske – Plavnica 2:0, Giraltovce – Stropkov 3:1, Snina – Lipany 2:0, Haniska – Stropkov 4:0.