Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Volejbalový turnaj v Benkovciach vyhral Cherry Team

Správy / Obce / Volejbalový turnaj v Benkovciach vyhral Cherry Team

Volejbalový turnaj v Benkovciach vyhral Cherry Team

K športovým udalostiam v obci Benkovce neodmysliteľne patrí Volejbalový turnaj, ktorý sa tento rok zapísal do Kroniky obce svojím 5. ročníkom. Starostka obce Benkovce Ing. Viera Pavlišková spolu so svojimi spolupracovníkmi pripravila pre občanov Benkoviec tiež súťaž vo varení gulášu, skákací hrad či maľovanie na tvár. K tomu všetkému nesmelo chýbať občerstvenie a dobrá hudba v podaní rómskej kapely zo Žalobína.

5. ročník volejbalového turnaja sa konal 25. júla (v sobotu) 2015 na ihrisku v Benkovciach. Napriek horúčavám, ktoré nás sprevádzajú celé leto, sa našli priaznivci volejbalu, ktorí si prišli zasúťažiť a zabaviť sa. Súťažilo 7 tímov, a to tím All stars s kapitánkou Andreou Kužmovou, Cherry tím s kapitánom, bývalým starostom Benkoviec, Ing. Jozefom Telepúnom, Klub guľových športov na čele s Adriánom Durecom, tím zo Slovenskej Kajne s kapitánom Štefanom Vasilkom, tím Tigrice s kapitánom MVDr. Martinom Uhrínom, Torpéda na čele s Dominikom Gallikom a Šarkane s kapitánom Pavlom Gažom. O správnom priebehu zápasu rozhodovali p. Michal Bufla a Michal Chovanec, ktorý k nám zavítal až z Prahy. Hralo sa v dvoch skupinách a o umiestnenie bojovali víťazi skupín.

Na 1. mieste sa už tradične umiestnil Cherry tím, 2. miesto získal tím zo Slovenskej Kajne a 3. miesto vybojoval Klub guľových športov. Ocenenie najlepší hráč turnaja si odniesol Adrián Durec a za najlepšiu hráčku rozhodcovia zvolili Benkovčanku Mgr. Petronelu Olšavovú.

Benkovčania hostili aj šikovných kuchárov, ktorí súťažili vo varení gulášu. Zúčastnili sa 4 družstvá, a to Bučky ZOM, ktoré reprezentovali starosta obce Zlatník p. Juraj Balog, starosta obce Petkovce p. Pavol Hybala a starosta obce Čierne nad Topľou p. Vladislav Dvorjak. Podporiť ich prišli starosta z Vyšného Žipova Mgr. Miroslav Ondič a starosta zo Skrabského p. Ján Mičko. Ďalšie družstvo tvorili zástupcovia obce Žalobín na čele so starostkou Mgr. Valériou Račkovou. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo z Malej Domaše na čele so starostom a poslancom VÚC Mgr. Jaroslavom Makatúrom. A samozrejme, nesmelo chýbať aj družstvo Benkoviec na čele s poslancom Slavomírom Čečkom, ktorému pomáhali p. Jolana Turčíková a Miroslav Záhorodník. Predsedom poroty bol Ing. Štefan Hreha, poslanec NR SR a predseda OR SMER – SD. Medzi hostí v porote patril aj poslanec Ing. Štefan Topľanský, ktorý reprezentoval lesný a pozemkový odbor OÚ Vranova nad Topľou. 1. miesto vo varení gulášu nakoniec získali Bučky ZOM.

Celé podujatie by sa neuskutočnilo bez našich sponzorov, vďaka ktorým sme mohli stráviť príjemné športové popoludnie v Benkovciach. Medzi hlavných sponzorov patrili obec Benkovce, SMER – SD, Klub guľových športov a HEINEKEN. Ďakujeme tiež všetkým účastníkom, ktorí svojou prítomnosťou podporili obecnú akciu. Volejbal hrávajú v Benkovciach súčasne viaceré generácie. Cestou z Vranova na začiatku Benkoviec môžete neraz vidieť, ako hrajú na ihrisku volejbal deti spolu s dospelými. Naša obec sa aj takýmto spôsobom snaží pritiahnuť mladých k spoločným aktivitám. Pre mladšiu generáciu už nie je atraktívne stretnúť sa a venovať sa kolektívnej športovej činnosti. Väčšina sa venuje cyklistike či kulturistike, a to sú individuálne športy. Potom sa ťažko pestuje v deťoch tímový duch a ten je potrebný v rôznych profesiách. Nie je jednoduché prísť medzi cudzích ľudí na ihrisko, keď sme zvyknutí na pohodlie našich domovov. No sme súčasťou jednej obce, tak nech láska k nášmu rodisku prevýši nad všetko ostatné. Príkladom nech pre nás sú už vyššie spomínané tímy, ktoré začali tradíciu volejbalového turnaja v Benkovciach, a ktoré sa ho zúčastňujú každý rok. Niektorí kvôli tomu cestujú až z Košíc či z Vranova. Ďakujeme tiež starostke Benkoviec Ing. Viere Pavliškovej za jej odhodlanie, vďaka ktorému už po niekoľkýkrát zorganizovala takéto skvelé podujatie. Víťazom a oceneným blahoželáme a tešíme sa na budúcoročnú odvetu!

Mgr. Katarína Hladká

Volejbalový turnaj v Benkovciach vyhral Cherry Team

Správy / Obce / Volejbalový turnaj v Benkovciach vyhral Cherry Team

Volejbalový turnaj v Benkovciach vyhral Cherry Team

K športovým udalostiam v obci Benkovce neodmysliteľne patrí Volejbalový turnaj, ktorý sa tento rok zapísal do Kroniky obce svojím 5. ročníkom. Starostka obce Benkovce Ing. Viera Pavlišková spolu so svojimi spolupracovníkmi pripravila pre občanov Benkoviec tiež súťaž vo varení gulášu, skákací hrad či maľovanie na tvár. K tomu všetkému nesmelo chýbať občerstvenie a dobrá hudba v podaní rómskej kapely zo Žalobína.

5. ročník volejbalového turnaja sa konal 25. júla (v sobotu) 2015 na ihrisku v Benkovciach. Napriek horúčavám, ktoré nás sprevádzajú celé leto, sa našli priaznivci volejbalu, ktorí si prišli zasúťažiť a zabaviť sa. Súťažilo 7 tímov, a to tím All stars s kapitánkou Andreou Kužmovou, Cherry tím s kapitánom, bývalým starostom Benkoviec, Ing. Jozefom Telepúnom, Klub guľových športov na čele s Adriánom Durecom, tím zo Slovenskej Kajne s kapitánom Štefanom Vasilkom, tím Tigrice s kapitánom MVDr. Martinom Uhrínom, Torpéda na čele s Dominikom Gallikom a Šarkane s kapitánom Pavlom Gažom. O správnom priebehu zápasu rozhodovali p. Michal Bufla a Michal Chovanec, ktorý k nám zavítal až z Prahy. Hralo sa v dvoch skupinách a o umiestnenie bojovali víťazi skupín.

Na 1. mieste sa už tradične umiestnil Cherry tím, 2. miesto získal tím zo Slovenskej Kajne a 3. miesto vybojoval Klub guľových športov. Ocenenie najlepší hráč turnaja si odniesol Adrián Durec a za najlepšiu hráčku rozhodcovia zvolili Benkovčanku Mgr. Petronelu Olšavovú.

Benkovčania hostili aj šikovných kuchárov, ktorí súťažili vo varení gulášu. Zúčastnili sa 4 družstvá, a to Bučky ZOM, ktoré reprezentovali starosta obce Zlatník p. Juraj Balog, starosta obce Petkovce p. Pavol Hybala a starosta obce Čierne nad Topľou p. Vladislav Dvorjak. Podporiť ich prišli starosta z Vyšného Žipova Mgr. Miroslav Ondič a starosta zo Skrabského p. Ján Mičko. Ďalšie družstvo tvorili zástupcovia obce Žalobín na čele so starostkou Mgr. Valériou Račkovou. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo z Malej Domaše na čele so starostom a poslancom VÚC Mgr. Jaroslavom Makatúrom. A samozrejme, nesmelo chýbať aj družstvo Benkoviec na čele s poslancom Slavomírom Čečkom, ktorému pomáhali p. Jolana Turčíková a Miroslav Záhorodník. Predsedom poroty bol Ing. Štefan Hreha, poslanec NR SR a predseda OR SMER – SD. Medzi hostí v porote patril aj poslanec Ing. Štefan Topľanský, ktorý reprezentoval lesný a pozemkový odbor OÚ Vranova nad Topľou. 1. miesto vo varení gulášu nakoniec získali Bučky ZOM.

Celé podujatie by sa neuskutočnilo bez našich sponzorov, vďaka ktorým sme mohli stráviť príjemné športové popoludnie v Benkovciach. Medzi hlavných sponzorov patrili obec Benkovce, SMER – SD, Klub guľových športov a HEINEKEN. Ďakujeme tiež všetkým účastníkom, ktorí svojou prítomnosťou podporili obecnú akciu. Volejbal hrávajú v Benkovciach súčasne viaceré generácie. Cestou z Vranova na začiatku Benkoviec môžete neraz vidieť, ako hrajú na ihrisku volejbal deti spolu s dospelými. Naša obec sa aj takýmto spôsobom snaží pritiahnuť mladých k spoločným aktivitám. Pre mladšiu generáciu už nie je atraktívne stretnúť sa a venovať sa kolektívnej športovej činnosti. Väčšina sa venuje cyklistike či kulturistike, a to sú individuálne športy. Potom sa ťažko pestuje v deťoch tímový duch a ten je potrebný v rôznych profesiách. Nie je jednoduché prísť medzi cudzích ľudí na ihrisko, keď sme zvyknutí na pohodlie našich domovov. No sme súčasťou jednej obce, tak nech láska k nášmu rodisku prevýši nad všetko ostatné. Príkladom nech pre nás sú už vyššie spomínané tímy, ktoré začali tradíciu volejbalového turnaja v Benkovciach, a ktoré sa ho zúčastňujú každý rok. Niektorí kvôli tomu cestujú až z Košíc či z Vranova. Ďakujeme tiež starostke Benkoviec Ing. Viere Pavliškovej za jej odhodlanie, vďaka ktorému už po niekoľkýkrát zorganizovala takéto skvelé podujatie. Víťazom a oceneným blahoželáme a tešíme sa na budúcoročnú odvetu!

Mgr. Katarína Hladká

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok