Humenné – Vranov 0:0

Šport / Futbal / Humenné – Vranov 0:0

Headliny. Zápas sa hral v horúcom počasí, preto hlavný rozhodca Mišenčík vyhradil v prvom polčase priestor na občerstvenie pre hráčov pri striedačkách až dvakrát. Vranov si mohol v nedeľu dovoliť viac, ale ráta sa aj bod, a ten je doma. Najlepším hráčom hostí bol obranca Martin Staško.

V 2. min. zakombinovali na polovici ihriska pri autovej čiare Sakala s Kokočákom, ktorý prestrčil loptu na Grynyshyna. Ukrajinský legionár poslal diagonálny pas do pokutového územie súpera, kde volejom zakončil Boháč. Hoci nemieril presne, akcia spĺňala kritéria z kategórie prísnejších. Domáci sa snažili presadiť kombinačnou hrou, no najväčšie príležitosti mali po individuálnych akciách. Najskôr v 7. min. zahrával nepríjemne priamy kop Harakaľ a v 28. min. pálil A. Hricov, ktorého strelu pred Makóom nadvihol hlavou v poslednej chvíli Staško.
Humenné alias Svidník malo najväčšiu príležitosť na skórovanie tri minúty po zmene strán, keď sa k spätnej prihrávke dostal A. Hricov, ale Makó ho v tutovke vychytal. Napriek viacerým kontrám Vranov v ofenzíve veľa vody nenamútil. V 63. min. škrtol Brendza rukou po strele Grynyshyna a loptu poslal za päty nabiehajúceho Boháča. Po Komárovej kolmici vystavil útočníkovi MFK pre zmenu stopku sklzom do jeho delovky Harakaľ.

V prvej polovici druhého polčasu znudený podávač lôpt vyriekol takmer osudné proroctvo: „Gól padne v 80. min.“ Chlapec mal skoro pravdu, pretože desať minút pred koncom letel smerom na druhú žrď Vranova nevinný center. Všetci očakávali, že lopta preletí do autu, ale na prekvapenie padla presne na spojnicu!

V závere sa domáci snažili presadiť centrami zo štandardiek, Makó však vzdušný priestor spoľahlivo uzavrel. Napriek tomu sa predsa len vkradlo na tribúny vzrušenie, a to hneď dvakrát. V 87. min. sa po dôraze Košu ponúkali Potoma s Mukulichinskyim dovtedy, kým ich obrana hostí nezablokovala, pričom fakt, že nezakončil, si môže vyčítať najmä prvý menovaný. Bodka za stretnutím prišla v prvej minúte nadstaveného času - A. Hricov tratil ruku Staška, ale keďže ju mal pri tele, rozhodca Mišenčík volanie fanúšikov po pokutovom kope správne nevypočul.

ŽK: 27. Potoma – 38. Straka.
Zostava Humenné: Brendza – M. Hricov, Harakaľ, Potoma, Petrik, Vaľany (46. Kochan), Karala, A. Hricov, Puchír (72. Pavelčák), Paňko (61. Koša), Mikulichinskyi.
Zostava Vranov: Makó – Sakala, Staško, Gdovin, Paluba, Grynyshyn, Kokočák, Straka (41. Dvorjak), Komár, Kiss (46. Babej, 80. Kotľár), Boháč.

Ostatné výsledky: Lipany - Moldava 1:2, Giraltovce - V. Revištia 2:0, V. Opátske - Trebišov 10:0, Snina - Bard. N. Ves 4:0, Sabinov - Krásna 2:2, Pušovce - Stropkov 2:1, Plavnica - Prešov B 0:0.