vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Motto M. Vargovčáka: Kristova láska nás spája

Motto M. Vargovčáka: Kristova láska nás spája

V utorok prijal primátor mesta Ján Ragan novovymenovaného zborového farára Mgr. Martina Vargovčáka s manželkou Kristínou.

Martin Vargovčák bol za zborového farára zvolený spomedzi 2 kandidátov 28. júna. V meste Vranov nad Topľou pôsobí od 15. 8. a slávnostne uvedený do pozície zborového farára bude 8. novembra.

Manželka Kristína, taktiež farárka, bude po svojej materskej dovolenke pôsobiť ako námestná farárka na kaplánskom mieste. Pred zvolením za zborového farára pôsobil spolu s manželkou šesť rokov ako farár Cirkevného zboru v Turanoch nad Váhom. Ich hlavným mottom je: „Kristova láska nás spája.“

Vo Vranove chce M. Vargovčák pokračovať v začatej práci, zamerať sa na ekuméniu, hľadať nové formy oslovenia ľudí pre nový kresťanský život a dokazovať, že evanjelium nie je pre cirkev. Okrem iného sa chce ďalej venovať aj svojej záľube - organizovaní organových koncertov. Prvý takýto koncert plánuje už počas Vianoc.

Mgr. Martin Vargovčák je v poradí už tretí zborový farár pôsobiaci vo Vranove nad Topľou. Prvým zborovým farárom bol Koloman Líška, ktorý ako zborový farár v meste Vranov nad Topľou pôsobil 55 rokov. V poradí druhým zborovým farárom bol Mgr. Slavomír Gallo, ktorý v meste Vranov nad Topľou pôsobil 21 rokov.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Lead boar 728x92
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum