B. Petro: Ak by sme vyrovnali, verím, že neprehráme

Šport / Futbal / B. Petro: Ak by sme vyrovnali, verím, že neprehráme

Očakávania pred duelom 9. kola medzi MŠK Tesla Stropkov a MFK Vranov by sa dali zhrnúť do dvoch otázok. 1. Podarí sa domácim zhodiť psychickú deku po troch prehrách? 2. Urobia hostia pokrok pri hľadaní vlastnej futbalovej tváre? Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Erika Anguša bolo viac spokojnosti, aj radosti badať na tvárach zverencov trénera Pavla Piršča.

Hoci ani jednému zo súperov sa nedostatok nasadenia v prvom polčase vyčítať nedá, futbalové korenie sypali hráči v pokutových územiach iba sporadicky. Keďže hostia nedokázali v ofenzívnych priestoroch výraznejšie podržať loptu, v dôsledku čoho museli viac pozornosti venovať defenzíve, pred Stropkovčanmi stála úloha prekonať husto utkanú obrannú pavučinu. V takýchto prípadoch platí, že ak si obrana neoddýchne, stáva na náchylnou na zaváhania a trpezlivo hrajúci domáci sa dočkali v závere úvodného dejstva. Najskôr síce zakrútil Daniel Petrišin priamy kop iba do žrde, no o pár desiatok sekúnd si v 44. min. nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete Martin Staško. Ďalší moment s neveriacimi pohľadmi v tvárach fanúšikov Vranova prišiel po zmene strán, keď Peter Kokočák trestuhodne zahodil dokonalú tutovku a o dvanásť minút po akcii Miroslava Demča s Filipom Špakom viedli domáci 2:0... „Po sérii piatich zápasov bez prehry sme urazili šťastenu v Pušovciach, kde sme inkasovali v poslednej minúte a v ďalších dvoch stretnutiach na nás doľahla herná kríza. Možno chlapci v podvedomí rátali s tým, že v súbojoch s Plavnicou a Svidníkom im to pôjde ľahšie, ale opak bol pravdou. Keďže futbal nám v nich ukázal svoju krutejšiu tvár, o to viac sme chceli dnes bodovať naplno. Vranov potvrdil, že je ťažkým súperom, preto som rád, že sa nám podarilo vyhrať a pritom aj neinkasovať. Stále platí, že máme mladé mužstvo, na ktorom môžeme stavať, no hráči si musia viac veriť, viac si na ihrisku dovoliť a potom bude naša hra v poriadku,“ konštatoval tréner MŠK Tesla Stropkov Pavel Piršč.

Vranov v aktuálnej sezóne trpí na detaily, v ktorých ho limituje kvalita individualít. Preto hľadanie futbalovej tváre, napriek náznakom, pokračuje ďalej. Trénerský tandem Bartolomej Petro – Dušan Durkaj vyskúšal model s útočným dvojzáprahom Daniel Kiss – Peter Kokočák, do stredovej formácie posunuli Volodymira Starostu a prvýkrát dostal príležitosť v základnej zostave Peter Vasilko. Pod lupou sa môžeme o hernom prejave hostí baviť pozitívne, či z pohľadu rezerv celé hodiny, no v princípe platí, že v nedeľu im chýbal líder, ktorý by, podobne ako Michal Kotľár s Prešovom B, ponúkol podobný magický moment. Po zmene strán síce Vranovčania viditeľne pridali, no ak sa nepremení šanca, akú mal v 58. min. P. Kokočák, na lepší výsledok sa pomýšľať nedá. „Pripravovali sme sa na ťažký a pre nás prestížny zápas, lebo medzi Stropkovom a Vranovom bola vždy správna futbalová rivalita. Aj prvý polčas ukázal, že to bude viac o nasadení a bojovnosti. Z môjho pohľadu sa hral živý zápas s veľkým množstvom súbojov. Každopádne sme opäť doplatili na sériu chýb v defenzíve, ktoré vyvrcholili vlastným gólom, čo by sa našim najskúsenejším hráčom stavať nemalo. Do druhého polčasu sme išli s tým, že budeme hrať trpezlivo a dovolím si tvrdiť, že v prvých pätnástich minútach sme na súpera vybehli, z čoho pramenila čistá šanca Peťa Kokočáka. Ak by sme vyrovnali, verím, že neprehráme. Znovu však platilo nedáš – dostaneš... Pri bránení sme urobili niekoľko chýb a Stropkov viedol 2:0... Z tohto vývoja a konečného výsledku som síce smutný, ale musíme dvihnúť hlavy a pripraviť sa na Krásnu,“ zdôraznil tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.