Stropkov – Vranov 2:0 (1:0)

Šport / Futbal / Stropkov – Vranov 2:0 (1:0)

Súboj dvoch tradičných súperov mal najmä v prvom polčase vysoké tempo, no ani jedno z mužstiev si vážnejšiu príležitosť v úvodnej polhodine nevypracovalo. Za zmienku stojí prudká strela Mariána Dolutovského zo strednej vzdialenosti v 23. minúte. Bývalý brankár Stropkova Erik Makó jeho pokus vyrazil na kopačky svojich spoluhráčov, ktorí loptu odvrátili do bezpečia. V 35. minúte sa mohli vedenia ujať Vranovčania, po krídelnej akcii a strieľanom centri Komára však nedokázali loptu dotlačiť za bránkovú čiaru. Tesne pred koncom prvého polčasu najprv Jakubčo hlavičkou opečiatkoval žrď po centri Demča, no skóre sa menilo až z následnej akcie. Po nepríjemnom centri Mariána Dolutovského si loptu v 44. minúte smolne zrazil do vlastnej brány dirigent hosťujúcej obrany Martin Staško. Na začiatku druhého dejstva sa o navýšenie vedenia pokúšal strelou spoza šestnástky Demčo, lopta z jeho kopačky skončila pár centimetrov od pravej žrdi Makóa. V 55. minúte mal pár sekúnd po svojom príchode na ihrisko sľubnú príležitosť Filip Špak, no hlavou takisto netrafil priestor brány. Hostia mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v 58. minúte. Po centri z pravej strany sa v päťke domácich ocitol nikým nekrytý Kokočák, v „tutovej“ pozícii hlavičkoval len do rúk pripraveného Hažera. Brankár domácich podržal svoje mužstvo aj o pár minút neskôr, keď zneškodnil ďalší hlavičkový pokus Vranovčanov. V 63. minúte poistil vedenie zverencov trénera Piršča striedajúci Filip Špak, ktorý pohotovo zakončil akciu aktívneho Demča. Na 3:0 pre Stropkovčanov mohol už o dve minúty neskôr upraviť kapitán domácich Ján Vachaľ, no obrana hostí dokázala odvrátiť obidve jeho strely smerujúce do opustenej brány po vybehnutí Makóa. V závere zápasu hráči Stropkova kontrolovali výsledok a Vranovčanov do vážnejšej príležitosti už nepustili.
Po troch zápasoch bez bodu stropkovskí futbalisti opäť zabrali naplno a po zlepšenom výkone sa vrátili na popredné priečky v tabuľke.
Góly: 44. Staško (vlastný), 64. Špak.
ŽK: 43. M. Dolutovský - 15. Komár.
Zostava Stropkov: Hažer – F. Dolutovský, Petrišin (75. Tabiš), Vachaľ, Teraz, Bochin, Demčo, Poľák (80. Burcák), Mihok, Jakubčo, M. Dolutovský (54. Špak.)
Zostava Vranov: Makó - Paluba, Gdovin, Staško, Sakala - Vasilko, Komár, Starosta, Dvorjak (46. Abaturov) - Kiss (74. Hreha), Kokočák.