Bard. N. Ves – Vranov 2:1 (0:0)

Šport / Futbal / Bard. N. Ves – Vranov 2:1 (0:0)

Na výbornom trávniku vydržali bodové ambície Vranovu iba v prvom polčase, v ktorom hostia podali zodpovedný a koncentrovaný výkon. Hráči Bard. N. Vsi sa proti dobre organizovanej obrane súpera presadzovali veľmi ťažko, pričom Kiseľ pálil v 7. min. nad bránu, Macečkov pokus spoza šestnástky skryl spoľahlivo v rukách Makó, ktorému nenarobil problémy ani ďalší strelecký pokus prvého menovaného. Naopak hostia mali ku gólu podstatne bližšie. V 31. min. poslal vysokú loptu za obranu Kokočák a Kiss tiesnený domácim obrancom ju zakončil tesne vedľa Kačmárovej brány. V 43. min. sa Kiss predstavil v úlohe prihrávajúceho hráča, ale Abaturova unikajúceho z pravej strany vychytal hruďou brankár ŠK Milénium. „V prvom polčase sme hrali to, na čo sme sa celý týždeň pripravovali. Dovolím si tvrdiť, že domáci mali pred nami rešpekt a dianie na trávniku bolo pod našou kontrolou. Vypracovali sme si aj dve príležitosti, ktoré musíme premieňať, lebo v opačnom prípade na úspešný výsledok pomýšľať nemôžeme. Hráčom vysvetľujem, že ak nepremeníme čistú šancu, v mojich očiach je to rovnaká chyba, ako keby ju na opačnej strane urobil obranca a my by sme inkasovali,“ pripomenul smerom k prvému polčasu tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.
Vranovčanov vyšiel draho v tomto stretnutí vstup do druhého polčasu. V čase, keď trénerský tandem Petro – Durkaj pripravoval nasadenie Kotľára, vykombinoval Kiseľ s Juskom štyroch obrancov MFK a pohodlne, do prázdnej brány, otvoril skóre. V 58. min. nechali hostia na hranici šestnástky priestor Mihalovovi, ktorý vnikol do pokutového územia a presnou krížnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Od tohto momentu sa zápas viac-menej už len dohrával. Hostia sa z dvojgólového úderu už nespamätali a domáci s prehľadom kontrolovali priebeh hry, pričom Makó si ešte dvakrát zachytal pri strelách Fiľakovského. V prvej minúte nadstaveného času sa do lopty z 25 metrov oprel Sakala a zapichol ju ponad letiaceho Kačmára presne do šibenice. Tento impulz v podobe exkluzívneho gólu však už prišiel neskoro... „Čo povedať k priebehu druhého polčasu? Inkasovali sme po dvoch hrubých chybách v defenzíve a toto tolerovať nemôžem, lebo opäť sme si prehrali zápas sami. Rešpektujem, že súper si obidve gólové situácie vypracoval, no my sme mu k tomu výrazne pomohli,“ zopakoval krútiac hlavou B. Petro.
Góly: 51. Kiseľ, 58. Mihalov – 90.+ Sakala.
Zostava Bard. N. Ves: Kačmár – Knap, Fiľakovský, Virgala, Stachura, Kačmarčík (70. Jančošek), Šott, Mihalov, Kiseľ, Jusko, Macečko (77. Mihalik).
Zostava Vranov: Makó – Sakala, Starosta, Gdovin, Paluba, Kiss (79. Ovšianik), Komár, Čižmár (72. Straka), Abaturov, Vasilko (54. Kotľár), Kokočák.

16. Moldava n/B    11    2    0    9    9:28    6

Ostatné výsledky: Giraltovce – Sabinov 2:0, V. Opátske – Snina 0:0, Moldava – Pušovce 0:1, Krásna – Prešov B 3:2, Trebišov – ŠK Futura 2:1, V. Revištia – Plavnica 1:0, Stropkov – Lipany 2:3.