Lipany - Vranov 1:1 (1:1)

Šport / Futbal / Lipany - Vranov 1:1 (1:1)

Vranov mal po dvadsiatich troch minútach zarobené na hladké víťazstvo. Od 25. do 35. min. sa dovtedy jasná obloha nad Lipanmi zatiahla a so silným vetrom pozdravil hráčov aj sneh. Posledná poznámka na úvod, hralo sa na fantasticky pripravenej hracej ploche.
V 3. min. napriahol spoza šestnástky Shyray, jeho strelu ešte nadvihol domáci obranca a hostia viedli 0:1... Vranovčania boli pri chuti a o dve minúty hlavičkoval po centri Kuhajdíka v dobrej pozícii vedľa Krivák. Lipany reagovali v 8. min. Eliášom, ktorého pokus tiež cieľ nenašiel a po kolmej lopte za obranu hasil vďaka pohotovej reakcii Gmitter. Vranov mohol o osude stretnutia rozhodnúť v rozpätí 21. a 23. min. Po centri sa dostal k zakončeniu najskôr Mazur, ale v tutovej pozícii odkrytú bránu netrafil. Ďalšia situácia nesie rukopis Vožného. Figura otočený k nemu chrbtom zaváhal vo vlastnom pokutovom území s rozohrávkou, Tomáš mu vypichol loptu a obranca Odevy ho okamžite poslal k zemi. K penalte sa postavil Kuhajdík, Bartoš mu vystihol smer a vo finále zvonila žrď... Keď Lipany prežili túto dvojminútovku, začali byť, i vďaka silnej podpore vetra, nebezpečnejší, hoci je pravda, že Gmitter bezprostredne zasahovať nemusel. Treba však priznať, že pokusy Hudyho, Angeloviča, či Drobňáka mohli pri presnejšej muške zakončovateľov narobiť šarapatu. V 43. min. fauloval Sakala Angeloviča a Drobňák premenil pokutový kop s maximálnou rutinou.
V druhom polčase sa domáci nechceli zmieriť s nerozhodným výsledkom. Aktivitu im určite uprieť nemožno, viacero centrov dvíhalo ich fanúšikov zo sedadiel, no obrana Vranova pracovala opäť par excellens! Po hodine hry skúšali neúspešne šťastie Angelovič, pohotový Drobňák a na druhej strane sa medzi žrde nevošiel ani projektil Sakalu. Najväčšiu príležitosť nepremenil v 65. min. Eliáš, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a Gmitter ponúkol zákrok z absolútnej TOP kategórie. V ďalšom priebehu sa na trávnik vkradlo priveľa nervozity na to, aby jedno, či druhé mužstvo našlo kľúč k odomknutiu súperovej defenzívy. Vranovčania sa pokúšali hroziť kontrami, no pri centrovaných loptách chýbala v šestnástke súpera ponuka, preto Bartoš musel zasahovať iba raz. V nadstavenom čase si Kulich vypýtal priamy kop a Kuhajdík domáceho gólmana poriadne natiahol.
Góly: 43. M. Drobňák (11 m) - 3. Shyray.
ŽK: 23. Figura, 55. Janič - 15. Boháč, 43. Sakala, 65. Gmitter, 81. Paluba.
Pred 200 divákmi rozhodoval Maliňák.
Zostava Lipany: Bartoš – Figura, Janič, Šimko, Angelovič, Eliaš, Drobňák, Pončák (83. Havrila), Blaško (79. Hovanec), Hudý, Gomoľa.
Zostava Vranov: Gmitter – Grynyshyn, Paluba, Krivák, Sakala, Vožný (70. Lazebnyi), Kuhajdík, Shyray, Kulich, Boháč (55. Kaidrovych), Mazur (30. Dvorjak).

Hlasy trénerov:
Emil Jacko (ŠK Odeva Lipany): „Myslím si, že z pohľadu toho, čo sme videli na ihrisku, je remíza zaslúžená, pretože i Vranov mal kvalitu potvrdenú behavými hráčmi. Nás pribrzdil rýchly inkasovaný gól a hoci sme si vypracovali zopár štandardných situácií, nevyťažili sme z nich nič. V závere prvého polčasu sa nám však podarilo vyrovnať a cez prestávku sme si povedali, že musíme byť trpezliví, plus viac tlačiť na súpera s loptou. Mali sme síce nejaké pološance, no aj hostia hrozili po brejkoch a výsledok ostával otvorený. Na našu škodu sme niektoré situácie, kedy sme išli do prečíslenia, riešili zle. Namiesto toho, aby sme využili otvorenú stranu, dávali sme to cez stred, kde vynikajúco zahral Krivák a tam bola cesta nepriechodná.“
Ivan Bubis (MFK Vranov): „Do zápasu sme nastupovali s rovnakými úlohami ako v Plavnici, teda mať loptu pod kontrolou a pokúsiť sa o rýchly gól. Myslím si, že do našej penalty bolo všetko v poriadku. Pokiaľ by sme zvýšili na 2:0, hralo by sa nám podstatne ľahšie, ale domácim pomohla žrď a my sme trošku znervózneli. Za dvadsať minút sme mohli mať zápas vyriešený, no bohužiaľ napriek šanciam sa nám to nepodarilo. Myslím si, že v Lipanoch sme mali vyhrať. Celkovo som s hrou spokojný, i keď stále máme na čom pracovať. Bol by som rád, keby sme mali napr. loptu ešte viac pod kontrolou, ale už sa približujeme k tomu, čo by sme chceli hrať.“

Ostatné výsledky: Humenné – Prešov B 1:3, V. Tatry – Haniska 3:1, Sp. N. Ves – V. Revištia 2:0, Sabinov – Bard. N. Ves 1:0, Snina – Michalovce B 2:0, Giraltovce – V. Opátske 0:1, Plavnica – Stropkov 0:0.